Więzy krwi

Thicker Than Water
978-83-245-8754-4
Heartland, konie, więzy krwi
juliasrulia

Heartland to schronisko dla koni, wtulone między wzgórza Virginii, ale i coś więcej. To miejsce jedyne w swoim rodzaju - gdzie leczone są blizny przeszłości, gdzie przerażone i źle traktowane konie uczą się od nowa ufać ludziom. Minęło wiele długich lat od czasu, gdy Amy po raz ostatni widziała swojego ojca. Teraz spokój Heartlandu ma zakłócić przyjazd tego, który jest dla niej zupełnie obcym człowiekiem. Czy będzie umiał być dla niej ojcem po dwunastu latach nieobecności? Czy zrozumie ją i jej świat? Sensem życia Amy jest Heartland i to, co w nim robi, ale konie wypełniają też przecież życie ojca. Może więc - pomimo oddalenia - miłość do koni przybliży z powrotem ojca i córkę?

Przepiękna książka i spotkanie z ojcem po latach..uwielbiam czytać tą serię Heartlandu:)
Relaksująca, ciepła i wzruszająca historia przyjemnie się czyta:)!!!!

DoXxil | 2014-05-25
Przeczytana: 18 maja 2014

Szkoda czasu na żałowanie przeszłości, trzeba wyciągnąć wnioski, iść dalej i patrzeć na to, co dobrego przyniesie jutro.

Po książkę sięgam raczej z sentymentu. Zaczęłam ją czytać w gimnazjum(dzięki Chomiku), jak wiadomo zawsze ma się spore plany czytelnicze, więc po Heartlan sięgam rzadko. Jest też drugi powód-to krótka książka, a biblioteka, niestety nie w mojej miejscowości.

Pomysł-wracamy do wątku przedstawionego kilka książek wstecz, czyli wątku o ojcu Amy. pomysł ciekawy, bo skoro już się pojawił to dziwne byłoby go nie kontynuować.

Zrealizowanie pomysłu-moim zdaniem Amy za szybko pogodziła się z ojcem. Tak wiem, jestem okrutna. Zdaje sobie sprawę, że facet już od dawna starał się nawiązać kontakt z swoimi córkami(Amy ma starszą siostrę Lou) i to, ze wcześniej nic z tego nie wyszło to nie jego wina....no ale.....ale z tą Ultra Happy rodzinną atmosferką i miłością córki do ojca, oraz bezgraniczne wybaczenie mu wszystkiego, jednak poczekać. Co by szkodziło wpleść ten wątek...

SeaGoddess | 2012-08-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2009
Przeczytana: sierpień 2009

Po raz kolejny wszystko w Heartlandzie się zmienia, kiedy starszej siostrze Amy - Lou - udaje się skontaktować z od lat niewidzianym ojcem. Lou jest bardzo podekscytowana zbliżającym się spotkaniem, natomiast Amy (której na kilka miesięcy udało się wymazać ojca z pamięci) wręcz przeciwnie. Nie chce widzieć na oczy człowieka, który kilkanaście lat temu je porzucił.
Cudowny tom. Pięknie opisane uczucia głównej bohaterki i ich sytuacja rodzinna.

Daria | 2014-08-16

Uwielbiam wszystkie książki z tej serii! A Lauren Brooke jest według mnie świetną pisarką!

Yuuki | 2011-12-05

Spotkanie z ojcem po tak długim czasie... Miała chociaż jego...

Viktoria Kusik | 2015-03-04

Świetna seria ;) Polecam