Ucieczka

Okładka książki Ucieczka Claudia Gray
Okładka książki Ucieczka
Claudia Gray Wydawnictwo: Amber Cykl: Wieczna Noc (tom 3) fantasy, science fiction
Wieczna Noc (tom 3)
Hourglass
Amber
2010-11-25
2010-11-25
2010-11-01
Agnieszka Kowalska
ucieczka wieczna noc

Okładka książki Star Wars. Leia. Trzy wyzwania księżniczki. Tom 2 Claudia Gray, Haruichi
Star Wars. Lei... Claudia Gray, Harui...
Okładka książki Star Wars. Leia. Trzy wyzwania księżniczki. Tom 1 Claudia Gray, Haruichi
Star Wars. Lei... Claudia Gray, Harui...

Fabuła ciągle gna do przodu, nie mamy momentu, w którym się zatrzymujemy. I to dobrze, tego wymagałam od tej cienkiej pozycji.

Coś, co wydawało mi się w pewnym momencie niekonsekwencją, okazało się ważnym płot twistem fabularnym.

Książka dokładnie taka, jaką ją zapamiętałam i cieszę się, że tym razem będę miała okazję dokończyć tę historię. Ostatni tom już czeka!

Bohaterowie lekko płytcy i przewidywalni, ale, Hej, to tylko stara młodzieżówka, zawierająca to, co ważne te 10 lat temu - wampiry i miłość....

Przez przypadek trafiłam na tą serię, okładka jakoś nie porywa, ale jak to się mówi "Nie oceniaj książki po okładce". Z racji, że jest to 3 część serii podsumuje je tutaj wszystkie trzy. Pierwsza z książek naprawdę długo się rozkręcała, aż za długo. Przez drugą przebrnęłam w dość szybkim tempie, co do trzeciej to nie wiem. Może jakoś nie porywa, ale czyta się to dość szybko i w miarę łatwo. Język też nie jest jakoś wyszukany. To taka książka dla młodzieży w gimnazjum.
Mnie jakość nie porywa, czytałam dużo lepszych książek, ale jednak jest coś co sprawia, że się to czyta i chce poznać dalsze losy bohaterów. W szczególności Lucasa i Biancki, ale także Baltazara i jego siostry, Vica i Ranulfa. Choć pewnie nie zostaną w mojej pamięci zbyt długo, to poznam ich losy.

Ciekawa bohaterka, wartka akcja. Baltazar jest moim ulubieńcem i zawsze nim pozostanie. Kocham temat wampiryzmy, a niestety trudno znaleźć dobrą książkę w tej tematyce. Ta w każdym niemal aspekcie spełniła moje wymagania. Cudowne ujęcie tematu. Swoją drogą jeśli ktoś jest w podobnej sytuacji i ma trudności ze znalezieniem zniewalającej powieści bazującej na motywach wampiryzmu, a jednocześnie nie szablonowej - polecam "Żywioły Karteru" drogiej Meridiane Sage :D

Zdecydowanie łatwiej byłoby dla Bianci, gdyby Lucas też zdecydował się zostać wampirem i żyć u jej boku przez wieczność. Jednak już wcześniej jasno określił, że nigdy nie zamierza się stać jednym z nich. Bianca postanowiła, że będzie odciągać przemianę jak najdłużej się da. Nie miała zamiaru nikogo zabijać, a jedynie to było podstawą do przemiany.
Dowiedziała się, że rodzice ją oszukiwali. Tak naprawdę została zrodzona przez wampiry, ale dzięki zjawom. Dlatego w szkole często się jej objawiały i ją atakowały. Dziewczyna nie wiedziała czy ma jakąś alternatywę dla zostania wampirem. Postanowiła jednak czekać... Wszyscy, którzy mogli dać jej odpowiedzi byli nieosiągalni. A kiedy była z rodzicami i pytała ich o to co się stanie jeśli nikogo nie zabije - nigdy nie dostała od nich odpowiedzi. Nie mogła więc wiedzieć co ją czeka.

