glasscloud 
kobieta, Warszawa, status: Czytelniczka, dodała: 3 cytaty, ostatnio widziana 1 tydzień temu
Teraz czytam
  • Historia punk rocka. England's dreaming
    Historia punk rocka. England's dreaming
    Autor:
    Historia punk rocka, opowiadająca o jego źródłach kulturowych i społecznych, o sprawczej sile Malcolma McLarena, historii Sex Pistols i ich naśladowcach. Sugestywny portret drugiej połowy lat 70. w Wi...
    czytelników: 282 | opinie: 6 | ocena: 7,11 (44 głosy)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-12-28 22:54:50
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Seria: NOX Sensacja
 
2018-12-13 22:15:27
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Uwielbiam takie książki. Spora dawka naukowej wiedzy podana w bardzo przystępny sposób, bez zbędnego szarżowania niezrozumiałymi terminami. Autor dokładnie wie jak pisać, żeby zainteresować czytelnika. Polecam!

 
2018-11-28 22:14:19
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Seria: Spectrum

Dość przyjemna książka, chociaż mało odkrywcza i odrobinę przegadana. Autor przytacza trochę badań oraz własnych doświadczeń z psychopatami, ale w gruncie rzeczy można by to wszystko zmieścić w książce o połowę mniejszej objętościowo (a ta i tak nie jest gruba).

 
2018-11-20 22:57:15
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Tom Douglas (tom 4) | Seria: Mroczna strona

Bardzo dobra książka, która trzyma w napięciu od samego początku, do samego końca. Losy bohaterów wciągają bez reszty, cały czas coś się dzieje, a każdy oddzielny wątek składa się w końcu na jedną całość. Może nie do końca prawdopodobną, bo do kilku rzeczy mogłabym się przyczepić, jednak można na to przymknąć oko, jako że jest to tylko zwykła powieść mająca zapewnić czytelnikowi rozrywkę i w... Bardzo dobra książka, która trzyma w napięciu od samego początku, do samego końca. Losy bohaterów wciągają bez reszty, cały czas coś się dzieje, a każdy oddzielny wątek składa się w końcu na jedną całość. Może nie do końca prawdopodobną, bo do kilku rzeczy mogłabym się przyczepić, jednak można na to przymknąć oko, jako że jest to tylko zwykła powieść mająca zapewnić czytelnikowi rozrywkę i w tej roli sprawdza się doskonale.

pokaż więcej

 
2018-11-18 21:57:19
Dodała cytat z książki: Zanim dopadnie nas czas
- Jesteś szczęśliwa - powiedział Alex.
- Zawsze jestem szczęśliwa, tylko czasem po prostu o tym nie pamiętam.
 
2018-11-17 13:06:00
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Cykl: Harry Hole (tom 5) | Seria: Ślady zbrodni

Kolejne udane spotkanie z komisarzem Harrym Hole. Co prawda pomysł, że tak dużo osób mogło nie wiedzieć co to jest pentagram wydał mi się mocno przesadzony, ale może w Norwegii w 2003 roku faktycznie nie było to takie oczywiste, nie wiem. Co do samej fabuły - przez pewien czas idzie dosyć schematycznie, aż nazbyt łatwo wytypować podejrzanych, później jednak okazuje się to tylko zasłoną dymną,... Kolejne udane spotkanie z komisarzem Harrym Hole. Co prawda pomysł, że tak dużo osób mogło nie wiedzieć co to jest pentagram wydał mi się mocno przesadzony, ale może w Norwegii w 2003 roku faktycznie nie było to takie oczywiste, nie wiem. Co do samej fabuły - przez pewien czas idzie dosyć schematycznie, aż nazbyt łatwo wytypować podejrzanych, później jednak okazuje się to tylko zasłoną dymną, a zakończenie zaskakuje. Jak dla mnie ok.

pokaż więcej

 
2018-11-11 12:05:51
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Seria: Salamandra

