Agent, handlarz, prawnik, szpieg. Tajemniczy świat korporacyjnego szpiegostwa

Tłumaczenie: Agnieszka Andrzejewska
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Broker, trader, lawyer, spy : inside the secret world of corporate espionage
978-83-08-04512-1
literatura faktu
Simcha

Niebezpieczny i potężny świat współczesnych szpiegów na usługach wielkich międzynarodowych korporacji. Autor zabiera nas w podróż do jego wnętrza. Poznamy najemników, którzy zakładają podsłuchy i śledzą konkurencję, analityków, którzy za pomocą satelitów szpiegowskich podglądają działania wrogich firm, byłych agentów CIA, którzy teraz pracują pod przykrywką dla największych korporacji, a nawet pewnego byłego pracownika rosyjskiego wywiadu, który obecnie sprzedaje informacje amerykańskim spółkom.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoliterackie.pl/ksiazka.php?ID=2097

Andrzej W | 2013-09-23
Przeczytana: 20 września 2013

Książka napisana przez amerykańskiego reporortera, więc główny temat zajmuje ca. 1/4 objętości. Reszta to potężny rys historyczny, i dodatki spulchniające (w stylu "vis a vis siedziby firmy mieści się ekskluzywna kawiarnia, w której dyrektor konkurencyjnej firmy zjadł kiedyś ciastko").
W dużym stopniu więc poniżej oczekiwań, ale: można dowiedzieć się kilku ciekawych rzeczy, m.in. o wykorzystywaniu zdjęć satelitarnych do przewidywań cen towarów (i akcji) i wykrywaniu kłamstw w biznesie (i o tym, jak wielki to jest biznes).

BookBasset | 2013-03-28

Ciekawa pozycja, która opisuje walkę która skrycie toczy się za regałami w sklepach - mam tu na myśli szpiegostwo korporacyjne. Często nie zdajemy sobie nawet sprawy jak zaciekła jest konkurencja pomiędzy poszczególnymi firmami i jak cenna jest każda informacja o konkurencie. Książka dla ludzi, którzy lubią wiedzieć więcej.

Bonifacius | 2012-05-06
Przeczytana: 14 lutego 2012

No przy tej książce mnie nerwy poniosły - generalnie traktuje o tym co dzieje się między dużymi korporacjami, jakie są mechanizmy, które poruszają ich trybami i co można na tym zyskać lub stracić.

Jarek Tananis | 2015-03-17
Na półkach: Wywiad, Przeczytane, Posiadam