Nadchodzi burza

Okładka książki Nadchodzi burza Lauren Brooke
Okładka książki Nadchodzi burza
Lauren Brooke Wydawnictwo: Time4ya Cykl: Ranczo Golden Horse (tom 2) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Ranczo Golden Horse (tom 2)
Time4ya
2024-04-10
2024-04-10
Edyta Masełko-Łaciok

„Bella odwzajemniła uścisk, spoglądając przez ramię mamy na bladą twarz młodszej siostry i zdając sobie sprawę, że nigdy, przenigdy nie będą mogły powiedzieć rodzicom o tym, co naprawdę stało się tej nocy. Ucieczka z zapadającej się stajni musiała pozostać ich tajemnicą na zawsze”

🐴 Silny, porywisty wiatr. Ciemne, kłębiaste chmury. Zapach deszczu mieszający się z mocnym zapachem ze stajni. Nadchodzi burza. I chociaż bardzo chciałam poczuć ten moment całą sobą, forma opowiedzenia tej historii nie do końca mi na to pozwoliła. Autorka zdecydowała się na bardzo prosty język narracji, który zdecydowanie przekładał się na głębie przedstawionych wydarzeń. Całokształt lektury okazał się więc bardzo prosty, lekki i niezobowiązujący – nie uważam jednak, by był to duży minus. W końcu książka skierowana jest głównie do trochę młodszych czytelników i jestem pewna, że kilka lat temu sama mocno zachwycałabym się tą historią.

🐴 Lauren Brooke w bardzo przystępny sposób poruszyła trudne tematy, często wiążąc je z prowadzoną na ranczu hipoterapią. Wplotła do historii nie tylko ważne, rodzinne wartości, ale także problemy, z którymi często borykają się młode, zagubione osoby. Ponadto świetnie zobrazowała życie na ranczu oraz związane z nim obowiązki, które pokazały, że mieszkanie w takim miejscu to nie tylko jazda konna podczas zachodu słońca czy wskakiwanie do basenu w upalne dni. Myślę, że młodsi czytelnicy mogą wynieść z każdego rozdziału wiele ważnych przesłanek, a przy tym zarazić się miłością do końskich przyjaciół i, być może, znaleźć nową pasję z nimi związaną.

🐴 „Nadchodzi burza” to utrzymana w końskim klimacie historia, przy której spędziłam bardzo przyjemny czas. I chociaż nie oczekiwałam od niej wiele, sprawiła, że przeniosłam się do przeszłości i odpoczęłam od książek poruszających ciężkie i brutalne tematy. Sądzę, że raz na jakiś czas warto wypuścić z siebie swoje wewnętrzne dziecko i sięgnąć po lektury skierowane właśnie do niego 🌾

𝐑𝐄𝐂𝐄𝐍𝐙𝐉𝐀

♥︎ 𝐓𝐲𝐭𝐮𝐥: ,,𝑵𝒂𝒅𝒄𝒉𝒐𝒅𝒛𝒊 𝒃𝒖𝒓𝒛𝒂. 𝑹𝒂𝒏𝒄𝒛𝒐 𝑮𝒐𝒍𝒅𝒆𝒏 𝑯𝒐𝒓𝒔𝒆" 𝒕𝒐𝒎 2
♥︎ 𝐀𝐮𝐭𝐨𝐫: Lauren Brooke
♥︎ 𝐖𝐲𝐝𝐚𝐰𝐧𝐢𝐜𝐭𝐰𝐨: @wydawnictwo_time4ya
♥︎ 𝐖𝐢𝐞𝐤: 10+

[𝐰𝐬𝐩𝐨𝐥𝐩𝐫𝐚𝐜𝐚 𝐫𝐞𝐤𝐥𝐚𝐦𝐨𝐰𝐚 ]

𝐎𝐜𝐞𝐧𝐚: ★★★★✩

❀ ,,𝑵𝒂𝒅𝒄𝒉𝒐𝒅𝒛𝒊 𝒃𝒖𝒓𝒛𝒂" to drugi tom serii 𝑹𝒂𝒏𝒄𝒛𝒐 𝑮𝒐𝒍𝒅𝒆𝒏 𝑯𝒐𝒓𝒔𝒆. Każdy tom to inna historia, więc spokojnie można czytać drugi tom, nieznając poprzedniego. Jedynie fabuła lekko nawiązuje do pierwszego tomu.

❀ To idealna książka na początek przygody z czytaniem, ale także dla osób, które wchodzą w nastoletni wiek. Pomimo, że ja już jestem "za stara" na tą książkę, moje wewnętrzne dziecko świetnie się bawiło 🙈 Szkoda, że będąc nastolatką nie miałam okazji przeczytać tej książki. Wtedy napewno bardzo by mi się spodobała 🤍 Jednak teraz, będąc starsza, mogę głębiej zrozumieć przesłanie i przemyślenia autorki na różne tematy.

