Moje ulubione zagadki matematyczne i logiczne

Okładka książki Moje ulubione zagadki matematyczne i logiczne Martin Gardner
Okładka książki Moje ulubione zagadki matematyczne i logiczne
Martin Gardner Wydawnictwo: Zysk i S-ka informatyka, matematyka
informatyka, matematyka
My Best Mathematical and Logic Puzzles
Zysk i S-ka
2018-10-30
2018-10-30
Tomasz Gronek

1903

Zbiór najlepszych łamigłówek legendarnego popularyzatora matematyki, niektóre są łatwe, inne bardzo trudne, to świetna gimnastyka dla mózgu; lektura obowiązkowa dla wszystkich miłośników matematyki popularnej.

Kompromitująco niedbałe i niudolne tłumaczenie znanej i znakomitej klasycznej pozycji z dziedziny łamigłówek. Radzę sięgnąć po orginał.

Zbiór Martina Gardena jest świetną alternatywą na spędzenie czasu wolnego. Można rozwiązywać zagadki we dwójkę, można w pojedynkę. Warto rozruszać swoje szare komórki. Niektóre zagadki wymagają dłuższej chwili zastanowienia, inne można dość szybko rozpracować. Dostępne w książce możliwości rozwiązań pozwalają rozwiać wszelkie wątpliwości.

Więcej na: http://karlin91.blogspot.com/2018/12/rusz-gowa-martin-garden-moje-ulubione.html

Więcej na:...

Lubicie zagadki? Jeżeli tak, to Wydawnictwo Zysk i S-ka wyszło ze świetną inicjatywą, ponieważ przygotowało zbiór sześćdziesięciu sześciu intrygujących zagadek!

Martin Gardner w swojej książce zadaje pytania, które dotyczą między innymi, tego:
-jakie pytanie należy zadać, aby jedno z dwóch plemion wskazało odpowiednią drogę, skoro jedno z nich zawsze kłamie?
-jeżeli przelejemy wody do wina, a następnie wina do wody, to czego mamy więcej? Wody w winie, czy wina w wodzie?
-jak odnaleźć stos fałszywych monet?

ciąg dalszy: https://zaczytana-aniaa.blogspot.com/2018/12/moje-ulubione-zagadki-matematyczne-i.html

-jeżeli...

• Taki prezent
  • Matematyka
  • Egzemplarze od wydawnictw
  • Matematyczne
  • 01. Epub+
  • Jak

Dodaj cytat z książki Moje ulubione zagadki matematyczne i logiczne