Czytanie z twarzy

978-83-7404-578-0
fizjonomika
poradniki
Margof

Każda twarz ma do opowiedzenia swoją własną historię. Chińska sztuka czytania z twarzy uczy, jak interpretować poszczególne cechy, linie czy zmarszczki; pomaga także odkryć nieznane wcześniej cechy osobowości członków rodziny i przyjaciół. Wyróżniamy 5 podstawowych kształtów twarzy, 23 podstawowe typy oczu, 23 różne ukształtowania łuków brwiowych, 13 rodzajów uszu, 13 podstawowych profili nosa i 9 podstawowych kształtów ust. W tej książce opisany został każdy z nich, jak również inne cechy - kształt kości policzkowych, szerokość i wysokość czoła, zmarszczki śmiechu czy kształt rynienki podnosowej. Na twarzy odnajdziemy co najmniej 92 punkty dotyczące wieku człowieka oraz 12 „Pałaców Losu”, które dostarczają informacji o takich dziedzinach życia, jak: związki emocjonalne, kariera, bogactwo i zdrowie. Posługując się sztuką czytania z twarzy, zrozumiesz lepiej przyjaciół, krewnych, współpracowników i inne oso by z twojego otoczenia.

Chińska sztuka odczytywania rysów twarzy (kang xiang) ma bardzo długą tradycję. Jej twórcy – starożytni mędrcy żyjący ponad dwa tysiące lat temu – zostali dawno zapomniani. Zachowała się jednak ich fascynująca wiedza oparta na pojęciach podstawowych dla filozofii Wschodu.

Odczytywanie rysów twarzy ma wiele wspólnego z feng shui, ponieważ w sztuce tej twarz postrzegana jest jak pejzaż z pięcioma „górami ” – czołem, nosem, dwoma policzkami i brodą – a każda z tych „gór” ma symboliczny związek z jednym z pięciu elementów. Ten pejzaż twarzy ma również cztery „rzeki” – oczy, nozdrza, uszy i usta. Każda cecha jest elementem krajobrazu i każda jest odpowiednio interpretowana.

Polecam każdemu, nawet jak ktoś nie wierzy w coś takiego, ani w żadne inne wróżby.

atyda | 2015-07-08
Przeczytana: 2012 rok