Usidlić piękność

Wydawnictwo: Amber
To bed a beauty
romans

Inne wydania

Romantyczne uniesienia w świecie salonowych konwenansów w powieści gwiazdy zmysłowego romansu historycznego Piękna Roslyn zamierza wyjść za mąż wyłącznie z miłości. Lecz dżentelmeni obdarzają gorącym uczuciem raczej kochanki, niż żony. Dziewczyna postanawia więc poznać sztukę rozpalania w mężczyznach miłosnego żaru. Na nauczyciela wybiera sobie księcia Arden, osławionego donżuana i zatwardziałego kawalera...

źródło opisu: opis z okładki

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Przyznam, że oczarował mnie ten romans. Przede wszystkim jestem zachwycona księciem Arden. Ten wyniosły arystokrata gardzi miłością, uważa nawet, że prawdziwe uczucie to tylko mit. Jest nieprzystępny a jego powierzchowność najlepiej oddaje słowo lód. Od lat jest sławny na londyńskich salonach jako kochanek doskonały, potrafiący doprowadzić kobietę do granic rozkoszy. Jednakowoż namiętność w jego mniemaniu niewiele ma wspólnego z miłością.
Jego drogi krzyżują się z Roslyn Lorring, młodszą siostrą Arabelli.
Roslyn od jakiegoś czasu planuje wyjść za mąż za sąsiadującego z nią hrabiego Haviland. Jest jednak niepoprawną romantyczką, pragnie wstąpić w zwiążek małżeński, mieć dzieci ale tylko jeśli się zakocha a co ważniejsze, zamierza doprowadzić do tego aby przyszły mąż kochał ja i szanował.
W związku z tym, że usłyszała wielokrotnie, że mężczyźni kochają tylko swoje kochanki a żony traktują jak zło konieczne zjawia się na corocznym balu dla kurtyzan.
Jej przewodniczką po tym...

Przyjemna, wciągająca szczególnie dla kobietek lubiących tego rodzaju literaturę, plus kilka scen erotycznych opisanych w zmysłowy ale nie ordynarny czy perwersyjny sposób :)podobała mi się i chyba stanie się jedną z moich ulubionych, myślę że za jakiś czas wrócę do niej

zabielka | 2014-07-01
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 01 lipca 2014

Lubię romanse historyczne,,, ten egzemplarz jakoś nie do końca mnie pochłonął. Niby wszystko się zgadza, kilka fajnych scen i miło się czyta, nie nudziłam się czytając, jednak jakoś nie do końca się zintegrowałam z tą książką. Nie mogę jednak nie polecić, ponieważ nie brakuje w niej niczego, co jest potrzebne aby powstał świetny romans historyczny,,, :)

monishka90 | 2014-09-17
Przeczytana: 11 września 2014

Roslyn uważana za najpiękniejszą z sióstr postanawia wyjść za mąż. W celu zrozumienia lepiej mężczyzn wybiera się wraz z przyjaciółką i słynną londyńska kurtyzaną Fanny Irwin na bal maskowy gdzie kobiety szukają potencjalnych protektorów. Na nieszczęście Roslyn na przyjęcie przybywa przyjaciel narzeczonego starszej siostry książę Arden. Książę szybko w tłumie zauważa piękność, która przykuwa jego uwagę i postanawia uczynić ją swoją kochanką, ale ta odmawia.
Dwa tygodnie później na ślubie Marcusa i Arabelli ponownie się spotykają. Drew przeżywa szok, gdy piękna nieznajoma okazuje się średnią z sióstr Loring. Zły z powodu jej oszustwa postanawia się dowiedzieć co ją skłoniło do pójścia na bal dla kurtyzan. Roslyn z całych sił unika przystojnego księcia żądającego od niej wyjaśnień. W końcu opowiada mu co ją do tego skłoniło, Drew jest zaskoczony, że przybyła tam by dowiedzieć się jak rozkochać w sobie przyszłego męża. Roslyn na cel obiera sobie swojego sąsiada hrabiego Havilanda,...

