Tylko mi nie wierz

Tłumaczenie: Marta Czub
Cykl: Dziewczyny z Akademii Gallaghera (tom 2)
Wydawnictwo: Amber
Cross My Heart and Hope to Spy
Paulina Kudła

W zeszłym semestrze Cammie Morgan namęczyła się, śledząc i zdobywając swojego chłopaka, więc teraz chciałaby mieć wreszcie spokój. Łatwo mówić, kiedy chodzi się do Akademii Gallagher, najlepszej szkoły na świecie, tyle że... nie dla zwykłych dziewczyn. A w Akademii Gallagher dzieje się coś podejrzanego. Cammie nie byłaby sobą, gdyby nie zamierzała wytropić, co kryje się pod tajemniczym kryptonimem "Blackthorne". Tym razem gra toczy się o naprawdę wysoką stawkę. A cel jest o wiele trudniejszy… i o wiele bardziej przystojny.

źródło opisu: Wydawnictwo AMBER, 2010

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/

Natalia | 2013-04-07
Przeczytana: 07 kwietnia 2013

Nie, nie i jeszcze raz nie! Książka nudna. Zmuszałam się, żeby ją czytać, a i tak wyszło na to, że po przeczytaniu połowy odłożyłam ją na półkę... Pieniądze rzucone w błoto.
Nie polecam.

ven_detta | 2011-03-01
Przeczytana: sierpień 2010

Kurczę, ściągnęłam ebooka, bo nie byłam pewna czy chcę wydawać kasę akurat na tę książkę, a chciałam przeczytać coś lekkiego, przyjemnego i zupełnie nie spodziewałam się, że ta część tak mnie wciągnie! Nie dość, że przeczytałam całą jednym tchem, to do tego już wiem na pewno, że i tak kupię tą część i jeszcze następną, i następną :D

"Powiedziałabym ci, że cię kocham, ale..." podobała mi się, ale była dość przeciętna. No tak, dziewczyna-szpieg poznaje zwyczajnego chłopaka i robi wszystko, żeby nie dowiedział się prawdy, a jednocześnie ją lubił - całkiem przyjemna fabuła, ale "Tylko mi nie wierz" bije ją na głowę! Zupełnie nie spodziewałam się, że kontynuacja będzie tak dobra.
Tym razem dziewczyny mają zagadkę do rozwikłania - czym jest Blackthorne? Okazuje się, że Akademia Gallgher chyba nie jest jedyną szkołą dla młodych szpiegów...

Nie będę zdradzać nic więcej, bo reszty o wiele lepiej dowiedzieć się czytając książkę. Jeśli ktoś przeczytał pierwszą część i średnio mu się...

"Tylko mi nie wierz" jest jedną z moich ulubionych książek do których naprawdę uwielbiam powracać.
Wymyślenie książki o dziewczynach chodzących do elitarnej szkoły dla szpiegów do której uczęszcza tylko i wyłącznie płeć piękna był naprawdę genialny.
W tej części do szkoły wprowadzają się chłopcy którzy przyjechali z męskiej akademii dla szpiegów. Wśród nich znajduje się tajemniczy i mega przystojny chłopak którego główna bohaterka już poznała.
Książkę bardzo łatwo się czyta i pochłania się kolejne strony aby dowiedzieć się co wydarzy się pomiędzy Cammie i nieznajomym przystojniakiem który jest pieklenie dobrym szpiegiem. W tej części w niektórych momentach pojawia się Josh ( I część)co podgrzewa temperaturę.
Przyznam szczerze, że druga część podoba mi się bardziej niż pierwsza chociaż obie są wspaniałe.
SERDECZNIE POLECAM!!!

Justilla | 2011-08-18
Na półkach: Przeczytane, 2011, Zagraniczna
Przeczytana: 09 sierpnia 2011

Główną bohaterką serii "Dziewczyn z Akademii Gallagher" jest Cammie "Kameleon" Morgan. To nie jest zwyczajna szkoła - to szkoła dla tajnych agentek. Dlatego, gdy w pierwszym semestrze nauki poznała chłopaka, zwykłego chłopaka, to niestety ta znajomość musiała się skończyć. Po przypadkowym odkryciu, kim jest Cammie, Josh dostał smakowitą herbatkę i o wszystkim zapomniał. Ale teraz bohaterka i jej przyjaciółki wpadają na trop tajemniczego Blackthorne'a, który to okazuje się być szkołą... dla młodych agentów.

I powtarzając za słowami okładki...
"Tym razem cel jest o wiele trudniejszy... i o wiele bardziej przystojny".

