Jutro możesz zniknąć

2011-02-10
9788376591988
reacher child

Okładka książki Sekret Andrew Child, Lee Child
Sekret Andrew Child, Lee C...
Okładka książki Bez planu B Andrew Child, Lee Child
Bez planu B Andrew Child, Lee C...

Nie była zła, ale nie porywa. Akcja rozwija się pomalutku, wszystko na spokojnie. Reacher jak zwykle jest alfą i omegą niemalże, choć czasem się myli, podobało mi się, że nie rozpoznał agentek w metrze. Całość dość interesująca, ale nieco rozwleczona.

poczatek, najlepszy z dotychczasowych jego ksiazek... zapowiadalo sie arcyciekawie i ... napiecie opadlo po kilku stronach. dobra, sensacyjna ksiazka - ale nie powala. sceny walki na najwyzszym poziomie, ale fabularnie czegos nam brakuje. ciekawa ksiazka, aczkolwiek child w swojej bibliografii ma mocniejsze pozycje.

Moi drodzy, czy kiedykolwiek zastanawialiście się jak można rozpoznać zamachowca-samobójcę? Czy w ogóle kiedykolwiek podejrzewaliście kogo, że popełni samobójcę i czy w ogóle wiemy jak zachowuje się przyszły samobójca (w tym zwykłym znaczeniu, wykluczając zamiar zostania zamachowcem)? W książce Lee Childa „Jutro możesz zniknąć” poznajemy izraelską listę przyszłego zamachowca-samobójcy (która złożona jest z 11 punktów – dla kobiet, a dla mężczyzn 12 punktowa lista),lecz to co wydaje się głównemu bohaterowi, iż ma do czynienia z przyszłym, a raczej przyszłą zamachowiec-samobójcą, mija się z prawdą. I chociaż kobieta dokonuje owego aktu, to dalsza akcja książki, potwierdza, to iż Jack Reacher się mylił, a mógł nawet przyczynić się do tego iż przyspieszył decyzję kobiety o samobójstwie. „Policja umarza dochodzenie, lecz sprawą dziwnego samobójstwa nadal interesują się służby specjalne. I nie tylko one. Susan Mark pracowała w Pentagonie i miała dostęp do informacji istotnych dla bezpieczeństwa narodowego. Informacji, za które wiele osób gotowych jest zabić… a Reacher właśnie stał się ich celem numerem 1. Tropiony przez policję, FBI i terrorystów z Al-Kaidy staje do nierównej akcji.” *

Muszę przyznać, że po kilku słabszych powieściach, gdzie Jack Reacher jest głównym bohaterem (m.in. 61 godzin),przeczytałam jednym tchem książkę o kolejnych jego „przygodach” i kłopotach, które nie lubią go omijać. A w tej książce wiele się dzieje, wiele jest zwrotów akcji, wręcz nie można się doczekać, co nastąpi na kolejnych stronach. Powoduje to, że się nie nudziłam, ale każda książka musi mieć swoje minusy. Ta również takie posiada, a jakie? Szczerze pisząc/mówiąc, to ten mankament powtarza się w innych książkach, które czytałam o Jacku Reacherze, a dokładnie pisząc/mówiąc, to dość nużące opisy, które dotyczą „wojskowych spraw”, np. opisy broni, zachowania/prawa wojskowe; co prawda dla miłośników, armii, itp. spraw będzie to dodatkowy plus, ale dla mnie dziewczyny? Nie za bardzo. Trudno oceniać książki autora, który w swych książkach opisuje jednego bohatera i zarazem to nowe jego przygody. Można osądzić czy ta część przygód przypadła mi do gustu czy nie. A ja jak pisałam wcześniej, po kilku dość słabszych częściach, „Jutro możesz zniknąć” czyta się naprawdę dobrze, nie czuje się zmęczenia, można by ją czytać, czytać i czytać, aż do ostatniej strony, chociaż muszę przyznać, że jak dochodzi się do tych nieszczęsnych opisów militarnych to ma się ochotę, je ominąć lub po nich odpocząć i odłożyć książkę na później.

Jak najbardziej polecam ową książkę i nie mogę się doczekać kiedy przeczytam kolejne losy Jacka Reachera.

To najstraszniejsza książka Lee Ch. jaką czytałam z tej serii (przeczytałam już prawie wszystkie). Tym razem Jack Reacher musi się zmierzyć z kimś, kto wygląda jak anioł ale w głębi jest diabłem. Jadąc metrem staje się świadkiem samobójstwa, które nie ma nic wspólnego ze sprawami osobistymi. Ofiarą jest zdesperowana kobieta doprowadzona do ostateczności. Wokół tej sprawy jest zbyt wiele tajemnic. Sekrety sięgają czasów wojny a mają wpływ na obecną politykę i wybory. Jack'owi nie daje to spokoju. Staje do wali z nietypowym przeciwnikiem. Chce dociec prawdy dlaczego zwykła urzędniczka zabija się w miejscu publicznym - metrze. Już dawno nie miałam dreszczy na plecach czytając książkę. Jest wciągająca, trzyma w napięciu i jest trochę drastyczna.

Częste zwroty akcji - to co tygrysy lubią najbardziej :)

Częste zwroty akcji - to co tygrysy lubią najbardziej :)

Kolejna książka w której Reacher jest narratorem... i muszę napisać, że zdecydowanie wolę książki z jego udziałem, w których nim nie jest. Jak dla mnie za dużo krwi wystepuje w finałowej scenie...

Od tej książki rozpoczęłam serię Lee Child'a. Świetnie napisana, niezwykle wciągająca! Nie sposób się oderwać.

Książki tego autora czyta się błyskawicznie gdyż wciągają one tak mocno i na tak długo. Kolejna bardzo dobra książka.

Najlepsza z cyklu Reacher

Najlepsza z cyklu Reacher

Moja pierwsza książka tego autora i zapewne nieostatnia. Przez prawie 500 storn akcja była bardzo dynamiczna, nie sposób było się nudzić. Do tego skomplikowane rozwiązanie, dużo główkowania. Z chęcią przeczytam inne przygody pana Reacher'a.

Dodaj cytat z książki Jutro możesz zniknąć