Miasto złodziei

Wydawnictwo: Świat Książki
Prince of Thieves
978-83-247-2122-1
Ag2S

Było ich czterech: Doug, Dez, Jem i Gloansy. Od lat napadali na banki. Tym razem też wszystko poszło jak z płatka. Skarbiec opróżniony, zakładniczka wypuszczona, policja bezradna. Ale po uwolnieniu dziewczyny Doug nie może przestać o niej myśleć. Gdy nawiązuje znajomość, piękna Claire daje mu do zrozumienia, że nie jest bez szans. Czy Doug mógłby się przy niej ustatkować? Jeszcze tylko jeden skok, idealne zwieńczenie kariery. Lecz zakochany człowiek popełnia zaskakujące błędy, na które czyha pewien agent FBI...

iwona1997 | 2016-06-18
Przeczytana: 17 czerwca 2016

"Miasto złodziei" to książka w nieco innym klimacie od tych, które zazwyczaj lądują w moich rękach. Nigdy wcześniej nie czytałam jej opinii i cieszy mnie to, że nie zdałam się na zdanie innych. Zawsze próbujcie nowych rzeczy, sami musicie się przekonać, nie wolno przekreślać książki na starcie z powodu nieprzychylnych opinii ;). Cieszę się, że ja tak nie zrobiłam.
Mnóstwo autentycznych nazw, miejsc dodaje historii elementy grozy(przynajmniej tak było u mnie). Cenię ją za prawdziwość. Nie mam tu na myśli tego, czy wydarzenia ta miałyby prawo bytu, lecz raczej całej konstrukcji, charakteru pisania oraz losów bohaterów. Temat typowy dla filmów akcji: napad na bank, duża kasa, zakładnik, ucieczka z miejsca zbrodni, śledztwo, dochodzenie, zbieranie dowodów, zacieranie śladów, pościg, policja. No tak, przestępstwo jest przestępstwem, nazywajmy rzeczy po imieniu, ale czy aby na pewno? Czytając powieść nie czułam aby Doug robił coś złego. Typowy czarny charakter ale z duszą na ramieniu.?...

Taszi | 2013-09-09

Do książki podchodziłem z dużą rezerwą, spowodowane to było dość niską średnią oraz niepochlebnymi opiniami na tejże stronie. Dodatkowo po obejrzeniu filmu, który bardzo mi się spodobał, zastanawiałem się czy to Affleck jest tak genialnym reżyserem że z takiego gniotu zrobił tak dobry film czy może problem jest gdzieś indziej.

Jak się okazało wszystkie te przemyślenia były niepotrzebne.

Miasto złodziei jest bardzo ciekawą powieścią, wszystkie postaci zarówno pierwszo jak i drugoplanowe są bardzo wyraziste, akcja może nie zachwyca tempem (co nie znaczy że jest nudna) ale czyni to książkę jeszcze bardziej realną a przez to ciekawszą. Świetne jest nawarstwienie problemów wokół Douga i to jak musi sobie z nimi radzić. Do tego tło zmieniającego się Charlstown jest rewelacyjną scenografią.

Jeśli chodzi o powiązania książki i filmu to zaskoczyła mnie spora odmienność, szkielt i owszem jest taki sam, część scen filmowych jest również żywcem z książki wyjęta ale tak naprawdę treść...

Urszula | 2012-09-07
Na półkach: Przeczytane, 2012

Co za nudna powieść! Sięgnęłam po nią dlatego, iż sam Stephen King na okładce zachęca do lektury słowami: "Napięcie rośnie z każdą minutą". Myślę, że bardziej odpowiednie byłoby stwierdzenie "Nuda rośnie z każdą minutą".
Sam pomysł na książkę zły nie był, z przyjemnością sięgnęłam po książkę sensacyjną, która nie opierała się na morderstwach, a seryjnych napadach - miała to być miła odmiana. Jednak autor chyba zapomniał, iż powieść sensacyjna zawiera wartką akcję (mam wątpliwości, czy tutaj jakakolwiek akcja była), co więcej - same dialogi, styl pisania przypomina mi książki dla młodzieży. Serio, "Miasto złodziei" napisane jest w taki sposób, jakby książka przeznaczona była dla osób niepełnoletnich. I nawet nieliczne wulgaryzmy tego nie zmieniają. I jeszcze ten kiepski wątek miłosny z dialogami rodem z harlequinów... Podsumowując - Chuck Hogan nie popisał się. Zdecydowanie nie polecam.

