Dziennik 1978

Okładka książki Dziennik 1978
Marian Brandys Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
Wydawnictwo Iskry
1997-01-01
1997-01-01
83-207-1519-9
Marian Brandys Halina Mikołajska Antonina Krzysztoń Kazimierz Brandys Adam Michnik Jacek Kuroń KOR Uniwersytet latający ROPCiO Leszek Moczulski

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

1944

Jak i poprzednie tomy - lektura niezwykle zajmująca. Pokazane początki zorganizowanej, demokratycznej opozycji w Polsce. To czas tak przecież nieodległy, a coraz bardziej zapominany. Coraz większe grono czytelników nie ma pojęcia, jak wyglądało życie w PRL - i w jakich warunkach wykluwał się opór. Marian Brandys był naocznym świadkiem powstawania KOR, i jego pierwszego, heroicznego okresu działalności. Warto sięgnąć do jego zapisków - tym bardziej, że i wartość literacką mają bardzo wysoką.
Jedyne zastrzeżenie, ale za to bardzo poważne, kieruję do wydawcy: w "Dzienniku" pojawiają się postacie znaczące dla Polskiej kultury i życia publicznego tamtego okresu. Dlaczego więc w takiej pozycji (w żadnym z trzech tomów!) nie ma nawet indeksu osób, że nie wspomnę o najskromniejszych bodaj biogramach?

Dzienniki Mariana Brandysa to fascynująca lektura. Opis peerelowskiej rzeczywistości widziany z punktu widzenia męża współtwórczyni KOR-u, znakomitej aktorki Haliny Mikołajskiej. Dotykamy najważniejszych wydarzeń politycznych tamtych czasów.

Dodaj cytat z książki Dziennik 1978