W trzeciej części spotykamy się z determinacją nastolatki, która postanowiła nikogo nie zabijać. Tutaj dowiemy się jaki będzie jej los...Ostrzegam, przy końcu można się popłakać.
Po przeczytaniu tej książki było mi naprawdę bardzo smutno. Zaczęłam szukać informacji o kolejnej części i...znalazłam! :-) Nazywa się "Powrót do Wiecznej Nocy" i właśnie ją czytam!
Mimo tego, że do happy endów tej historii zaliczyć nie można - to szczerze polecam :-)

Trzecia część bestsellerowego cyklu "Wieczna Noc". Tym razem poznajemy losy Bianci i Lucasa. Oboje pod koniec poprzedniej części uciekli z Wiecznej Nocy i schronili się w Czarnym Krzyżu. Nikt w tej organizacji nie wiedział o tym, że Bianca ma cokolwiek wspólnego z wampirami. Nie była jeszcze 100% wampirem, ale narodziła się z wampirów i miała za niedługo przejść przemianę....

co tu dużo mówić. Ucieczka jest najlepszą częścią z całej serii. autorka totalnie mnie zaskoczyła końcem, musiałam czytać kilka razy aby do mnie dotarło, że dobrze przeczytałam. nigdy bym się tego nie spodziewała. tak jak poprzednie tomy, książkę czyta się lekko, szybko i przyjemnie. dokładnie taj jak jest napisane na okładce - nie można się od niej oderwać! polecam wszystkim miłośnikom książek o wampirach i nie tylko.

Trochę głupio że zaczęłam od 3 tomu.
Praktycznie doszłam do tego po przeczytaniu książki.
Książka sama w sobie jest rewelacyjna, dlatego zacznę czytać od 1 tomu.
Polecam wszystkim którzy jeszcze nie zetknęli się z Claudia Gray, będą na pewno mile zaskoczeni tak jak ja.

Trochę głupio że zaczęłam od 3 tomu.
Praktycznie doszłam do tego po przeczytaniu książki.
Książka sama w sobie jest rewelacyjna, dlatego zacznę czytać od 1 tomu.

Blanka ucieka wraz z lukasem z szkoły i znaduje schronienie w siedzibie czarnego krzyża wszyscy myślą że blanka jest członkiem tylko została porwana jako małe dziecko i wychowywania przez wampirów ale prawda jest zupełnie inna blank jest wampirem i w wkrótce musi uciekać z lukasem siedziby czarnego krzyża

Przeczytane po raz pierwszy: 6 sierpnia 2015
Przeczytane po raz drugi: 9 lutego 2023

Przez te książkę nie spałam pół nocy. Nie mogłam przestać czytać. Jak na razie najlepszy tom serii. Niektóre zdarzenia były przewidywalne, ale wiele bardzo mnie zaskoczyło. Najgorsze było zakończenie czyli urwanie historii w połowie. Na szczęście mam pod ręką kolejny tom i nie muszę czekać, by poznać zakończenie. (2015 r.)

Przeczytane po raz pierwszy: 6 sierpnia 2015
Przeczytane po raz drugi: 9 lutego 2023

Kolejna wspaniała część serii. Czytając ją zrozumiałam skąd wziął się tytuł. Cała książka jest jedną wielką ucieczką. Bianca i Lucas to bohaterowie dzięki którym polubiłam czytać książki. Wspaniałe opisy, myśli bohaterki i przedewszystkim pomysł! Kocham tę serię!

Bianca i Lucas muszą uciekać,bo wszyscy już wiedzą,że Zabójca Wampirów i wampir są razem,według rodziny Lucasa chłopak zadaje się z niewłaściwą dziewczyną,mimo tego,że wcześniej nie mieli do niej zarzutu,mogli ją trenować,normalnie rozmawiali,to dramatyczna prawda wychodzi na jaw i młodzi zakochani uciekają,bo nie wyobrażają sobie życia bez siebie.Lucas znajduje pracę,Bianca zajmuje się domem,żyć nie umierać,no właśnie umierać(to nawiązanie do ostatniej części).Polecam:-)

• Wampiry

Claudia Gray Ucieczka Zobacz więcej