pitahaya 
status: Czytelnik, dodał: 4 cytaty, ostatnio widziany 6 dni temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-10-05 13:02:23
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-10-05 12:13:04
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Róża Krull na tropie (tom 2)

Lekka książka do przeczytania w jeden, może dwa wieczory. Kolejna z serii z autorką kryminałów Różą Krull, główna bohaterka jest roztrzepana, raczej lekkomyślna i nie jestem pewna czy wzbudza sympatię czytelnika. Tym razem autor skupił się na męskim konkursie piękności, wątek kryminalny nie porywa, kolejny raz za to pojawia się plejada nazwisk polskich celebrytów. Druga część wypada nieco... Lekka książka do przeczytania w jeden, może dwa wieczory. Kolejna z serii z autorką kryminałów Różą Krull, główna bohaterka jest roztrzepana, raczej lekkomyślna i nie jestem pewna czy wzbudza sympatię czytelnika. Tym razem autor skupił się na męskim konkursie piękności, wątek kryminalny nie porywa, kolejny raz za to pojawia się plejada nazwisk polskich celebrytów. Druga część wypada nieco lepiej na tle poprzedniej, niemniej nie jest to książka, którą koniecznie trzeba przeczytać. Zakończenie, mam na myśli sam epilog, nawiązuje do końca poprzedniej części. Przez całą książkę ani słowa i w ostatnich kilku zdaniach wracamy do tych dziwnych poprawek w książce Róży, o których dowiadujemy się z pierwszej części. Ciekawe kiedy autor zdecyduje się rozwinąć ten wątek...

pokaż więcej

 
2018-09-30 13:30:18
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
Cykl: Ryder Creed (tom 4)
 
2018-09-30 13:29:32
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Katie Maguire (tom 8)
 
2018-09-23 10:13:28
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Róża Krull na tropie (tom 1) | Seria: Mroczna strona

Komedia kryminalna, w której główne role grają autorki powieści. Niby z humorem, niby z zagadką, ale zdecydowanie nie zachwyca. Takie szybkie czytadełko, dosyć krótkie. Intryga niespecjalna, pojawia się dużo nazwisk celebrytów, scenki z założenia zabawne jakoś nie wywołują uśmiechu, zdają się być wtrącane na siłę momentami.

 
2018-09-03 09:30:20
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Cykl: Robert Hunter (tom 8) | Seria: Kryminał

Kolejna książka popełniona przez Cartera. Jak poprzednio, jest brutalnie i makabrycznie. Czyta się bardzo szybko, kolejne rozdziały jak zawsze kończą się tak, że nie sposób odłożyć lekturę na później. Hunter w najlepszej formie, Garcia mam wrażenie stanowi tylko jego tło, mające na celu wyjaśnienie czytelnikowi jak główny bohater dochodzi do swoich wniosków. Kolejny raz Robert sam,... Kolejna książka popełniona przez Cartera. Jak poprzednio, jest brutalnie i makabrycznie. Czyta się bardzo szybko, kolejne rozdziały jak zawsze kończą się tak, że nie sposób odłożyć lekturę na później. Hunter w najlepszej formie, Garcia mam wrażenie stanowi tylko jego tło, mające na celu wyjaśnienie czytelnikowi jak główny bohater dochodzi do swoich wniosków. Kolejny raz Robert sam, lekkomyślnie udaje się prosto w szpony mordercy, co w zasadzie do niego zupełnie nie pasuje. Kreowany na bardzo inteligentnego i potrafiącego domyślić się wszystkiego, na końcu postępuje jakby dopiero co zaczął pracę w policji i chciał się wykazać. Rozwiązanie zagadki w sumie zaskakujące, aczkolwiek dochodzi do niego przez przypadek. Poruszony problem mediów społecznościowych i tego, co ludzie nieraz bezmyślnie wrzucają do sieci.

pokaż więcej

 
2018-08-27 19:21:01
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Bardzo dobra książka, akcja ciekawa, połączenie przeszłości z teraźniejszością, wiele wątków, kryminał, czarownice, wszystko się przeplata i uzupełnia. Młoda posterunkowa bierze udział w swojej pierwszej ważnej sprawie, która okazuje się mieć swoje reperkusje nawet po trzydziestu latach. Morderca wydaje się być znany od początku, a jednak im dalej w las tym więcej pytań.

 
2018-08-17 09:39:22
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Cykl: Jack Reacher

Ciekawostka - tytul zbioru No middle name, przetłumaczono jako Adres nieznany, pierwsze opowiadanie, Too much time także dostało tytuł Adres nieznany... Zbiór opowiadań, krótszych i dłuższych będących wycinkami z życia Jacka Reachera. Niektóre z nich nadawałyby się na samodzielne książki, gdyby nieco rozwinąć akcję, inne są prawie relacjami ze spaceru i wydarzeń, jakie spotkały głównego... Ciekawostka - tytul zbioru No middle name, przetłumaczono jako Adres nieznany, pierwsze opowiadanie, Too much time także dostało tytuł Adres nieznany... Zbiór opowiadań, krótszych i dłuższych będących wycinkami z życia Jacka Reachera. Niektóre z nich nadawałyby się na samodzielne książki, gdyby nieco rozwinąć akcję, inne są prawie relacjami ze spaceru i wydarzeń, jakie spotkały głównego bohatera. Reacher najwyraźniej już w dzieciństwie wyróżniał się na tle rówieśników zdolnościami do walki i deukcją, zawsze nieomylny i zawsze trafiający w sedno. Opowiadania są ciekawe, czyta się bardzo dobrze.

pokaż więcej

 
2018-08-03 14:32:26
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Katie Maguire (tom 7)

Kolejna odsłona z życia Katie Maguire, życie osobiste bardzo skomplikowane, praca na wysokich obrotach, dużo się dzieje. Pozornie nie mające ze sobą nic wspólnego elementy, jak kradzież rasowych psów i okaleczanie pacjentów kliniki, łączą się ostatecznie w całość.

 
2018-07-29 10:49:08
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Cykl: Temperance Brennan (tom 18)

Kolejna z przygód pani antropolog, podobnie jak wcześniejsze bardzo obfita w szczegóły naukowe i naukowy język. Wątek romantyczny moim zdaniem zupełnie niepotrzebny, rozsądna i inteligenta pani doktor z powodu niebieskookiego detektywa zaczyna się zachowywać jak nastolatka, która nie ma pojęcia czego chce. Samotna eskapada w paszczę lwa także bardzo głupia. Zakończenie zaskakujące.

 
2018-07-20 10:06:32
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Książka jest moim zdaniem gotowym pomysłem na film. Idealnie by się nadawała na jakiś film sensacyjny, szczególnie początek z lotem balonem. Mordercę w zasadzie widzimy od razu, to ofiara pozostaje zagadką w tej książce. Imigranci, przeszczepy narządów, skorumpowany policjant i na deser zakonnice, to zdecydowanie wybuchowa mieszanka. Czyta się bardzo szybko, trudno się oderwać. Nieco lukrowane... Książka jest moim zdaniem gotowym pomysłem na film. Idealnie by się nadawała na jakiś film sensacyjny, szczególnie początek z lotem balonem. Mordercę w zasadzie widzimy od razu, to ofiara pozostaje zagadką w tej książce. Imigranci, przeszczepy narządów, skorumpowany policjant i na deser zakonnice, to zdecydowanie wybuchowa mieszanka. Czyta się bardzo szybko, trudno się oderwać. Nieco lukrowane zakończenie.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
392 265 922
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (4)

Ulubieni autorzy (5)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (9)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd