Ucieczka

Tłumaczenie: Agnieszka Kowalska
Cykl: Wieczna Noc (tom 3)
Wydawnictwo: Amber
Hourglass
ucieczka, wieczna, noc
Jane

Trzeci tom bestsellerowej serii o zakazanym uczuciu, które każe wybierać pomiędzy śmiercią a nieśmiertelnością Zakochana w łowcy wampirów nieśmiertelna dziewczyna, która poświęci wszystko dla tej miłości Wieczną Noc strawiły płomienie, lecz jej nieśmiertelni uczniowie ocaleli. Bianca i Lucas znaleźli schronienie... wśród fanatycznych zabójców wampirów spod znaku Czarnego Krzyża. Bianca musi...

Wieczną Noc strawiły płomienie, lecz jej nieśmiertelni uczniowie ocaleli. Bianca i Lucas znaleźli schronienie... wśród fanatycznych zabójców wampirów spod znaku Czarnego Krzyża. Bianca musi ukrywać, kim jest, inaczej grozi jej śmierć. Lecz kiedy Czarny Krzyż chwyta jej przyjaciela wampira, mroczny sekret Bianki przestaje być sekretem.Bianca i Lucas znów muszą uciekać, ścigani przez łowców i nieumarłych z Wiecznej Nocy. Bianca czuje jednak, że nie ucieknie przed swoim przeznaczeniem. I swoją przerażającą przemianą...

Magdalena | 2015-02-27
Przeczytana: 27 lutego 2015

Chyba najbardziej zaskakujący tom ze wszystkich 3. O ironio. Niezbadana jest ścieżka życia. Mam mieszane uczucia co do tego tomu, ale wciąż jestem zaskoczona, że tak to się potoczyło i zarówno ciekawa co będzie dalej.
Polecam ;).

Muszę przyznać, że trzecia część mnie mile zaskoczyła. Pani Gray się postarała i nie była to kolejna oklepana książka. Osobiście mnie bardzo zaskoczył zwrot akcji i chociaż to było tak oczywiste, że skoro Bianca jest w pół wampirem a w pół duchem będzie musiała wybrać kim chce zostać to nie domyśliłam się co ją czeka jeżeli nie zabije człowieka. Zakończenia również takiego się nie spodziewała i jestem bardzo ciekawa jak miłość głównych bohaterów przetrwa tą chyba najcięższą próbę.
Co do samych bohaterów ich miłość nie jest aż do obrzydzenia, dobrze, że mają swoje wzloty i upadki. Podoba mi się także postawa Baltazara który za wszelką cenę chce uratować swoją jedyną rodzinę. A Charlity która jest wzorowana na małą bezbronną dziewczynkę trochę oklepany no ale w końcu książka musi mieć swoje wady.
Saga Wieczna Noc nie jest może jakaś wybitna i nie zaliczyła bym jej do swoich ulubionych książek ale z pewnością ma coś w sobie co przyciąga i nie pozwoli się odłożyć na bok. Ciesze...

Adriana | 2014-04-19
Na półkach: Przeczytane, 2014
bookslover | 2016-03-23
Przeczytana: 23 marca 2016

Trzecia część bestsellerowego cyklu "Wieczna Noc". Tym razem poznajemy losy Bianci i Lucasa. Oboje pod koniec poprzedniej części uciekli z Wiecznej Nocy i schronili się w Czarnym Krzyżu. Nikt w tej organizacji nie wiedział o tym, że Bianca ma cokolwiek wspólnego z wampirami. Nie była jeszcze 100% wampirem, ale narodziła się z wampirów i miała za niedługo przejść przemianę.
Zdecydowanie łatwiej byłoby dla Bianci, gdyby Lucas też zdecydował się zostać wampirem i żyć u jej boku przez wieczność. Jednak już wcześniej jasno określił, że nigdy nie zamierza się stać jednym z nich. Bianca postanowiła, że będzie odciągać przemianę jak najdłużej się da. Nie miała zamiaru nikogo zabijać, a jedynie to było podstawą do przemiany.
Dowiedziała się, że rodzice ją oszukiwali. Tak naprawdę została zrodzona przez wampiry, ale dzięki zjawom. Dlatego w szkole często się jej objawiały i ją atakowały. Dziewczyna nie wiedziała czy ma jakąś alternatywę dla zostania wampirem. Postanowiła jednak czekać......

