Waleczny rycerz

Wydawnictwo: Aurum Press
The Greatest Knight
historyczna
Karenina

Waleczny rycerz to oparta na faktach historia Williama Marshala, niepokonanego rycerza średniowiecza. W barwnym, lecz niebezpiecznym świecie polityki dworu Andegawenów bohater dzięki swej zręczności staje się jednym z najpotężniejszych magnatów.

Maryann | 2014-03-26
Przeczytana: 01 października 2013

William Marshal - młodszy syn niezbyt zamożnego wielmoży, który jak na swoje skromne początki zrobił wręcz oszałamiającą karierę. Pięciolatek cudem ocalony spod szubienicy przez króla Stefana. Wierny dworzanin Eleonory akwitańskiej, a potem giermek jej syna i wierny dworzanin męża. Człowiek, który miał odwagę "postawić się" Ryszardowi Lwie Serce. Jeden z najpotężniejszych magnatów królestwa. Regent po śmierci Jana Bez Ziemi i teść jego dzieci. Wzór cnót rycerskich i człowiek cieszący się powszechnym szacunkiem. Jednym słowem – idealny bohater powieści.
Nie dziwota więc, że pani Chadwick „popełniła” o nim cały cykl powieściowy, zaczynając od jego kontrowersyjnego ojca, a skończywszy na losach Williamowych dzieci. Czy jej się udało? Przeczytałam trzy części („A Place Beyond Courage”, „The Greatest Knight: The Story of William Marshal” I “The Scarlet Lion”). I choć generalnie mi się podobało, to jakoś nie poczułam się powalona na kolana. A w pewnym momencie nie mogłam uwierzyć...

Angelika | 2013-12-29
Przeczytana: maj 2013

Mimo tego, że "Waleczny rycerz" nie jest książką fantasy (które wręcz uwielbiam), to czytało mi się ją bardzo, bardzo dobrze. Podobał mi się świat jaki wykreowała autorka, postacie, akcja. Język jest lekki i przyjemny, i co najważniejsze - czytelnik chce wiedzieć co wydarzy się dalej. Uważam, że watro ją przeczytać. :)

marek | 2015-03-17
Przeczytana: 17 marca 2015

Tę pozycję czyta się lekko i przyjemnie. Plus za odzwierciedlenie realiów historycznych.
Brakuje jej jednak tego czegoś, co kazałoby mi zarwać kawałek nocy i przeczytać choćby jeszcze kilka stron.

Molek | 2016-05-26
Gabryś | 2016-05-08