Więzy krwi

Okładka książki Więzy krwi Lauren Brooke
Okładka książki Więzy krwi
Lauren Brooke Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Heartland (tom 8) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Heartland (tom 8)
Thicker Than Water
Wydawnictwo Dolnośląskie
2009-01-01
2009-01-01
Donata Olejnik
Heartland konie więzy krwi

Więzy krwi to 8 tom serii Heartland.
Heartland to schronisko dla koni, gdzie Amy i Treg leczą naturalnymi metodami problemy psychiczne różnych koni.
Tym razem mają pod opieką klaczkę rzucającą łbem, niedająca sobie dotknąć uszu oraz kuc młodszej koleżanki Amy, który przez matkę dziewczyny jest uznawany za niebezpiecznego, a Amy szuka przyczyn dębowania u niego.
Dziewczyna musi się zmierzyć również z innym problemem - gościem, którego zdecydowanie nie ma ochoty widzieć, lecz jest do tego zmuszona. Jak rozwinie się ta relacja?

8/10, wciągająca, niewymagająca, przyjemna rozrywka na zjazdowe wieczory

Więzy krwi to 8 tom serii Heartland.
Dziewczyna...

Część skupiała się moim zdaniem na problemach ludzi, a nie koni. Konie były jakby na drugim planie, i w zasadzie żadne ciekawe przypadki. Jednak jeśli chodzi o życie Amy to wiele się zdarzyło i to całkiem bardzo pozytywnie było. ;) Część grubsza od sąsiednich, a jednak nadal bardzo przyjemnie i szybko się czyta.

Heartland to schronisko dla koni, wtulone między wzgórza Virginii, ale i coś więcej. To miejsce jedyne w swoim rodzaju - gdzie leczone są blizny przeszłości, gdzie przerażone i źle traktowane konie uczą się od nowa ufać ludziom. Minęło wiele długich lat od czasu, gdy Amy po raz ostatni widziała swojego ojca. Teraz spokój Heartlandu ma zakłócić przyjazd tego, który jest dla niej zupełnie obcym człowiekiem. Czy będzie umiał być dla niej ojcem po dwunastu latach nieobecności? Czy zrozumie ją i jej świat? Sensem życia Amy jest Heartland i to, co w nim robi, ale konie wypełniają też przecież życie ojca. Może więc - pomimo oddalenia - miłość do koni przybliży z powrotem ojca i córkę?

Fabuła w fantastyczny sposób prowadzona przez autorkę. Książka napisana w prosty sposób, co też powoduje łatwość i chłonność czytania. Książka idealna dla współczesnych nastolatków. Warta przeczytania również przez miłośników zwierząt, zwłaszcza koni. Autorka pokazuje wartość relacji międzyludzkich, zwłaszcza tych zranionych.

BARDZO FAJNA KSIĄŻKA! POLECAM :)

BARDZO FAJNA KSIĄŻKA! POLECAM :)

Uwielbiam wszystkie książki z tej serii! A Lauren Brooke jest według mnie świetną pisarką!

Wspaniała, polecam

Wspaniała, polecam

Świetna seria ;) Polecam

Świetna seria ;) Polecam

Przepiękna książka i spotkanie z ojcem po latach..uwielbiam czytać tą serię Heartlandu:)
Relaksująca, ciepła i wzruszająca historia przyjemnie się czyta:)!!!!

Relaksująca, ciepła i wzruszająca historia przyjemnie się czyta:)!!!!

7-8 luty 2021r.

7-8 luty 2021r.