Kamila | 2013-01-23

powieść sensacyjna z dobrze opisanymi napadami na banki co daje czytelnikowi do myślenia, gdyż nie zdajemy sobie sprawy w jak łatwy i szybki sposób gangsterzy potrafią wzbogacić się o kolejne mln zł. Potrzebna jest do tego duża zdolność przewidywania oraz przyjaźń wspólników. Problemy jednak przychodzą, gdy jeden z nich zakochuje się i zaczyna myśleć o normalnym życiu i porzuceniu świata przestępczości... Lecz, gdy raz wpadło się w głęboką wodę, to później trudno z niej wyjść przez co traci się życie. Fajnie czyta się tą książkę, gdyż w głównego bohatera Douglasa w wersji kinowej wcielił się Ben Affleck co w wyobraźni czytelnika oddaje jeszcze lepszy efekt.

książek: 2022
julietta70 | 2013-03-21
Przeczytana: 16 czerwca 2016

niezła,fajnie się czytało:)

dzwarta | 2013-07-18
Przeczytana: 14 lipca 2013

To, co wyróżnia tę książkę na tle innych kryminałów, to głównie pomysł, czyli zastąpienie morderstw napadami. Niestety, czuję po jej przeczytaniu pewien niedosyt.

Czasem autor skupia się na jakichś szczegółach, ale jednak kiedy indziej znowu pomija je tam, gdzie chciałoby się przeczytać więcej. Motyw przemiany Duggy'ego i wspomniany już na okładce wątek znajomości z Claire wydają się dość spłycone. Zakończenie niestety rozczarowujące.

Książka nie była porywająco ciekawa - czy nudna? Na pewno nudna w stosunku do oczekiwań po tematyce i deklaracji S. Kinga o rosnącym napięciu.

Madi | 2013-08-10
Na półkach: Wymienię, Przeczytane, Posiadam

Najpierw obejrzałam film - dobra, spodobał mi się. Od razu postanowiłam, że przeczytam książkę. Bardzo się cieszę, że nie kupiłam ją za własne pieniądze tylko zamówiłam sobie na mikołajki w szkole, bo bardzo bym żałowała straconych funduszy. Czytałam bardzo długo, ponieważ akcja powieści ciągnie się w ślimaczym tempie. Spodziewałam się czegoś więcej.

romek | 2013-08-03
Przeczytana: 01 sierpnia 2013

To klasyczna powiesc z gatunku "gansta".Wyraziste postaci,szybka akcja,milosc,ambicje i rywalizacja."Miasto zlodziei",bardzo szybko wciaga,czytelnika w swiat bankowych zlodzeji,i trzyma cie w napieciu od pierweszej do szescsetnej strony.Na kanwie tej ksiazki w 201o powstal film pt'Town"

Aleksandra | 2012-12-07
Przeczytana: 03 listopada 2012

Kupiłam, bo chciałam odmiany do tego polecone przez samego Stephena Kinga. Myślałam, że będzie więcej akcji, trzymania w napięciu, ale się nie miło pomyliłam. A do tego to zakończenie po którym pozostał niesmak.

Dawid | 2013-07-22
Przeczytana: 06 marca 2013

Jeżeli zrobiłeś coś złego potrafisz się do tego przyznać wiedząc, że możesz stracić ukochaną osobę? Powieść obyczajowa łacząca w sobie wątki romansu i sensacji.