Dziennik 1978

biografia, autobiografia, pamiętnik
1997-01-01
83-207-1519-9
Marian Brandys Halina Mikołajska Antonina Krzysztoń Kazimierz Brandys Adam Michnik Jacek Kuroń KOR Uniwersytet latający ROPCiO Leszek Moczulski

Dzienniki Mariana Brandysa to fascynująca lektura. Opis peerelowskiej rzeczywistości widziany z punktu widzenia męża współtwórczyni KOR-u, znakomitej aktorki Haliny Mikołajskiej. Dotykamy najważniejszych wydarzeń politycznych tamtych czasów.

1922

Jak i poprzednie tomy - lektura niezwykle zajmująca. Pokazane początki zorganizowanej, demokratycznej opozycji w Polsce. To czas tak przecież nieodległy, a coraz bardziej zapominany. Coraz większe grono czytelników nie ma pojęcia, jak wyglądało życie w PRL - i w jakich warunkach wykluwał się opór. Marian Brandys był naocznym świadkiem powstawania KOR, i jego pierwszego,...

• Klasyka literatury polskiej do 1990
  • PRL, III RP