Jeszcze o New Age. Nowe notatki na pograniczu nauki

Tłumaczenie: Grzegorz Kołodziejczyk
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Nauka, pseudonauka, szarlataneria". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Pandora Books
The New Age - Notes of a Fringe Watcher
83-85884-96-3
pseudonauka
popularnonaukowa

"New Age" Martina Gardnera należy do kategorii książek demaskatorskich. Ten specyficzny nurt powstał w Stanach Zjednoczonych jako naturalna reakcja na niezwykłą eksplozję zainteresowania okultyzmem, spirytyzmem i wszelkiego typu zjawiskami nie wyjaśnionymi lub nie do końca wyjaśnionymi przez naukę. Czytelnik znajdzie więc w tej książce niemal pełne spektrum zjawisk niezwykłych i tajemniczych, ale przedstawionych z perspektywy wnikliwego i krytycznego obserwatora, doskonale znającego tą tematykę.

Książka jest zbiorem felietonów publikowanych przez Gardnera w piśmie"Skeptical Inquirer". Polski wydawca rozbił oryginał na dwa tomy: drugi to "New Age. Notatki o pograniczu nauki".

Maciej Chojnacki | 2010-10-15
Przeczytana: 14 października 2010

Dla zainteresowanego tematem rzecz bezcenna.

robinslav | 2014-09-27
książek: 2045