Allegro - kampania grudzień kat. kryminał

Mój syn mordercą?

Tłumaczenie: Irena Szymańska
Seria: Klub Złotego Klucza
Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
My son, the Murderer
8320711479
Elika77

"Wierzę, że Bill jest niewinny, bo jest niewinny. A jeśli jest niewinny, można tego dowieść". Te słowa wypowiada ojciec Billa, który próbuje udowodnić, że jego dziewiętnastoletni syn nie ma nic wspólnego z morderstwem, mimo obciążających go okoliczności towarzyszących zbrodni, braku alibi i uznania go przez policję za jedynego podejrzanego.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Żona_Pigmaliona | 2017-07-25

Ten kryminał zupełnie w starym stylu mocno mnie zaintrygował i zaciekawił . Akcja snuje się powoli i bardzo dokładnie . Każda postać jest dogłębnie dopracowana , dokładnie tak jak lubię . Na tle morderstwa jednego ze współwłaścicieli dobrze prosperującego i renomowanego wydawnictwa autor a właściwie autorzy ukrywający się pod pseudonimem '' Patrick Quentin '' ukazują przeróżne międzyludzkie relacje . Relacje te są ukazane z wielką dbałością o szczegóły , a przy tym absolutnie ciekawie i zajmująco . Najbardziej uwypuklona jest relacja ojca który zadaje tytułowe pytanie '' Mój syn mordercą ? '' i tegoż syna . Ojciec i syn którzy od śmierci żony jednego a matki drugiego , nie są w dobrych ze sobą relacjach . Ale to właśnie ojciec jako jedyny wierzy że syn jest niewinny zarzucanego mu czynu , mimo tego że wszystko , łącznie z motywem na niego wskazuje . Ojciec który prowadzi własne śledztwo i przeżywa całą gamę sprzecznych emocji w zależności od rozwoju sytuacji , podobał mi się...

tjank | 2018-12-09
Na półkach: Audio, Przeczytane
Przeczytana: 09 grudnia 2018

Dżizas. Aleee. Można ??? Można. Jeden, jedyny zabity po ludzku trup. Bez kosmicznych tortur, gry z policją i wylewającej się z kartek książki krwi. Nawet na okładce nie mogłem znaleźć słowa Remigiusz! a dało się czytać. Po prostu zastrzelony trup. A ileż zwrotów akcji, ile wciągających i zmuszających do myślenia wątków, postaci i sytuacji. Prowadziłem dochodzenie razem z uczestnikami tej zabawy. Jaki ten Świat był kiedyś normalny… A może to ja już jestem po prostu staaary…

Secrus | 2013-12-07

" „Mój syn mordercą?” jest przepełniony zaskakującymi zwrotami w fabule, przez co samo poznanie ofiary po dość długim wprowadzeniu w realia już podnosi adrenalinę. Cała opowieść to sieć niespodziewanych stwierdzeń i nagłych poszlak, które zazwyczaj kończą rozdziały, skutecznie zachęcając do kontynuowania lektury. Do tej pory pamiętam, jak silne katharsis przeżyłem ładnych parę lat temu przy jednym z rozdziałów w końcówce książki. Rozdziale z serii tych, które przewracają pogląd na fabułę o sto osiemdziesiąt stopni. Teraz ponownie do niego dotarłem i wiecie co? Dalej ekstremalnie chwyta! "

Pełna opinia pod tym adresem: http://www.tramwajnr4.pl/2013/11/z-zakurzonej-poki-gdy-wszystko-obraca.html

Katarzyna | 2018-03-31
Przeczytana: 30 marca 2018