❀ Jeśli interesujesz się tematyką koni i hipoterapii, ta książka jest idealna dla Ciebie. Historia opowiada o przyjaźni, pierwszym zauroczeniu i miłości do koni. Autorka w bardzo delikatny i subtelny sposób porusza trudne tematy. Znajdziemy tutaj mnóstwo rodzinnych wartości i ciepła, które aż bije z tej książki 🫂

❀ Historia ta jest niezwykle komfortowa i lekka. Styl pisania autorki sprawia, że miło i przyjemnie się czyta. Przeczytałam tą książkę w kilka minut 🤍

❀ Książka bardzo mi się spodobała i przypadła do gustu. Ogromnie wam ją polecam! 💞 Szczególnie osobom młodszym, które dopiero zaczynają swoją przygodę z czytaniem. Jeśli kochasz konie, to ta historia napewno Ci spodoba 💞

𝐑𝐄𝐂𝐄𝐍𝐙𝐉𝐀

♥︎ 𝐓𝐲𝐭𝐮𝐥: ,,𝑵𝒂𝒅𝒄𝒉𝒐𝒅𝒛𝒊 𝒃𝒖𝒓𝒛𝒂. 𝑹𝒂𝒏𝒄𝒛𝒐 𝑮𝒐𝒍𝒅𝒆𝒏 𝑯𝒐𝒓𝒔𝒆" 𝒕𝒐𝒎 2
♥︎ 𝐀𝐮𝐭𝐨𝐫: Lauren Brooke
♥︎ 𝐖𝐲𝐝𝐚𝐰𝐧𝐢𝐜𝐭𝐰𝐨: @wydawnictwo_time4ya
♥︎ 𝐖𝐢𝐞𝐤: 10+

[𝐰𝐬𝐩𝐨𝐥𝐩𝐫𝐚𝐜𝐚 𝐫𝐞𝐤𝐥𝐚𝐦𝐨𝐰𝐚 ]

𝐎𝐜𝐞𝐧𝐚: ★★★★✩

Jest to druga część serii „Ranczo Golden Horse”. Od razu powiem, że nie trzeba czytać w kolejności tych książek. Niektóre sytuacje z książki „Wielkie oczekiwania” były przytoczone w drugiej części. Jednak polecam zapoznać się z obiema częściami w odpowiedniej kolejności.
Książka jest tak samo lekka jak pierwsza część serii. „Wielkie oczekiwania” i „Nadchodzi burza” mają małą ilość stron, dlatego w jeden dzień można przeczytać obie. Jestem ciekawa czy ktoś się tego podejmie 😁 Mi niestety nie udało się przeczytać w jeden dzień żadnego z tych dwóch tytułów, ze względu na małą ilość czasu na czytanie.
W drugiej części tak jak w pierwszej jest opisana hipoterapia, konie, ale też pamięć o złych wspomnieniach. Nie jest łatwo zapomnieć o nie przyjemnych, czasami strasznych sytuacjach. W książce taką sytuację miała główna bohaterka, jej siostra i pacjentka ich mamy.
Dla osób mających 10 lat, ta książka nadaje się idealnie, dlatego polecam przeczytać szczególnie młodym czytelnikom. Tak jak w pierwszej części, tak i w tej uważam, że niektóre sytuacje są dla nastolatek ‘’słodkie”, a dla mnie już nie, ale nie krytykuję tego, bo sama kiedyś bym się tym zachwycała. Tak czy inaczej, podczas czytania obu części bawiłam się świetnie, mile spędzony czas, którego nie żałuje. Myślę, że te książki nadadzą się na zastój czytelniczy, więc jak ktoś potrzebuje wyjść z zastoju to polecam zapoznać się z tymi książkami.

Książka była bardzo komfortowa. Bohaterowie to postacie o których mam jedno zdanie są bardzo przyjemni.Książkę czyta się szybko . Nie mogę nic złego zarzucić tej opowieści ale jednak czegoś mi brakowało . Tak najbardziej to jednak bohaterzy są najlepsi ja nie wiem jak tak można być zorganizowanym . Polecam książkę z całego serca .
Zuzanna (bookbyzula)

Zuzanna (bookbyzula)

Bella wraz z rodziną mieszka na ranczu,w którym znajduje się też centrum hipoterapi. Pomoc tutaj dostaną zarówno ludzie jak i konie🐎

Pewnego razu po strasznej burzy,na sasiednim ranczu potrzebna jest pomoc. Bella i jej siostra próbują uratować konia.Czy im się uda?

