Artykuły
Gorsza książka, lepszy film? O ekranizacjach ciekawszych od literackich pierwowzorówAnna Sierant7Artykuły
30 książek LGBT+, czyli powieści we wszystkich kolorach tęczyLubimyCzytać338Artykuły
Czytamy w weekendLubimyCzytać464Artykuły
Finał bestsellerowej francuskiej trylogii. Rozmowiamy z Maiwenn AlixRemigiusz Koziński1
James Randi

- Pisze książki: fantasy, science fiction, biografia, autobiografia, pamiętnik, popularnonaukowa, religia
- Urodzony: 07.08.1928
- Zmarły: 20.10.2020
James Randi, właśc. Randall James Hamilton Zwinge, amerykański iluzjonista, sceptyk oraz przeciwnik pseudonauki, znany jako The Amazing Randi (ang. Zdumiewający Randi).
Fundacja Randiego (James Randi Educational Foundation) wsławiła się przede wszystkim nagrodą wysokości 1 mln dolarów, którą chce przyznać każdemu, kto zdoła pokazać obiektywny dowód jakiegokolwiek paranormalnego zjawiska w warunkach uzgodnionych wcześniej przez obie strony i przy udziale osób niezależnych od Fundacji.
- 50 przeczytało książki autora
- 161 chce przeczytać książki autora
Książki i czasopisma
Cytaty
Jeżeli jakiś człowiek, szczególnie zaś osoba inteligentna i bystra, trafi na system wierzeń i poglądów, na religię lub doktrynę, która zapewnia mu duchowy komfort i odpowiedzi na wszystkie pytania, to w wyniku naturalnego wyposażania w niezliczone mechanizmy obronne potrafi on trwać przy swojej wierze wbrew wszelkim argumentom, broniąc jej w sposób, który nie ma nic wspólnego ani z logiką, ani z żadnymi rzeczowymi racjami.
Jeżeli jakiś człowiek, szczególnie zaś osoba inteligentna i bystra, trafi na system wierzeń i poglądów, na religię lub doktrynę, która zapew...
Rozwiń ZwińStandardową techniką różnych bajarzy i opowiadaczy cudów jest prezentowanie ogólnej, mniej lub bardziej wariackiej teorii, a następnie domaganie się szansy wsparcia jej przy pomocy faktów. Na ogół dokonuje się tego poprzez wyciąganie jakichś podejrzanych liczb - prędko, namolnie i bez sensu.
Standardową techniką różnych bajarzy i opowiadaczy cudów jest prezentowanie ogólnej, mniej lub bardziej wariackiej teorii, a następnie domag...
Rozwiń ZwińZnana maksyma, że gdy rozum śpi budzą się upiory, tkwi w moim umyśle już od kilka dziesiątków lat, w związku z czym obsadziłem stanowisko przy klaksonie i staram się budzić śpiocha.
Znana maksyma, że gdy rozum śpi budzą się upiory, tkwi w moim umyśle już od kilka dziesiątków lat, w związku z czym obsadziłem stanowisko pr...
Rozwiń Zwiń