Książka była nawet ciekawsza od poprzedniczki, bo i misje były ciekawsze, jak i o "wiele bardziej przystojny cel". Bo choć z jednej strony Zach jest przyszłym agentem jak Cammie, to mamy jednak sytuację niemal jak z "Pana i pani Smith" - wzajemnie się oszukują i szpiegują, a prawdziwego celu pobytu szkoły Blackthorne'a w Akademii Gallagher obydwoje wcale nie znają. Do...

Kaśko | 2015-01-03
Przeczytana: 02 stycznia 2015

Największa zaleta wolnego piątku po Nowym Roku? Mogę spędzić cały dzień na łóżku, pod kocem, czytając lekkie i przyjemne książki. Dlatego tak szybko jak skończyłam "Powiedziałabym ci, że cię kocham, ale.." zaczęłam czytać "Tylko mi nie wierz". Druga część bije na głowę pierwszą. Jest o wiele ciekawsza, akcja jest naprawdę szybka, bohaterowie bardziej mi się podobają. W pierwszej części Josh nie wzbudził we mnie większych emocji, za to teraz Zach...! Zdecydowanie na plus jest też duuuużo mniejsza ilość tajnych przejść i super-gadżetów używana przez agentów. Poza tym czuć, że książka jest o przyszłych szpiegach - dziewczyny ciągle mają jakieś misje czy zadania. Tego właśnie brakowało mi w pierwszej części, gdzie bohaterka miała mnóstwo czasu, aby się wymykać do miasta (w zasadzie robiła to przez większość czasu). Dlatego polecam książkę nawet tym, którym poprzednia niekoniecznie się spodobała, jest o wiele lepsza.

Kasia Zembrowska | 2013-08-05
Przeczytana: 01 sierpnia 2013

"Rzadko bywa tak, że druga część jest lepsza od pierwszej. Zwykle w tomie otwierającym serię mamy do czynienia z nutą świeżości, którą jesteśmy tak oczarowani. A w drugi tomie już wszystko znamy i nagle cała idea wydaje się taka wyblakła… Dlatego też po zakończeniu lektury Tylko mi nie wierz, drugiej części serii o Dziewczynach z Gallagher, dosyć długi czas wpatrywałam się w ostatnią stronę, nie wierząc, że powieś mogła się tak szybko skończyć. Dla porównania, pierwsza nie zmusiła mnie do siedzenia do trzeciej w nocy."

Cała opinia: http://doktor-book.blogspot.com/2013/08/28-tylko-mi-nie-wierz-ally-carter.html

Miki99 | 2014-05-05

"Tylko mi nie wierz" to książka, która ma za zadanie oderwać nas od szarej codzienności i wprowadzić do naszego życia trochę humoru. Śledzenie wydarzeń z życia Cammie bardzo mnie ubawiło i po przeczytaniu tej książki zapragnęłam więcej. Styl w jakim pisze autorka jest bardzo luźny, a książka nie wymaga większego myślenia. Polecam książkę tym, którzy są fanami książek napisanych przez Meg Cabot. Myślę, że się nie zawiedziecie.

Lindsay | 2012-05-30

Czytałam na wakacjach, dzięki czemu mam z tą książką jeszcze lepsze wspomnienia. Druga część bardziej mi się podoba od pierwszej. Czytałam ją chyba już z pięć razy i chyba nigdy mi się nie znudzi. Nie przepadam bardzo za książkami młodzieżowymi, jednak ta jest jedną z nielicznych książek, do których będę cały czas wracać. Szkoda, że w Polsce nie zostaną wydane dalsze części :(

Ilka | 2013-01-22
Przeczytana: styczeń 2013

Książka "Tylko mi nie wierz" jest drugą częścia z serii Ally Carter opowiadającej o nastolatkach, uczących się profesji szpiega. Tym razem główna bohaterka będzie się musiła zmierzyć z zawodem miłosnym, tajemnicami, i wątpliwościami.

Powieść, ze względu na sam pomysł, spodobała mi się. Wkurzałam się jednak, że te "genialne agentki" w trakcie działania w terenie, popełniają błędy. I to głupie. Czasami tak bardzo, że wydaje się, że wcale nie przeszły kilkuletniego szkolenia, a naoglądały się zwykłych filmów.

Tak czy siak lektura przyjemnia, ale ostrzegam: wciąga! Autorka wprowadza często napięcie i oczekiwanie, które sprawia, że nie możemy oderwać się od treści, obiecując sobie tylko " jeszcze tylko jeden rozdział" ;D

Anna | 2010-10-24
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2010 rok

Też doskonała fabuła jak i w pierwszej części . Przystojni chłopcy, podsłuchy, wywiady , misje. Boska ;)