Wielkie oczekiwania

Okładka książki Wielkie oczekiwania Lauren Brooke
Okładka książki Wielkie oczekiwania
Lauren Brooke Wydawnictwo: Time4ya Cykl: Ranczo Golden Horse (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Ranczo Golden Horse (tom 1)
Time4ya
2024-01-24
2024-01-24
Donata Olejnik

Źle nie było, ale czytałam lepsze książki dla młodszej młodzieży. Może gdyby książka była troszkę dłuższa, byłaby lepsza. Niestety w tej formie akcja dzieje się odrobinę za szybko, ale sam pomysł jest ciekawy.

Na pewno przeczytam drugi tom, bo autorka ma potencjał.

Na pewno przeczytam drugi tom, bo autorka ma potencjał.

Zacznę od tego, że książka jest dla młodszej młodzieży, a ja świetnie się bawiłam podczas jej czytania. Przez wszystkie rozdziały się po prostu płynie. Na początku myślałam, że może ta książka nie jest odpowiednia dla mnie, lecz to nie prawda. Każdy, czy to młodszy, czy też starszy może przeczytać ten tytuł, tak samo jak drugą część, której recenzja pojawi się niebawem. Oczywiście historia w niektórych miejscach jest zapewne zachwycająca dla nastolatek, a dla dorosłych pewnie już nie, ale przyjemnie się te fragmenty czytało, wracając do młodzieńczych lat. Potrzebowałam takiej książki, przy której się wyciszę, wyluzuję i odpocznę i właśnie seria „Ranczo Golden Horse” to mi zagwarantowała. Bohaterowie byli bardzo przyjaźni i wszystkich od razu polubiłam. Muszę jednak przyznać, że główna bohaterka momentami podejmowała infantylne decyzje, ale przecież ma dopiero 15 lat, więc jest to zrozumiałe. W książce jest motyw hipoterapii, o której nie wiedziałam za wiele, a dzięki lekturze dowiedziałam się jak ona wygląda i dla kogo ona jest przeznaczona. Jeśli ktoś lubi i interesuje się końmi, to ta książka idealnie się nada dla takiej osoby. Mam nadzieję, że będę częściej trafiać na takie przyjemne lektury. A słyszałam, że ma być trzecia część serii „Ranczo Golden Horse”, dlatego liczę na to, że uda mi się ją przeczytać.

✨Wielkie oczekiwania✨

✨Autor: Lauren Brooke
✨Wydawnictwo: time4ya

✨Ocena: 4,5/5⭐

✨Recenzja:
Piętnastoletnia Bella wraz z rodzicami pracuje na własnym 'ranczu', ze swoją klaczą przygotowuje się do nadchodzących zawodów. Jej mama za to prowadzi na ranczu hipoterapię. Nie jest to jednak hipoterapia, którą znamy my, ta jest skierowana typowo na duszę skrzywdzonego człowieka. Jako pacjent przybywa do nich nastoletni podpalacz Clark.

Jeśli chodzi o styl pisania książki to czuć, że jest ona skierowana do młodszych czytelników, jednak mimo to jako trochę starsza osoba niż docelowy wiek mogę śmiało powiedzieć, że była niesamowicie wciągająca, ale również ogrzewająca serduszko. Niezliczę ile razy się uśmiechałam i to nie tylko z zabawnych tekstów.

Jest to idealna pozycja dla miłośników koni, ale nie tylko. Jest duża szansa, że spodoba się też po prostu dziewczynkom z poza jeździeckiego świata. W tym tomie nie ma za wiele samego jeździectwa. Skupiamy się tutaj przede wszystkim na siostrzanych relacjach, przyjaźni oraz tej innej odmianie hipoterapii.

Autorka napisała również inną serię - Heartland. W tamtej zamiast na terapii ludzi skupialiśmy się na terapii konii. Szczerze nie potrafię zdecydować, co jest lepsze.