Po tamtej strasznej nocy obie dziewczyny mają tajemnicę,która nie daje im spokoju😔
Wsparciem dla Belli w trudnych chwilach jest bardzo miły chłopak,który też kocha konie. Tylko czy Bella będzie umiała mu zaufać?

Na ranczu pojawia się też dziewczyna,która bardzo potrzebuje pomocy.

"Nadchodzi burza" to książka przeznaczona dla czytelnika 10 plus.
Opowiada o przyjaźni,pierwszej miłości,zauroczeniu oraz o miłości do koni.
Bardzo ciekawie są też tutaj pokazane problemy i emocje młodych ludzi,które nie są spychane na drugi plan,lecz traktowane poważnie i odpowiedzialnie.

"Nadchodzi burza" to książka, którą bardzo przyjemnie mi się czytało.Polecam każdej nastolatce,tej młodszej i tej starszej też😉Ja bawiłam się przy niej świetnie.

Wsparciem dla Belli w...

Czy dwudziestolatka może się dobrze bawić z książką 10+ o koniach? Jak widać tak. Ale nie ukrywajmy, mam sentyment do książek o koniach.

Jest to bardzo lekka książka, taka przy której można po prostu sobie siąść, poczytać i o niczym nie myśleć, ale akurat byłam po czytaniu ciężkiej fantastyki i potrzebowałam takiej przyjaznej, przyjemnej lektury. Dobrze się bawiłam przy tej książce. Ta seria jest dla mnie taka komfortowa, miłe, luźne książki, które po prostu mi się podobają i dobrze spędzam z nimi czas.

Jest to drugi tom serii, ale każda książka opowiadała swoją krótką historię, więc da się odnaleźć w tej książce nie czytając wcześniejszego tomu. Oczywiście mam nadzieję, że będę miała okazję przeczytać również kolejne tomy.
[Współpraca barterowa]

Już po raz drugi miałam przyjemność spotkać się z twórczością Lauren Brooke w zupełnie nowej serii książek. Kilka lat temu zakochiwałam się w Heartlandzie, więc musiałam koniecznie sprawdzić, czy po tylu latach stara miłość rzeczywiście nie zardzewiała 😘

Z wielką radością muszę stwierdzić, że to był bardzo udany powrót 🫶 Autorka po raz kolejny wykreowana bezpieczną przestrzeń, której czytanie to czysta przyjemność. O ile w przypadku pierwszego tomu zauważałam nieco odmienny styl, tak tutaj Lauren Brooke pozwoliła wrócić do lat, w których odkrywałam jedną ze swoich pierwszych książkowych miłości 💗

Bohaterką serii jest nastoletnia Bella. Wraz z rodziną mieszka na ranczu, przy którym znajduje się również centrum hipoterapii. Miejsce to jest przestrzenią, w której pomoc znajdują zarówno zranieni ludzie, jak i konie.

Tym razem dziewczyna będzie musiała zmierzyć się z trudną tajemnicą. Na horyzoncie pojawia się także zauroczenie, jednak czy po poprzednich niełatwych doświadczeniach łatwo będzie jej zaufać? Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej z pojawieniem się straumatyzowanej dziewczyny, która potrzebuje pomocy.

Bardzo podoba mi się, że tak jak w serii Heartland, autorka poświęcała dużo czasu, aby pokazać proces pomagania zranionym zwierzętom, tak tutaj bardziej skupia się na ludziach i pokazuje proces wychodzenia z trudności. Niejednokrotnie trzeba zrobić krok w tył, aby móc podjąć się dalszej wędrówki wprzód 🩷

Uwielbiam to, jak Lauren Brooke ukazuje na kartach książki wielką wrażliwość. Narracja jest dostosowana do grupy odbiorców, każdy aspekt jest klarowny i zrozumiały. Jednocześnie nawet z pozoru nieistotne sprawy zostają podjęte w sposób odpowiedzialny. To bardzo ważne, aby pokazywać, że problemy, emocje dzieci i dorosłych mogą się różnić, ale to nie znaczy, że są mniej lub bardziej ważne.

Coraz bardziej można też polubić bohaterów 💕 Mam wrażenie, że z każdym rozdziałem stają się coraz bardziej naturalni i pokazują piękno więzi i zdrowych relacji.

Lauren Brooke opowiada o sprawach trudnych w sposób przystępny i odpowiedzialny 💗

• Szukam
  • Do kupienia
  • Nie posiadam
  • 2. Literatura młodzieżowa

Dodaj cytat z książki Nadchodzi burza