Bay City Blues

Okładka książki Bay City Blues
Raymond Chandler Wydawnictwo: Da Capo Seria: Crime Classic kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
1993-01-01
Jan Kraśko
opowiadania Jan Kraśko kryminał

więcej Więcej

Nie zachwyciła mnie ta książka. Szczerze mówiąc, przeczytałam ją kilka dni wcześniej i ledwo kojarzę fabułę. Na jesienne lub zimowe wieczory może być odpowiednia, ale tylko dla osób, które lubią książki w tym stylu i są ich wielkimi miłośnikami.

Nie wiadomo jak zrecenzować te opowiadania. Czyta się dobrze ale czegoś jednak brakuje.

Moje wydanie z pojedynczym opowiadaniem "Bay City Blues".
Nieeeee, to się nie trzyma kupy. W żaden sposób, no chyba, że tak złe tłumaczenie.

"Bay City Blues"
16. opowiadanie Chandlera. Z 1938 roku. Bohaterem jest prywatny detektyw John Dalmas. Bez składu i ładu to opowiadanie. W sumie to kompletnie nie wiedziałem co się dzieje i z jakiej przyczyny. Zostaje znaleziona martwa kobieta, oficjalnie to samobójstwo, ale jakiś inny prywatny detektyw za bardzo węszy wokół tego i go załatwiają. Pałeczkę przejmuje Dalmas i...

• Kryminały
  • Kryminał