Prawdziwa księżna Diana

Véritable Diana
978-83-258-0124-3
księżna, Diana
alex2586

Jeśli jej ślub z księciem Karolem przywodził na myśl baśń o dobrych wróżkach, to los księżnej Walii nie miał wiele wspólnego z bajką. Jej krótkie życie naznaczone było bolesnymi doświadczeniami: separacja rodziców i oddalenie obojętnej matki, nieszczęśliwy związek, który stwarzał tyle nadziei, zanim przekształcił się w koszmar, życie w świetle reflektorów, skrywające głębokie poczucie samotności, które prowadzi ją niemal do samobójstwa, i wreszcie, brutalna i niesprawiedliwa śmierć w wieku trzydziestu sześciu lat, w chwili, gdy zdawało się, że smak życia może powrócić.
Czy znamy tę młodą kobietę o skomplikowanej osobowości? Czy wiemy, jak bardzo jej związki z Koroną przesiąknięte były nieufnością, i do jakiego stopnia manipulowała mediami, które ją dręczyły? Jak naprawdę oceniała Karola i Camillę? Jak traktowała synów?
Bertrand Meyer-Stabley, autor sześciu książek na temat dynastii Windsorów, który śledził losy Diany w magazynie „Elle”, opisuje burzliwe losy Księżnej Ludzkich Serc, pozwalając nam lepiej zrozumieć tę kobietę, która przez całe swoje dorosłe życie nie ustawała w rozpaczliwym poszukiwaniu niezależności i wolności.

iwona | 2013-10-13

Sięgając po tę książkę o mojej ulubienicy nie spodziewałam,się że dowiem się czegoś nowego, a jednak...
Minusem są zbyt jednostronne opisy niektórych zdarzeń, faktów, autor wydaje się być całkowicie nie obiektywny. Przeczytałam - nie żałuję, ale nie kupię i nie sięgnę ponownie.

SwedishPrincesses | 2016-03-22

Książkę czyta się naprawdę dobrze. Czasami jednak brak obiektywizmu u Autora jest irytujący i nieco utrudnia lekturę. Przeczytałam z chęcią, mam w biblioteczce, ale wątpię, że ponownie po nią sięgnę.

mongolcia | 2014-01-08

Pierwsza książka, którą przeczytałam o Dianie ;) Nie mogę jej z niczym porównać, ale według mnie była dobra. Zaspokoiła moją ciekawość. Niestety nigdy nie dowiem się co tak na prawdę się z nią stało w dniu śmierci, ale zawsze można się domyślać...

Stronniczy autor. Mocno nieprawdziwa książka.

Jagoda Byra | 2016-09-19
Na półkach: 2016, Przeczytane, Biografia