Bay City Blues

źródło opisu: opis autorski

geokuba | 2013-11-28
Przeczytana: 04 lipca 2014

"Bay City Blues"
16. opowiadanie Chandlera. Z 1938 roku. Bohaterem jest prywatny detektyw John Dalmas. Bez składu i ładu to opowiadanie. W sumie to kompletnie nie wiedziałem co się dzieje i z jakiej przyczyny. Zostaje znaleziona martwa kobieta, oficjalnie to samobójstwo, ale jakiś inny prywatny detektyw za bardzo węszy wokół tego i go załatwiają. Pałeczkę przejmuje Dalmas i razem z czytelnikiem porusza się po omacku. Czytelnik porusza się tak do końca opowiadania, gdzie następuje wyjaśnienie całej zagadki w eksplozji jasnowidztwa Dalmasa, a wszyscy winni, na których nie ma dowodów, sami się powystrzelali.
Panie Chandler, to było dno, a teraz trzeba się odbić.

"Spiżowe drzwi"
21. opowiadanie Chandlera. Z 1939 roku. Hehe, śmiać mi się chce, bo to opowiadanie to fantastyka, ma coś z Poe'go. Rzecz dzieje się w Anglii. James Sutton-Cornish, zwyczajny facet, na aukcji kupuje drzwi, przez które jeżeli ktoś przejdzie - znika z tego świata. Kogo się więc w pierwszej kolejności pan...

Aleksandra | 2015-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2015

Moje wydanie z pojedynczym opowiadaniem "Bay City Blues".
Nieeeee, to się nie trzyma kupy. W żaden sposób, no chyba, że tak złe tłumaczenie.

Melania | 2016-10-11

Nie zachwyciła mnie ta książka. Szczerze mówiąc, przeczytałam ją kilka dni wcześniej i ledwo kojarzę fabułę. Na jesienne lub zimowe wieczory może być odpowiednia, ale tylko dla osób, które lubią książki w tym stylu i są ich wielkimi miłośnikami.

Aga1977 | 2016-02-22
Przeczytana: 20 lutego 2016

Nie wiadomo jak zrecenzować te opowiadania. Czyta się dobrze ale czegoś jednak brakuje.

Bebettka | 2016-10-14
Korynna | 2016-09-18