Grzesznik nawrócony

Tłumaczenie: Maria Wójtowicz
Cykl: Bridgertonowie (tom 6)
Wydawnictwo: Amber
When He Was Wicked
romans
Wanda

Inne wydania

Namiętność silniejsza od najbardziej grzesznych tajemnic w czarującym romansie współczesnej Jane Austen Każdy ma w życiu przełomowe chwile. Nawet najbardziej niepoprawny uwodziciel. Niestety chwila ta przychodzi zazwyczaj nie w porę.Michael Stirling zakochał się we Francesce Bridgerton w dniu, gdy ujrzał ją po raz pierwszy. Do tej pory głównie uganiał się za kobietami, a jeszcze częściej...

Każdy ma w życiu przełomowe chwile. Nawet najbardziej niepoprawny uwodziciel. Niestety chwila ta przychodzi zazwyczaj nie w porę.Michael Stirling zakochał się we Francesce Bridgerton w dniu, gdy ujrzał ją po raz pierwszy. Do tej pory głównie uganiał się za kobietami, a jeszcze częściej obserwował z ironicznym uśmieszkiem, jak one uganiają się za nim. Jednak wystarczyło, by raz spojrzał na Franceskę i zakochał się na zabój. Niestety panna Bridgerton miała pozostać panną już tylko jeden dzień...

Klaudia95 | 2015-05-23
Na półkach: Ksiazki, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 23 maja 2015

Ostatnia książka z serii rodziny Bridgenton na mojej półce.
Tu główną rolę odgrywa Francesca, szósta z ośmiorga rodzeństwa. Francesca jest zamężna, ale nagle umiera jej mąż. Wtedy tytuł przechodzi na Michaela, który postanawia uciec do Indii... Ach, ci mężczyźni!
Na dodatek jakby tego było mało, Francesca traci swoje dziecko w wyniku poronienia. Później jej celem jest znalezienie sobie męża.
Michael wraca do Anglii i znów krzyżują się jego drogi z Francescą, którą kocha od bardzo dawna...
Kiedy więc i bohaterka zdaje sobie sprawę co czuje do Michaela, ucieka do Szkocji, zasłaniając się nieprzekonującą wymówką. W końcu Michaelem potrząsa Colin - brat Franceski i mężczyzna wyrusza za ukochaną do Szkocji...
Ta książka różni się od poprzednich. Po pierwsze Francesca, była już mężatką, po drugie nie była debiutantką z naiwnymi marzeniami, po trzecie była już dojrzałą kobietą i wiedziała czego chce, po czwarte brała udział w spotkaniach socjety po śmierci męża...
Francesca i Michael...

Aurill | 2014-01-02

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Moja absolutnie ulubiona książka pani Quinn.
Dlaczego? Może dlatego, że nie jest taka słodka i idylliczna, jak pozostałe tego typu książki.
Michael zakochuje się we Francesce od pierwszego wejrzenia, jednak jego miłość życia wychodzi właśnie za jego kuzyna, bliskiego mu jak brat i Michael nie jest w stanie nic zrobić. Przez długie dwa lata ukrywa swoje uczucia, obserwując zakochanego Johna i Franceskę.
Aż pewnego dnia, John niespodziewanie umiera, Francesca zostaje wdową, a Michael dziedzicem tytułu. Zdawać by się mogło, że to dla niego spełnienie marzeń: zyskał fortunę, tytuł, a ukochana jest na wyciągnięcie ręki. Michaela dręczą jednak wyrzuty sumienia, że odebrał wszystko co cenne Johnowi. W obawie przed tym, że może odebrać mu również kobietę ucieka do Indii.
Absolutnie kocham Micheala Stirlinga. :D

książek: 2010
bookish | 2015-07-07
Przeczytana: 07 lipca 2015

Niezłe, choć jak dla mnie to za mało było tej miłości tu. Za dużo wewnętrznych rozterek i krążenia wokół faktów z pierwszej części.

Iwona | 2013-10-04
Przeczytana: 04 października 2013

Jak już nie raz pisałam serię o rodzinie Bridgertonów uwielbiam, w ogóle autorka ma tak fantastyczny styl, że nie można się nie uśmiać czy wzruszyć czytając jej romanse:).
Co do tej konkretnej książki. Nie zawiodłam się, a może nawet tę część najlepiej zapamiętam dzięki najwspanialszemu bohaterowi wśród wszystkich romansowych bohaterów:) Po prostu się zakochałam:)

KotWBookach | 2016-03-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Porno

Ona jest mężatką, on - kuzynem jej męża. Mąż umiera, kuzyn zostaje we friendzone. Sytuacja wydaje się być bezsensowna: chcą być razem, ale nie będą, "bo nie!". Większość książki to mdławe przeżywanie rozterki "chcę go - ale John! - John nie żyje - ale jak tak można!"
Nie porywa, głowna bohaterka jest niezbyt inteligentną histeryczką, która każde zdanie kończy wykrzyknikiem, a głowny bohater to męczennik na pozycji przyjaciela.

Ewelina | 2016-05-22
Przeczytana: 22 maja 2016

Michaela pokochałam od pierwszych zdań (nawet nie stron :D ) jest tak cudowny, że choćby w tej książce nie wiem jak wiało nudą (a na szczęście nie wiało:)) choćby była nie fajna ( a nie była :)) to i tak miałaby tyle gwiazdek ile jej dałam właśnie za jego postać :)
O samej książce nie będę się rozpisywać - niech każdy przekona się sam jaka jest - zapewniam nie pożałuje - ale historia miłości Franie (kolejna bardzo fajna osóbka z rodziny Bridgertonów :)) i Michaela jest jedną z fajniejszych jakie Julia napisała :) polecam!

Secret_Violence | 2016-09-08
Przeczytana: 08 września 2016

Francesce uważałam za najnudniejszą z rodzeństwa Bridgertonów, nie wiem dlaczego. Może przez to, że autorka tak mało o niej pisała w poprzednich częściach. Książka utrzymuje poziom wcześniejszych tomów, jednak mamy tu do czynienia z dojrzalszą bohaterką, która mimo swojego młodego wieku dużo przeżyła. Czasami Francesca była wkurzająca w swoim niezdecydowaniu, ale i tak wszystko oczywiście skończyło się happy endem.

Kamu | 2012-12-16
Przeczytana: 16 grudnia 2012

Fajna książka dobrze się ją czyta, może na początku trochę smętna, ale jak już się rozkręci to ciężko się oderwać.

Montgomerry | 2016-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2016