Zgłosuj na książki roku 2017

Bestia

Cykl: Kendra Chronicles (tom 1)
Wydawnictwo: Galeria Książki
Beastly
R_xxoo

Jestem bestią. Bestią. Niezupełnie wilkiem, niedźwiedziem, gorylem czy psem, ale czymś zupełnie nowym – okropnym stworzeniem, chodzącym na dwóch łapach. Stworzeniem z kłami i pazurami, któremu włosy wyrastają z każdego pora skóry. Jestem potworem. Myślicie, że mówię o świecie baśni? Mylicie się. Miejsce – Nowy Jork. Czas – teraz. To nie jest ułomność, ani choroba. Pozostanę już taki na...

Jestem bestią.

Jestem potworem.

Myślicie, że mówię o świecie baśni? Mylicie się. Miejsce – Nowy Jork. Czas – teraz. To nie jest ułomność, ani choroba. Pozostanę już taki na zawsze – zniszczony – jeśli nie uda mi się zdjąć czaru. Tak, czaru, który rzuciła na mnie ta wiedźma z lekcji angielskiego. Dlaczego zmieniła mnie w bestię, która ukrywa się w dzień i grasuje w nocy? Powiem wam. Opowiem wam, jak byłem Kylem Kingsburym, gościem, z którym każdy chciałby zamienić się na miejsca. Miałem pieniądze, świetny wygląd i idealne życie. A potem opowiem wam, jak stałem się doskonale… potworny.

źródło opisu: www.paranormalbooks.pl

muax3 | 2013-12-01

Długo zastanawiałam się nad kupieniem tej książki. Z jednej strony trochę bałam się, że popsuje sobie opinię o baśni, a z drugiej byłam ciekawa jak autorka ją zinterpretuje i przełoży na nasze czasy. Ale teraz, po fakcie, nie żałuję, że zapoznałam się z tą pozycją.
Bardzo mi się podobała. Pochłonęłam ją w jeden dzień i pół nocy. Była trochę płytka i nie wpłynęła na mnie w żaden sposób, ale bardzo przyjemnie spędzało mi się z nią czas.

Ann | 2014-06-26
Przeczytana: 13 kwietnia 2014

Uwielbiam książki na podstawie baśni. Mają w sobie coś co mnie przyciąga, taki klimat, który nie znajdziecie w zwykłej książce. To jak przeniesienie dzieciństwa do teraźniejszości. Móc znowu poczuć się dzieckiem z marzeniami o miłości, która wszystko pokona, jednocześnie nie przestając być trzeźwo myślącym sobą. Trochę to pokrętne, nieprawdaż? To da się zrozumieć dopiero po przeczytaniu „Bestii”

„Bestia” to książka, którą zaczęłam czytać dopiero po oglądnięciu filmu, ponieważ nie miałam zielonego pojęcia, że takowa książka istnieje. Jednak nie żałuję. Mimo, że film nie trzymał się specjalnie oryginału, to uważam, że był wręcz idealny. No ale to recenzja książki a nie filmu.

Poznajcie Kyla jest to facet idealny… z zewnątrz. Bogaty, przystojny i popularny, jednak w środku arogancki, zarozumiały i zbyt pewny siebie. Brzydzi się ludźmi, którzy nie są tak „piękni” jak on. Aż w końcu miarka się przebrała. Stał się bestią, w dosłownym znaczeniu tego słowa. I jedyną jego szansą...

Lepiej być bestią na zewnątrz, a motylem w środku, czy ideałem z wyglądu, a kreaturą z charakteru. Wszyscy na pewno chórem odpowiedzieliby że ta pierwsza ,,wersja,, jest najlepsza, szkoda tylko, że ludzie są tacy zakłamani.

Życie Kyle'a jest cudowne. Ma pieniądze, twarz jak z okładki najlepszego amerykańskiego magazynu, jest popularny, działa jak magnes na dziewczyny, a jego ojciec to wpływowa postać. Wszyscy marzą by znaleźć się na jego miejscu, przecież jemu wszystko wolno. Może gardzić innymi i uchodzi mu to na sucho, poniżać ludzi i miażdżyć ich na oczach tłumów. Robił to już niezliczoną ilość razy, ale zapomniał o tym, że karma powraca z potrójną siłą. W tym przypadku była to zamiana w bestię. Powiecie, że bestią już był, tak zgodzę się, ponieważ miał charakter tak zniszczony jak płuca nałogowego palacza, jednak odebrano mu to co było dla niego najważniejsze: wygląd.

,,Jestem bestią" nie jest kolejną ckliwą historyjką o nieudanym romansie. Nie ma w niej wampirów, wilkołaków,...

nadzieja1925 | 2013-12-22
Na półkach: Przeczytane, Niedoczytane
Przeczytana: 22 grudnia 2013

Uwielbiałam baśń „Piekna i Bestia”, ale tej książki nie dałam rady skończyć. Ta powieść jest beznadziejna. Pomysł na książkę jest bardzo orginalny, ale ona sama nie nadaje się do czytanie. Nie polecam!

crouschynca | 2017-12-27

Przedstawione na kartach powieści wydarzenia wciągnęły mnie pomimo pewnej przewidywalności, której w tym wypadku trudno było uniknąć. Wszak pisarka nie odkrywa na nowa koła, ale reinterpretuje historię znaną praktycznie wszystkim, jeśli nie w formie literackiej, to filmowej. Co najistotniejsze, połączenie współczesności z baśniowo-romantyczną atmosferą wypadło całkiem dobrze. Dzięki temu „Bestia” potrafi bawić, wzruszać i skłaniać do wartościowych refleksji. Poza tym, pomaga uwierzyć, że w realnym świecie jest miejsce dla szczerej przyjaźni, prawdziwej miłości czy nawet cząstki magii. Takie opowieści też są potrzebne.

Opinia jest fragmentem recenzji, dostępnej w całości na moim blogu:

Uwielbiam baśnie, nie tylko za ich baśniowość i nieprawdopodobne wydarzenia, ale też za ich mądrość i głębię. W baśniach zło zawsze zostaje ukarane, a dobro nagrodzone. Szkoda, że w prawdziwym życiu tak się nie dzieje...

Baśń o Pięknej i Bestii była zawsze moją ulubioną - Alex Flinn tworzy jej współczesną wersję. I chociaż powieść ma pewne mankamenty, to uważam, że zamysł autorki się udał.

Kyle, niesamowicie przystojny chłopak, gardzi brzydalami, a jego ulubioną rozrywką jest ich poniżanie i dokuczanie im na wszelkie sposoby. Liczy się dla niego wyłącznie uroda. Pod jego piękną twarzą kryje się podłość, powierzchowność i tak naprawdę wręcz okrucieństwo. Nie ma dla niego znaczenia, że swoimi działaniami może kogoś upokorzyć i zniszczyć psychicznie - w zasadzie taki właśnie jest jego cel.

Jak to w baśniach bywa, wiedźma rzuca na niego klątwę i zamienia go w bestię, tak odrażającą jak jego wnętrze... I tylko miłość może ją zdjąć, ale to nie takie proste... Kto pokocha potwora? I...

Aneta Wiola | 2016-08-11

Jednak chyba nie współczułam głównemu bohaterowi. Historia opowiada o płytkim, narcystycznym chłoptasiu, co to innych ma za nic, a póżniej zmienił się w bestie, bo zła czarownica rzuciła na niego czar. Zdecydowanie wolałam klasyczną historie PIĘKNEJ I BESTII, a nie tej niedorobionej. Fakt faktem, że fajnie został ukarany główny bohater i podobało mi się jak się przez to czuł (bo nie znoszę takich ludzi jak on), ale jednak jeśli chodzi o coś głębszego to się zawiodłam. Dla tych co lubią typowe fantasy i romansidła będzie jak znalazł.

Na początku jest próżny książę. Kyle Kingsbury (nawet nazwisko niczym z królewskiego rodu). Ktoś jednak obserwuje uważnie jego czyny. Jest więc i Kendra. Zanim bohater odkrywa jej prawdziwą tożsamość jest już stanowczo za późno.
Klątwa została rzuca. Nie może jej cofną nawet ten, kto ją wypowiedział. Tego typu czar, możemy zdjąć z naszej duszy tylko my sami. Kyle, dla którego nieziemsko przystojna uroda była wszystkim, czuje się jakby też i wszystko utracił.
Ale mamy przecież XXI wiek, to nie średniowieczna baśń. Pieniędzy nie brakuje, a są przecież operacje plastyczne. Każdy specjalista jednak się poddaje. Nie można usunąć kłów wystających z ust ani wilczego futra które porasta całe ciało. Nie można zaprzeczyć magii.
Jedyny sposób, to załamać moc klątwy.
Nim znikną płatki białej róży, trzeba znaleźć osobę, która pokocha nas nie za to jak wyglądamy, ale za to jacy jesteśmy. Ktoś kto widzi o wiele lepiej niż my.
Jak w niespełna rok znaleźć miłość ? Nawet bez dodatkowych utrudnień...

SisterDecember | 2015-10-19
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 15 września 2015

Sięgając po "Bestię" spodziewałam się wszystkiego. Obawiałam się, że autorka nie podoła wyzwaniu a zarazem ciekawa byłam współczesnej wizji tej znanej na całym świecie baśni. Powiem jedno, nie zawiodłam się.
Książka w bardzo przystępny sposób pokazuje rozterki oraz zmianę charakteru tytułowej Bestii. Pokazuje wartość prawdziwej miłości.
Jeżeli ktoś jeszcze nie czytał - polecam.

aAtlanta | 2014-06-19
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki, 2014
Przeczytana: 19 czerwca 2014

Zawsze nie wiem jak zacząć. To naprawdę trudne. 6 gwiazdek. Tak to dobra decyzja. Przeglądam kartki książki i nadal nie wiem jak zacząć. Może od początku.
Po pierwsze strasznie kojarzy mi się ze Zmierzchem. Sama nie wiem dlaczego. Ta ich miłość... Jakaś taka sztuczna, a o akcji to juz nawet nie wspomnę. Jestem strasznie rozczarowana, mimo że taka ładna okładka i opis.