Tirindeth | 2011-04-04

Wampiry, wilkołaki, anioły… to wszystko już było. Rozumiem więc, że po kolejną lekturę traktującą o krwiopijcach nie planujecie sięgać. Kto by bowiem chciał wciąż i wciąż czytać o tym samym? Jednak niech Was nie zwiedzie tematyka i opis – to bywa mylące. Podobnie jak ocenianie książki po okładce – sama bezwiednie to czynię, choć staram się uważać na odruch „pierwszego spojrzenia”.Na początku byłam sceptycznie nastawiona do serii pani Gray. Zaskoczenie więc było spore.

Druga część – „Mowa gwiazd” – kończy się rozpoczęciem nowego etapu w życiu Bianki i Lucasa. Z opisu „Ucieczki” wiemy, że oboje są zmuszeni przebywać wśród ludzi Lucasa i ukrywać tożsamość Bianki, by mogli przeżyć. Rodzina dziewczyny jej szuka, Akademia Wiecznej Nocy jest w ruinie, a Czarny Krzyż chce z głównej bohaterki i jej przyjaciółki Raquel uczynić zabójców wampirów. Wszystko więc idzie w nieodpowiednim kierunku. I zdaje się, że to cisza przed burzą, jakby zegar bomby właśnie odliczał czas do wybuchu, aż w...

| 2014-01-14

3 część była naprawdę szokującym dziełem. Nie spodziewałam się takiego potoczenia sprawy. W przeciwieństwie do Pamiętników Wampirów (książka nie serial), ten wątek z duchem nie był oklepany, a wręcz zachęcał do czytania dalej.
Ta część nie zawiodła mnie a nawet powiem że mnie poruszyła. Pani Gray rozwija się w dobrym kierunku i liczmy na to że dalej będzie nas zachwycać.

Wafel | 2014-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2014

I oto trzecia część "Wiecznej Nocy" za mną. Książka ta wciąga, co chwilę coś się dzieje. Nie mogę się doczekać momentu, kiedy zacznę czytać następny tom poświęcony nieśmiertelnej miłości Bianki i Lucasa. Warto zaznajomić się z tą serią, aby urozmaicić sobie czas. :)

Caroline | 2011-08-03
Przeczytana: czerwiec 2011

Mam wrażenie, że to najlepsza część z tej serii. Oczywiście jak dotychczas. Bo cholernie jestem ciekawa co będzie w Życiu pozagrobowym ; )) Polecam!

ZaGóramiKsiążek | 2011-04-05

Trzecia część historii Bianki, jest ciekawa.
Oczywiście najgorsze co autorka mogła zrobić, to skończyć książkę w takim miejscu, przysięgam, że miałam ogromną ochotę znaleźć P. Claudię Gray i kopnąć ją w kostkę! Jednak historia może być troszeczkę naciągana, nie byłoby całego tego zamieszania ze zjawami, gdyby rodzice Bianki powiedzieli jej co się stanie jeśli nie przemieni się w wampira. To naprawdę mnie oburzyło.

julka | 2015-04-20
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Bianca i Lucas muszą uciekać,bo wszyscy już wiedzą,że Zabójca Wampirów i wampir są razem,według rodziny Lucasa chłopak zadaje się z niewłaściwą dziewczyną,mimo tego,że wcześniej nie mieli do niej zarzutu,mogli ją trenować,normalnie rozmawiali,to dramatyczna prawda wychodzi na jaw i młodzi zakochani uciekają,bo nie wyobrażają sobie życia bez siebie.Lucas znajduje pracę,Bianca zajmuje się domem,żyć nie umierać,no właśnie umierać(to nawiązanie do ostatniej części).Polecam:-)