Däniken, tajemnica Syriusza, parapsychologia i inne trele-morele

Tłumaczenie: Zygmunt Kubasiak
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Nauka, pseudonauka, szarlataneria". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Pandora Books
Flim-Flam! Psychics, ESP, Unicorns and other Delusions
83-85884-65-3
pseudonauka
popularnonaukowa

książek: 1952
Triss | 2017-04-04
Przeczytana: 03 kwietnia 2017

Z początku bardzo przyjemnie się czytało. Może zbyt wiele oczekiwałam od książeczki wydanej tyle lat temu. Pan Randi jakoś w połowie zamotał się w swoim oburzeniu przez co pojawił się spory chaos w przytaczanych argumentach przeciwko wszystkiemu co się rusza. Tematy przez niego poruszone nie wydają mi się tego warte. Fajnie, że są sceptycy, ale żeby się tak stresować? Po co? ;-) Na świecie zawsze będą oszuści i złodzieje.

kipog | 2011-07-10
Przeczytana: 10 lipca 2011

Czytałem długo - ale rozkoszowałem się. Randi obala mity o teleportacji, lewitacji, o elfach i wiele innych. Książka nie pozbawiona jest żelaznych faktow, ale napisana z takim humorem, że czyta sie lekko i przyjemnie. Rewelacja! i to ksiażka z lat 80!

Maciej Chojnacki | 2010-10-22
Przeczytana: 20 października 2010

Solidne, podobne w formie do książek Gardnera, tyle że bardziej zgryźliwe i bezczelne.

Pawello | 2017-03-08

Słabe. Jak ktoś ma ochotę na sceptyków Klass lepszy.

Kris | 2015-02-15
Przeczytana: 09 czerwca 2015