Napoleon i kobiety

Wydawnictwo: Rebis
Napoleon: His wives and women
83-7301-410-1
Matylda

W tej interesującej książce Christopher Hibbert ukazuje osobowość cesarza Francuzów od innej niż zwykle strony, odsłania przed czytelnikami jego uczucia. W całkiem sporej, żywymi barwami odmalowanej galerii kochających go i nienawidzących kobiet znalazły się nie tylko te najczęściej wymieniane: cesarzowa Józefina i Maria Ludwika czy Maria Walewska, ale i inne kochanki Napoleona, a także jego matka, siostry i bratowe oraz słynne damy epoki. Z opowieści autora wynika, że jeśli cesarz w ogóle z kimkolwiek dzielił się władzą, to właśnie z kobietami.

PudrowaPani | 2013-06-02
Przeczytana: 27 lutego 2013

Czlowiek o nieprzecietnej inteligencji i nieprzecietnym jak na mezczyzne niskim wzroscie.Z Charakterystycznym nakryciem glowy,ktore dodawalo mu kilka centymetrow rzadko sie rozstawal.W szkole obiekt drwin i niezrozumienia.Silnie zwiazany z rodzina i wzgledem niej bardzo despotyczny.Kobiety stale obecne w jego zyciu,z reguly traktowane instrumentalnie.Na pewno ciekawa postac,o ktorej czytajac nie sposob sie nudzic.

Matylda | 2010-10-27
Przeczytana: 2005 rok

Ludzka twarz Wielkiego-Małego Człowieka. Obraz tamtych czasów - często bulwersujący, niesmaczny ale prawdziwy i nieznany z lekcji historii.

mamadwojki | 2016-10-02
grumpy_rabbit | 2016-02-03