Jeśli chodzi o samą fabułę to bardzo mi się podobała, choć osobiście uważam, że wszystko działo się lekko za szybko, jednak rozumiem, bo książka jest skierowana dla młodszych. Ale zarazem był to minus, bo za szybko mi się skończyła i łaknę więcej.

Już na początku książki między Bellą, a jej niezbyt bliskim znajomym nawiązuje się relacja romantyczna. Uważam, że była poprowadzona całkiem okej, zdecydowanie ze strony Belii nie została poprowadzona idealnie i cukierkowo, mieliśmy wgląd na jej niezręczność, przez co wydawała nam się bardzo namacalną bohaterką.

Do fabuły to zdradzę jeszcze, że nawet pojawił się w książce bardzo ciekawy plot twist, który zaważył na losach głównej bohaterki, jej rodziny i ich podopiecznego Clarka.

Jeśli chodzi o tego chłopaka to jego postać była dobrze poprowadzona przez książkę, jednak nie spodobał mi się sam rozwój jego relacji z Bellą. Wydaję mi się, że był zbyt nagły i znikąd nawet jak na "nie rozbudowaną" (według oczywiście tylko starszych czytelników) książkę.

Mimo że osobiście wolałabym większy udział koni na płaszczyźnie książki to i tak bardzo mi się podobała i zdecydowanie mogę ją nazwać swoim comfort readem.

Mogę śmiało polecić tę książkę każdej młodszej dziewczynce, ale także i starszym dziewczynom, bo książka naprawdę wciąga, jest 'bezpieczna' i powoduje uczucie ciepła i uśmiechu, niczym przytulny kocyk.

[recenzja powstała we współpracy barterowej z wydawnictwem time4ya , jednak nie wpłynęło to w żaden sposób na mój odbiór tej książki]

✨Wielkie oczekiwania✨

✨Autor: Lauren Brooke
✨Wydawnictwo: time4ya

✨Ocena: 4,5/5⭐

✨Recenzja:

Przyjemna książka. Idealna lekka młodzieżówka na odstresowanie się i spędzenie miłego wieczoru. Pierwsze miłostki, problemy dorastania i jeździecki świat to wszystko w tym króciutkim tomie który jest otwarciem nowej serii, w której widzę całkiem niezły potencjał

Książka o dorastaniu, pierwszym zauroczeniu. Idealna dla nastolatek.

Książka o dorastaniu, pierwszym zauroczeniu. Idealna dla nastolatek.

𝐑𝐄𝐂𝐄𝐍𝐙𝐉𝐀

♥︎ 𝐓𝐲𝐭𝐮𝐥: ,,𝑾𝒊𝒆𝒍𝒌𝒊𝒆 𝒐𝒄𝒛𝒆𝒌𝒊𝒘𝒂𝒏𝒊𝒂"
♥︎ 𝐀𝐮𝐭𝐨𝐫𝐤𝐚: Lauren Brooke
♥︎ 𝐖𝐲𝐝𝐚𝐰𝐧𝐢𝐜𝐭𝐰𝐨: @wydawnictwo_time4ya
♥︎ 𝐖𝐢𝐞𝐤: 11+

[𝐰𝐬𝐩𝐨𝐥𝐩𝐫𝐚𝐜𝐚 𝐫𝐞𝐤𝐥𝐚𝐦𝐨𝐰𝐚 ]

𝐎𝐜𝐞𝐧𝐚: ★★★

❀ W tej książce znajdziesz motywy, takie jak: jazda konno, terapia i odnajdywanie siebie. To krótka opowieść, w sam raz do przeczytania w jeden wieczór.

❀ Nie oczekiwałam od niej zbyt wiele, jednak muszę przyznać, że pozytywnie mnie zaskoczyła. Styl pisania autorki jest doskonały, lekki, prosty i bardzo przyjemny. Książkę bardzo szybko się czyta, przeczytałam ją w niecałą godzinę.

