New Age. Notatki o pograniczu nauki.

Tłumaczenie: Grzegorz Kołodziejczyk
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Nauka, pseudonauka, szarlataneria". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Pandora Books
The New Age: Notes of a Fringe Watcher
nauka, pseudonauka
popularnonaukowa

"New Age" Martina Gardnera należy do kategorii książek demaskatorskich. Ten specyficzny nurt powstał w Stanach Zjednoczonych jako naturalna reakcja na niezwykłą eksplozję zainteresowania okultyzmem, spirytyzmem i wszelkiego typu zjawiskami nie wyjaśnionymi lub nie do końca wyjaśnionymi przez naukę. Czytelnik znajdzie więc w tej książce niemal pełne spektrum zjawisk niezwykłych i tajemniczych, ale przedstawionych z perspektywy wnikliwego i krytycznego obserwatora, doskonale znającego tą tematykę.

Książka jest zbiorem felietonów publikowanych przez Gardnera w piśmie"Skeptical Inquirer". Polski wydawca rozbił oryginał na dwa tomy: drugi to "Jeszcze o New Age. Nowe notatki o pograniczu nauki".

Maciej Chojnacki | 2010-10-03

Kolejna książka Gardnera z cyklu tych walczących z pseudonauką. Dobra, jak każda z tej serii.

książek: 2045
Antoni Leśniak | 2013-02-06