Tirindeth | 2012-07-12
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

"... namiętność ma niesamowitą moc". *

Panna Roslyn, druga po Arabelli córka Loringów, uchodzi za najpiękniejszą kobietę w rodzinie. O jej rękę mógłby się starać każdy dobrze urodzony gentleman gdyby nie fakt, że nad dziewczętami zawisł skandal wywołany przez ich matkę, która uciekła z kochankiem do Francji, zaś nieco później ojciec dziewcząt zginął w pojedynku. Roslyn nauczona więc doświadczeniem rodziców, zapragnęła małżeństwa jedynie z miłości i tylko dla takiego jest gotowa poświęcić swoje życie. Jej uwagę przykuwa mieszkający po sąsiedzku hrabia, który – jak głoszą plotki – rozgląda się za żoną. Roslyn chce, by arystokrata się w niej zakochał, lecz nie ma pojęcia, jak przekonać go do swojej osoby. Wtedy też postanawia poprosić o pomoc zatwardziałego kawalera i łamacza niewieścich serc – księcia Ardena. Mężczyzna przyjmuje propozycję, licząc na świetną zabawę, lecz ani on, ani jego uczennica nie mają pojęcia, do czego doprowadzi ich ta niepozorna gra...

Usidlić piękność to...

książek: 2010
bookish | 2015-07-05
Przeczytana: 05 lipca 2015

uwielbiam romanse historyczne to po pierwsze, a po drugie strasznie mi się podobało. ona chcę, aby jej przyszły mąż ją pokochał więc podejmuje w swoim celu odpowiednie kroki, aby nauczyć się sztuki uwodzenia. uczy się od swojej przyjaciółki kurtyzany oraz księcia, który uchodzi za sławnego kochanka. on jest księciem, który zawsze zdobywa wszystko co zapragnie. na początku pomaga naszej bohaterce w uczeniu się sztuczek, które mają zaowocować tym, że ona zdobędzie miłość, jednak nie spodziewał się, że tak silnie to podziała na niego. i właśnie w tym momencie on wkracza do akcji. książę postanawia uwieść piękna lady. zadaje sobie jednak sprawę, że to nie wystarczy, aby ona chciała zostać jego żonę. postanawia sobie za punkt honoru rozkochać ją w sobie.

Katherina87 | 2013-01-10

Romantyczne uniesienia w świecie salonowych konwenansów w powieści gwiazdy zmysłowego romansu historycznego.

Piękna Roslyn zamierza wyjść za mąż wyłącznie z miłości. Lecz dżentelmeni obdarzają gorącym uczuciem raczej kochanki niż żony. Dziewczyna postanawia więc poznać sztukę rozpalania w mężczyznach miłosnego żaru. Na nauczyciela wybiera sobie księcia Arden, osławionego donżuana i zatwardziałego kawalera...

jadche | 2015-02-21
Przeczytana: 2015 rok

Dostałam na walentynki, karnie przeczytałam i daję dwa plusy tylko przez wzgląd na osobę darczyńcy. Zdecydowanie nie moja bajka. Romansowi historycznemu mówimy tak, głupiutkim książkom mówimy stanowcze nie.

frescante | 2014-01-18
Na półkach: Romanse, Przeczytane

Historia bardzo sympatyczna, czyta się szybko i lekko, akurat na rozluźnienie pod koniec dnia. Fabuła również przyjemna; nie jest może zbyt ambitna, ale przedstawienie jej czyni tę książkę jednym z lepszych romansów.

Muniette | 2014-08-05
Na półkach: Przeczytane, Romans, 2014
Przeczytana: 01 sierpnia 2014

"Usidlić piękność" to druga część o przygodach sióstr Loring, których życie naznaczył rodzinny skandal, a później skąpstwo wuja. Czy siostry Loring mimo to zdołają wyjść za mąż i odnaleźć się w zaciszu domowego szczęście?

Roslyn wie, czego chce. Chce miłości w małżeństwie i nie zamierza przy tym ustąpić, dlatego pojawia się na przyjęciu dla kurtyzan, gdzie poznaje mężczyznę, który nieodwołalnie zmieni jej życie.

Roslyn nie jest trzpiotką, wręcz przeciwnie - to wykształcona młoda kobieta, która wie, czego chce i z uporem dąży do wyznaczonych sobie celów. Jej upór momentami mnie denerwował - łatwiej lubić bohatera, który wie, że powinien ustąpić w chwili porażki.
Książę Arden to typowy bohater romansów historycznych - zblazowany, mający więcej pieniędzy niż można by zliczyć i posiadający gorący temperament ukryty pod maską chłodu i arogancji.
Na życie obydwojga znaczący wpływ miało wychowanie i postawy rodziców. To przez nich Roslyn tak gorączkowo szuka miłości i czegoś więcej...