pitahaya 
status: Czytelnik, dodał: 4 cytaty, ostatnio widziany 1 dzień temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-08-03 14:32:26
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Katie Maguire (tom 7)

Kolejna odsłona z życia Katie Maguire, życie osobiste bardzo skomplikowane, praca na wysokich obrotach, dużo się dzieje. Pozornie nie mające ze sobą nic wspólnego elementy, jak kradzież rasowych psów i okaleczanie pacjentów kliniki, łączą się ostatecznie w całość.

 
2018-07-29 10:49:08
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Cykl: Temperance Brennan (tom 18)

Kolejna z przygód pani antropolog, podobnie jak wcześniejsze bardzo obfita w szczegóły naukowe i naukowy język. Wątek romantyczny moim zdaniem zupełnie niepotrzebny, rozsądna i inteligenta pani doktor z powodu niebieskookiego detektywa zaczyna się zachowywać jak nastolatka, która nie ma pojęcia czego chce. Samotna eskapada w paszczę lwa także bardzo głupia. Zakończenie zaskakujące.

 
2018-07-20 10:06:32
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Książka jest moim zdaniem gotowym pomysłem na film. Idealnie by się nadawała na jakiś film sensacyjny, szczególnie początek z lotem balonem. Mordercę w zasadzie widzimy od razu, to ofiara pozostaje zagadką w tej książce. Imigranci, przeszczepy narządów, skorumpowany policjant i na deser zakonnice, to zdecydowanie wybuchowa mieszanka. Czyta się bardzo szybko, trudno się oderwać. Nieco lukrowane... Książka jest moim zdaniem gotowym pomysłem na film. Idealnie by się nadawała na jakiś film sensacyjny, szczególnie początek z lotem balonem. Mordercę w zasadzie widzimy od razu, to ofiara pozostaje zagadką w tej książce. Imigranci, przeszczepy narządów, skorumpowany policjant i na deser zakonnice, to zdecydowanie wybuchowa mieszanka. Czyta się bardzo szybko, trudno się oderwać. Nieco lukrowane zakończenie.

pokaż więcej

 
2018-07-15 21:54:16
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Dawno nie sięgałam po tę autorkę, zachwytu jednak nie było. Wprowadzenie bardzo wielu postaci, mnóstwa wątków i akcja, która wiele obiecuje, a mało daje nie zachęca do lektury. Mężczyźni w tej powieści są bardzo słabi, można powiedzieć żałośni, a kobiety mimo to są od nich uzależnione co także wskazuje na ich słabość. Książka o trudnych związkach, trudnych relacjach i tkwieniu w marazmie. Nic... Dawno nie sięgałam po tę autorkę, zachwytu jednak nie było. Wprowadzenie bardzo wielu postaci, mnóstwa wątków i akcja, która wiele obiecuje, a mało daje nie zachęca do lektury. Mężczyźni w tej powieści są bardzo słabi, można powiedzieć żałośni, a kobiety mimo to są od nich uzależnione co także wskazuje na ich słabość. Książka o trudnych związkach, trudnych relacjach i tkwieniu w marazmie. Nic optymistycznego, wątek kryminalny bardzo słaby i przewidywalny. Liczyłam na więcej, niestety nie tym razem.

pokaż więcej

 
2018-07-11 21:01:48
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-07-11 20:46:43
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Cykl: Jack Reacher (tom 21)

Dawno nie sięgałam po tego autora, ta pozycja nieco różni się od poprzednich. Reacher wciąż jest w wojsku i tym razem nie działa sam przeciwko wrogowi, ale jest częścią zespołu. Poza tym ponownie jest niemal nieomylny i ponownie potrafi sam stawić czoła kilku napastnikom i wyjść z potyczki bez draśnięcia. Akcja raczej nie trzyma w napięciu, nie jest to książka, od której trudno się oderwać,... Dawno nie sięgałam po tego autora, ta pozycja nieco różni się od poprzednich. Reacher wciąż jest w wojsku i tym razem nie działa sam przeciwko wrogowi, ale jest częścią zespołu. Poza tym ponownie jest niemal nieomylny i ponownie potrafi sam stawić czoła kilku napastnikom i wyjść z potyczki bez draśnięcia. Akcja raczej nie trzyma w napięciu, nie jest to książka, od której trudno się oderwać, mimo to czyta się nienajgorzej.

pokaż więcej

 
2018-06-05 08:47:59
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-06-03 18:38:34
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Lipowo (tom 9)

Kolejna odsłona przygód policjantów z Lipowa. Od połowy robi się już naprawdę ciekawie, wcześniej jako tako. Kolejny raz wielu bohaterów, których losy splatają się ze sobą w nieprzewidzianych okolicznościach. Miłosne trio Daniel, Emilia, Weronika trochę przeszkadza, ale da się przymknąć oko. Zakończenie otwarte, jest zapewne wstępem do kolejnej części. Emilia chyba pokaże pazurki. Główny... Kolejna odsłona przygód policjantów z Lipowa. Od połowy robi się już naprawdę ciekawie, wcześniej jako tako. Kolejny raz wielu bohaterów, których losy splatają się ze sobą w nieprzewidzianych okolicznościach. Miłosne trio Daniel, Emilia, Weronika trochę przeszkadza, ale da się przymknąć oko. Zakończenie otwarte, jest zapewne wstępem do kolejnej części. Emilia chyba pokaże pazurki. Główny sprawca morderstw bardzo ciekawy, nietuzinkowe rozwiązanie akcji.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
386 260 886
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (4)

Ulubieni autorzy (5)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (9)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd