Moje ulubione zagadki matematyczne i logiczne

Martin Gardner Wydawnictwo: Zysk i S-ka informatyka, matematyka
My Best Mathematical and Logic Puzzles
Tomasz Gronek
Zysk i S-ka
My Best Mathematical and Logic Puzzles
informatyka, matematyka
Tomasz Gronek

Zbiór najlepszych łamigłówek legendarnego popularyzatora matematyki, niektóre są łatwe, inne bardzo trudne, to świetna gimnastyka dla mózgu; lektura obowiązkowa dla wszystkich miłośników matematyki popularnej.

Kompromitująco niedbałe i niudolne tłumaczenie znanej i znakomitej klasycznej pozycji z dziedziny łamigłówek. Radzę sięgnąć po orginał.

Zbiór Martina Gardena jest świetną alternatywą na spędzenie czasu wolnego. Można rozwiązywać zagadki we dwójkę, można w pojedynkę. Warto rozruszać swoje szare komórki. Niektóre zagadki wymagają dłuższej chwili zastanowienia, inne można dość szybko rozpracować. Dostępne w książce możliwości rozwiązań pozwalają rozwiać wszelkie wątpliwości.

Więcej na:...

Lubicie zagadki? Jeżeli tak, to Wydawnictwo Zysk i S-ka wyszło ze świetną inicjatywą, ponieważ przygotowało zbiór sześćdziesięciu sześciu intrygujących zagadek!

Martin Gardner w swojej książce zadaje pytania, które dotyczą między innymi, tego:
-jakie pytanie należy zadać, aby jedno z dwóch plemion wskazało odpowiednią drogę, skoro jedno z nich zawsze kłamie?
-jeżeli...

• Matematyka
  • Przeczytane w 2019r.
  • Matematyczne
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Moje ulubione zagadki matematyczne i logiczne