Szpiedzy Gideona. Tajna historia Mossadu

Gideon′s Spies. The Secret History of the Mossad
83-85852-51-4
literatura faktu
pan_bateria

Pierwsza książka o Mosadzie, która powstała na podstawie bezpośrednich rozmów z jego szefami i agentami oraz dokumentów o najwyższym stopniu tajności. Tę sensacyjną historię o tajnych operacjach sławnej izraelskiej agencji wywiadowczej: zabójstwach, porwaniach, zamachach, szpiegostwie, z wprowadzoną narracją bohaterów, czyta się jak najlepszą powieść akcji.

źródło opisu: Wydawnictwo Magnum, 2000

źródło okładki: http://godi.pl/szpiedzy-gideona-tajna-historia-mossadu.html

To była przyjemność połączona z przerażeniem

tom5210 | 2013-04-02
Przeczytana: 28 marca 2013

Bardzo dobra książka. Autor przedstawia wiele szczegółów pracy wywiadowczej, mnóstwo ciekawostek i rzeczy, o których zwykły śmiertelnik raczej nie usłyszy. Są oczywiście trochę bardziej nudnawe fragmenty ale ogólnie czyta się tą książkę jak dobrą powieść kryminalną.

Henryk Jarosiński | 2014-07-18

Uważam,że jest to jedna z najlepszych książek na świecie opisująca działalność Mossadu.Czyta się ją dość ciężko,ale naprawdę warto.Bardzo dużo informacji,które dotąd nigdzie nie były ujawnione.Gorąco polecam,szczególnie tym,którzy interesują się wywiadem

urz | 2013-04-22

to lubie! ciekawie i fakty

Rako | 2018-04-23
Jacek | 2018-02-03