W łóżku z królem

Tłumaczenie: Katarzyna Kołaczkowska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "W łóżku z...". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Jeden Świat
Sex with Kings. Five Hundred Years of Adultery, Power, Rivalry and Revenge
metresy królewskie, biografia,
historyczna

Królewskie metresy przez całą historię ludzkości były uważane przez jednych za godne zazdrości, podziwu czy uwielbienia, przez innych za postacie przerażające lub godne pogardy. To one dyktowały mody, wspierały rozwój sztuk pięknych a niekiedy trzymały w delikatnych dłoniach władzę nad całymi królestwem. Eleanor Herman, wprowadza nas do sal tronowych i łożnic najpotężniejszych władców Europy. Na kartach tej książki ożywa pięćset lat historii niezwykłych kobiet i władców, którzy je kochali, opowiedziane z ciętym humorem i nieoczekiwaną wrażliwością.

źródło opisu: Jeden Świat, 2006

źródło okładki: zdjęcie autorskie

paweł | 2013-08-05
Przeczytana: 04 sierpnia 2013

Książka głównie skupia się dworach królewskich Francji i Anglii.Tak sobie myślę Gdyby przedstawiała również inne dynastie byłaby o wiele ciekawsza.

allison | 2011-11-14
Przeczytana: 14 listopada 2011

Czytałam tę książkę od wakacji, czyli bardzo dłuuuugo... Ale wcale nie dlatego, że jest nudna. Po prostu wciąż wpadało mi w ręce coś ciekawszego. Poza tym książka jest tak przesycona różnymi informacjami, anegdotami, szczegółami, że aż trudno przeczytać wszystko jednorazowo i nie dostać kręćka :).

Książka opisuje w ciekawy sposób nie tylko pikantne przygody władców. Można nawet powiedzieć, że seksualne upodobania i wybryki monarchów są jedynie pretekstem do pokazania siły i władzy metres, które niejednokrotnie stawały się szyjami królewskich głów.

Autorka najwięcej miejsca poświęciła kochankom, ale nie sposób pisać o nich w oderwaniu od królewskich małżonek, które niejednokrotnie stawały się ...przyjaciółkami swoich rywalek. Zwykle, oczywiście, były wrogami, ale bywało i tak, że same, zupełnie świadomie i celowo, podsuwały własnym mężom wybrane przez siebie kochanice.

Książka pokazuje ze szczerością, jak wyglądało życie na królewskich i cesarskich dworach. Tylko z pozoru...

Basia | 2012-06-04
Na półkach: ∎ ~ Historia, Przeczytane

Ciekawe opracowanie ukazujące życie metres > Jak się okazuje wcale nie było ono usłane różami , jakby się niektórym wydawało > Cóż.... ale to był wybór tych kobiet , a zapewne i jedyny sposób polepszenia swego losu w czasach w jakich było im dane żyć.....Z uwagi na obszerną tematykę i wielość postaci trochę ciężko było mi zapamiętać wszystkie fakty. Warto przeczytać !!!

syllver | 2012-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2012

Nie lubię takiego stylu pisania, mianowicie 3 zdania o kochance króla Ludwika XIV, potem Karola II, następnie powrót do Ludwika XIV...straszny galimatias. Zaciekawiły mnie jedynie fragmenty dotyczące osób, które kojarzyłam z innych książek, innych nie byłam w stanie powiązać z konkretnymi wydarzeniami.

theCieniu | 2016-11-02

Szalenie interesujący temat, ale przedstawiony w jakby nudno-historyczny sposób. Na początku mnie wciągnęła, ale szybko zaczęła męczyć. To raczej zbieranina faktów, strasznie poszatkowana, brakowało mi tu dodatkowego omówienia, głosu autora. Szybko zaczęły mi się mylić imiona i daty. Szkoda też, że główną uwagę poświęca się dworom Anglii oraz Francji i niewiele można się dowiedzieć o obyczajach w pozostałych krajach.

COMPOSmentis | 2013-08-07

Historia od alkowy. Metresy przedstawione jako bezwzlędne, ciężko pracujące businesswoman. Bardzo dobrze napisana, w całości oparta na faktach historycznych nie-powieść, którą czyta się jak dobry romans.

paskudek | 2016-06-11
Mateusz | 2015-09-19