Trochę jestem zawiedziona, ale nie dlatego, że książka jest zła, po prostu spodziewałam się czegoś innego. Liczyłam na to, że wątek punkowy będzie tutaj bardziej wyraźny, a okazało się że jest on jednak mało ważny. Natomiast mocną stroną tej książki są stworzone postaci - wyraziste i realistyczne. Poznajemy bohaterów na pozór trochę chaotycznie - w jednym rozdziale jako dorosłych, w innym jako... Trochę jestem zawiedziona, ale nie dlatego, że książka jest zła, po prostu spodziewałam się czegoś innego. Liczyłam na to, że wątek punkowy będzie tutaj bardziej wyraźny, a okazało się że jest on jednak mało ważny. Natomiast mocną stroną tej książki są stworzone postaci - wyraziste i realistyczne. Poznajemy bohaterów na pozór trochę chaotycznie - w jednym rozdziale jako dorosłych, w innym jako młodych nastolatków, później w jeszcze innym momencie ich życia; ich losy przeplatają się, czasem dosyć niespodziewanie. Tworzy to dosyć specyficzną całość, która jednoczenie może być rozbita na kawałki i traktowana jako odrębne opowieści - co właściwie miało miejsce, bo niektóre rozdziały były wcześniej publikowane samodzielnie. Było ciekawie, było inaczej, nie było zachwytu, ale czytało się dobrze.

pokaż więcej

 
2018-11-05 23:10:06
Ma nowego znajomego: zabulak
 
2018-11-04 13:14:54
Ma nowego znajomego: Andromeda
 
2018-11-02 19:04:02
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Dałam się przekonać do przeczytania tej książki setkom zachwyconych użytkowników LubimyCzytać; niestety mnie osobiście książka nie urzekła. Ma swój klimat i oczywiście wiele się można z niej dowiedzieć, ale jakoś ten sposób narracji mi nie podpasował, często łapałam się na tym, że myślę już o czym zupełnie innym niż to co czytam i czasami brakowało mi szerszego kontekstu do opisywanych... Dałam się przekonać do przeczytania tej książki setkom zachwyconych użytkowników LubimyCzytać; niestety mnie osobiście książka nie urzekła. Ma swój klimat i oczywiście wiele się można z niej dowiedzieć, ale jakoś ten sposób narracji mi nie podpasował, często łapałam się na tym, że myślę już o czym zupełnie innym niż to co czytam i czasami brakowało mi szerszego kontekstu do opisywanych historii. Co prawda nie żałuję że ją przeczytałam, ale też nie zachęciła mnie do odwiedzenia bloga autorów, a sama treść pewnie nie zapadnie mi na długo w pamięć.

pokaż więcej

 
2018-10-31 20:12:29
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-10-29 16:56:34
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, Chcę mieć
 
2018-10-29 14:19:21
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Dolina Baztán (tom 1) | Seria: Czarna seria

Książka nawet niezła, ale momentami autorka niespodziewanie zmieniała wątki, bez żadnego zaznaczenia, że to już inna sceneria i dopiero po chwili się orientowałam, że to o czym własnie czytam nie ma nic wspólnego z tym co było w poprzednim akapicie. Trochę to było irytujące, ale pomijając ten szczegół czytało się całkiem dobrze.

 
2018-10-26 19:32:30
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

I cóż, że w Szwecji nie byłam i nawet w najbliższym czasie nie planuję być. Fajnie jest się jednak dowiedzieć czegoś nowego o kraju, który przecież jest tak niedaleko. Spodziewałam się ciekawej lektury i taką dostałam; styl autorki też mi raczej odpowiadał, choć czytając do poduszki niektóre fragment wydawały mi się jakoś topornie skonstruowane. Ale może w ogóle nie jest dobrym pomysłem... I cóż, że w Szwecji nie byłam i nawet w najbliższym czasie nie planuję być. Fajnie jest się jednak dowiedzieć czegoś nowego o kraju, który przecież jest tak niedaleko. Spodziewałam się ciekawej lektury i taką dostałam; styl autorki też mi raczej odpowiadał, choć czytając do poduszki niektóre fragment wydawały mi się jakoś topornie skonstruowane. Ale może w ogóle nie jest dobrym pomysłem czytać, jak się jest zmęczonym i z tego to wynikało. Ogólnie polecam dla ciekawskich i dla tych, którzy do Szwecji chcieliby się kiedyś wybrać.

pokaż więcej

 
2018-10-22 19:35:34
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Trochę się zastanawiam co i tej książce napisać i szczerze mówiąc dalej nie wiem. Nawet nie wiem czy mi się podobała, czy nie; także bez opinii dzisiaj :p

 
Moja biblioteczka
245 146 605
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (4)

Ulubieni autorzy (2)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (11)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd