Wróg wroga

Tłumaczenie: Halina Thylwe
Wydawnictwo: Alma-Press
Fiendens fiende
8370201733

Doskonała współczesna powieść szpiegowska. Carl Hamilton, najlepszy agent wywiadu wojskowego Szwecji pada ofiarą intrygi Rosjan. Tajne raporty donoszą o jego wieloletniej współpracy z rosyjskim wywiadem.
Guillou nie można opowiedzieć, Guillou trzeba przeczytać!
Powieść "Wróg wroga" była podstawą scenariusza 8-odcinkowego serialu szpiegowskiego, wyświetlanego ostatnio w programie II telewizji.

źródło opisu: Almapress, 1994

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Andrew Vysotsky | 2010-10-16
Przeczytana: 22 lipca 2010

WRÓG WROGA – PRZEKONYWUJĄCY 007

Wróg wroga (Fiendens fiende) Jana Guillou to trzecia powieść z cyklu dziejów szwedzkiego asa wywiadu wojskowego Carla Hamiltona wydana w Polsce.
Od tej powieści, a właściwie od jej 8-odcinkowej ekranizacji wyświetlanej kiedyś w TVP2, zaczęła się moja przygoda z twórczością Jana Guillou. Serial był świetny, ale ponieważ nadawano go późno, a szwedzka literatura i kinematografia nie są w Polsce znane, więc mało kto go oglądał. Ja też nie miałem ochoty siedzieć po nocach dla nic mi nie mówiącego serialu, ale nagrałem wszystko na video. Gdy obejrzałem całość stwierdziłem: – To jest to! Zresztą zdanie to podzielali wszyscy, którym taśmy pożyczałem, no i je zajeździli. Dziwne, że już chyba nigdy tego serialu ponownie nie emitowano. Niestety do dzisiaj nie udało mi się też zdobyć nowej kopii tego filmu, choć cały czas szukam. Jeśli ktoś mógłby mi pomóc, proszę o kontakt.
Nie mogąc się cieszyć filmem wpadłem na pomysł sprawdzenia, czy serialu przypadkiem nie...

Eva136 | 2016-09-15
Przeczytana: 10 września 2016