❀ Moim zdaniem ta opowieść sposoba się bardziej młodszym czytelnikom, szczególnie tym którzy kochają jazdę konno i same konie 🐎

❀ Autorka bardzo dobrze przestawiła motyw pasji i dążenia do wymarzonego celu. Wątek terapii Clarka jest bardzo wartościowy i może wiele nauczyć czytelników. Temat rodziny także był bardzo dobrze przedstawiony - nie była idealna, ani tez sztuczna, była taka naprawdę realna.

❀ Recenzja tej książki jest dosyć krótka, z resztą jak sama historia. Myślę, że nie trzeba się tutaj aż tak rozpisywać, jest to zbędne 🤍🥰

❀ Podsumowując, książka jest bardzo wartościowa i z pewnością mogę Wam ją polecić. Spodobała mi się 🤍✨ Jeśli kochacie konie, to ta opowieść jest dla Was idealna 🐎

𝐑𝐄𝐂𝐄𝐍𝐙𝐉𝐀

♥︎ 𝐓𝐲𝐭𝐮𝐥: ,,𝑾𝒊𝒆𝒍𝒌𝒊𝒆 𝒐𝒄𝒛𝒆𝒌𝒊𝒘𝒂𝒏𝒊𝒂"
♥︎ 𝐀𝐮𝐭𝐨𝐫𝐤𝐚: Lauren Brooke
♥︎ 𝐖𝐲𝐝𝐚𝐰𝐧𝐢𝐜𝐭𝐰𝐨: @wydawnictwo_time4ya
♥︎ 𝐖𝐢𝐞𝐤: 11+

[𝐰𝐬𝐩𝐨𝐥𝐩𝐫𝐚𝐜𝐚 𝐫𝐞𝐤𝐥𝐚𝐦𝐨𝐰𝐚 ]

𝐎𝐜𝐞𝐧𝐚: ★★★

❀ Nie oczekiwałam od niej zbyt wiele, jednak muszę przyznać, że...

[współpraca z wydawnictwem time4ya]
Muszę przyznać że była to naprawdę przyjemna, lekka i bardzo komfortowa książka. Podczas czytania czułam jakbym przenosiła się do samego rancza „Golden Horse” i przeżywała te wszystkie końskie historię 🐎❤️ Bohaterowie byli dobrze wykreowani, nie przywiązałam się do nich jakoś bardzo ale żaden z nim jakoś bardzo mnie nie irytował za co daje duży plus 🤪
Styl pisania autorki był jak dla mnie okej. Uważam, że jak był trochę zbyt „prosty/łatwy” i dziecinny, ale można to wytłumaczyć samą kategorią wiekową książki 😊. Co tu więcej powiedzieć ? Jeśli macie ochotę na lekką, przyjemną, końską książkę na dosłownie 1/2 wolne wieczory to mogę wam ją polecić ! 🫶🏻 Tym bardziej jeżeli szukacie książki na prezent dla kogoś z rodziny czy znajomych 9/10+ ❤️🐎

[współpraca z wydawnictwem time4ya]

Mam słabość do książek z motywem jazdy konnej, po prostu je lubię czytać, nawet nie wiem do końca dlaczego, bo sama nie jeżdżę konno (jeszcze). Zatem z pozytywnym nastawieniem sięgnęłam po tą książkę i z równie dobrymi odczuciami ją skończyłam.

Książka była bardzo lekka i przyjemna w czytaniu. Jest to dość prosta historia, bo kierowana jest jednak do młodszej grupy docelowej (11+),ale i tak miło mi się ją czytało oraz dobrze się przy niej bawiłam. Nie jest to długa powieść, wręcz przeciwnie, przez co szybko ją przeczytałam. Po jej skończeniu mam pozytywną opinie o niej, była to spokojna lektura na odpoczynek.

Dla młodszych fanów jazdy konnej, którzy szukają przyjemnej, lekkiej lektury ta książka będzie idealna.

[Współpraca barterowa]

• Do kupienia
  • 123
  • Serie
  • Młodzieżówki
  • ♥ Audiobook ♥

Dodaj cytat z książki Wielkie oczekiwania