Grzesznik nawrócony

Okładka książki Grzesznik nawrócony Julia Quinn
Okładka książki Grzesznik nawrócony
Julia Quinn Wydawnictwo: Amber Cykl: Bridgertonowie (tom 6) literatura obyczajowa, romans
Bridgertonowie (tom 6)
When He Was Wicked
Amber
2010-11-01
2010-11-01
Maria Wójtowicz
romans

Okładka książki Lady Whistledown kontratakuje Suzanne Enoch, Karen Hawkins, Julia Quinn, Mia Ryan
Lady Whistledo... Suzanne Enoch, Kare...
Okładka książki Królowa Charlotta. Opowieść ze świata Bridgertonów. Bridgertonowie. Prequel Julia Quinn, Shonda Rhimes
Królowa Charlo... Julia Quinn, Shonda...

Również świetnie napisana część, ale osobę Francesci polubiłam mniej niż pozostałych. Może po prostu dlatego że jest inna z charakteru niż ja oraz pozostali z rodzeństwa: poważna, spokojna, introwertyczna. Mimo tego przyjemnie się czytało z jej perspektywy. Ponadto, świetnie pokazany wątek wdowieństwa, którego nie ma w pozostałych częściach. Jak we wszystkich książkach uwielbiam Violet, która jest niesamowitą matką, uwielbianą i kochaną przez wszystkie dzieci.

Ta część była najlepsza ze wszystkich. Zdecydowanie się wyróżniła na tle pozostałych i to wcale nie największą ilością pikantnych scen. Francesca była mi chyba najbliższa spośród pozostałych kobiecych bohaterek, a Michael jest pierwszym mężczyzną tej serii, którego absolutnie polubiłam bez żadnych zastrzeżeń - był idealny. Również wątek z bezpłodnością w tak licznej rodzinie był wyjątkowo poruszający, co również wpłynęło na to, że tom 6 po prostu się wyróżnia. Nie uwierzę, żeby któraś z ostatnich dwóch części spodobała mi się bardziej.

Spoczko :)

Spoczko :)

Najlepszy tom serii (jak do tej pory, bo jeszcze dwa przede mną!). Dwa dni czytałam non stop, tak się wciągnęłam :)

Spojrzenie jej oczu trafiło go w sam środek serca. Michael Stirling przepadł w tym spojrzeniu i zakochał się we Francescę Bridgerton. Zakochał się nieszczęśliwie, gdyż wybranka jego serca miała lada moment poślubić jego kuzyna.
Nikt by się nie spodziewał, że życie może napisać taki scenariusz.

Przyszedł czas na szósty tom z cyklu Bridgertonowie, w którym poznajemy Francescę Bridgerton.

Romanse historyczne uwielbiam głównie za klimat. Jednakże wszystko zależy od autora czy uda mu się odwzorować tamtejsze czasy. Bez dwóch zdań Julii Quinn to wychodzi. Za każdym razem czuje się, jakbym weszła do wehikułu czasu i przeniosła się do tamtego okresu.

Od każdego tomu oczekuje wyjątkowości, elementów zaskoczenia oraz niezwykłej miłości. Z przykrością muszę napisać, że tym razem jestem zawiedziona. Historia Francescki niczym się nie wyróżnia. Tytuł sugeruje, że będzie to historia bardzo niegrzeczna, a jest zupełnie odwrotnie — grzecznie i, aż za grzecznie. Wykreowana relacja między bohaterami nie bardzo do mnie przemawia i określiłabym ją jako sztuczną. Nic się specjalnego nie dzieje, a owa historia jest bez polotu.

Czy żałuję spędzonego z nią czasu? Absolutnie! Może nie ma fajerwerków, ale na leniwe południe książka nadaje się idealnie.

Nikt by się nie spodziewał, że życie może napisać taki scenariusz.

Przyszedł czas na szósty tom z cyklu Bridgertonowie, w którym poznajemy...

Całkiem ciekawa część, na pewno lepsza niż 2-3 wcześniejsze

Całkiem ciekawa część, na pewno lepsza niż 2-3 wcześniejsze

Historia miała w sobie potencjał, ale jakoś to wszystko nie grało. W ogóle chciałam zwrócić uwagę na dziwny fakt, że o ile bardzo lubiłam Eloise w jej części, to w tej była ona mocno irytująca. Dziwna niespójność. Podobał mi się pomysł z innym charakterem Francesci, większą indywidualnością i prywatnością, którą zachowywała przed rodziną, ale z drugiej strony wydawało się wręcz jakby ktoś inny napisał tę historię.

BRIDGERTONÓW czytam dla relaksu. Zdarzają się słabsze i tomy, jak np. PROPOZYCJA DŻENTELMENA, i lepsze jak np. MIŁOSNE TAJEMNICE. Jaki jest zaś GRZESZNIK NAWRÓCONY? Niestety należy to tych słabszych... Dlaczego?
Przede wszystkim główny bohater maił być GRZESZNIKIEM, wyjątkowym na tle innych bohaterów tej serii... a on się niczym nie różni od wiodących męskich postaci z poprzednich tomów. Każdy był kobieciarzem (poza postacią z OŚWIADCZYN). Jakoś mnie jego grzeszność nie przekonała.
Sama historia miała potencjał. Rysowała się dramatyczniej od poprzednich, lecz ostatecznie autorka ją ugładziła i zepsuła szczęśliwym zakończeniem. Nie chodzi mi o to, że Francesca i Michael zostali razem, bo to akurat dobrze, ale chodzi mi o inną kwestię, która mogła pozostać nutą smutną, z którą bohaterowie sobie poradzą dzięki miłości... a tu hurrrra - nie ma problemu.
Może już trochę się zmęczyłam stylem Quinn i jej romantycznymi wizjami. Chyba tak właśnie się stało. Jasna sprawa - zamierzam serię dokończyć i nie żałuję, że przeczytałam GRZESZNIKA NAWRÓCONEGO. Myślę, że każdy, kto dotarł do tego miejsca, już raczej tę serię dokończy. To zwykła ciekawość - bo człowiek mimo wszystko polubił tę rodzinną sagę.
PS w tym tomie jest chyba najwięcej pikantnych scen. Jakie są? Cóż.. nie są złe, nawet mają w sobie pewną oryginalność (że się tak wyrażę).

malaria i inne choroby
tom 6
BRIDGERTONOWIE
Wydawnictwo Zysk i S-ka
egzemplarz recenzencki

Niezbyt przypadła mi historia Frannceski. Nie poczułam zbytnio ich miłości. Jestem rozczarowana.

Wydaje mi się, że najlepsza z historii o dzieciach Bridgertonów. Franceską nie ma łatwego życia, nic nie przychodzi jej łatwo. Nie jest to zaróżowiona bajka i może dlatego bardzo trzymałam kciuki za jej szczęście.

• Romans historyczny

Dodaj cytat z książki Grzesznik nawrócony