Inne wydania

Legendarny bohater, biorący w opiekę ubogich i pokrzywdzonych, wyjęty spod prawa szlachcic żyjący w średniowiecznej Anglii, w lasach Sherwood, ma dziś nawet w Nottingham swój pomnik. To oczywiście Robin Hood, postać jakże barwna, doskonale wszystkim znana z licznych utworów literackich, ekranizacji filmowych, seriali telewizyjnych czy nawet wielu opracowań historycznych.

Beata | 2015-09-07

Przeczytana kilkakrotnie w szumnej młodości. Moim zdaniem najlepsza z dostępnych powieści o Robin Hoodzie.

Bardzo dobra książka a historia opowiada o Robinie Hoodzie, który mieszkał w lesie Sherwood pomagał biednym, miał przyjaciół wspaniałych i małego Johna na których zawsze mógł liczyć.
Poznaje też Mariannę córkę króla zamieszkującego w zamku, jego córka ma wyjść za Ryszarda, a ona nie chce go zakochuje się w Robinie oni są sobie przeznaczeni.
Ciekawe przygody i świetnie się czyta.

Ssskorpionica | 2016-10-22
Przeczytana: 20 października 2016

Książka Janusza Kraszewskiego składa się tak naprawdę z dwóch powieści. Głównym bohaterem pierwszej jest oczywiście tytułowy Robin Hood, natomiast pierwszoplanową postacią drugiej części jest jego żona i towarzyszka - Marianna.

Robin Hood to postać, o którym krąży wiele powieści i legend. Średniowieczny bohater zamieszkujący wraz ze swoją kompanią lasy Sherwood, którego głównym celem było pomaganie ludziom biednym i ciemiężonym przez swoich panów. Z powodu swojej postawy przez wiele lat pozostawał wyjętym spod prawa banitą, za którego głowę szeryf Nottingham wyznaczył nagrodę pieniężną.

Marianna, żona Robin Hooda, jest postacią równie barwną, jak jej małżonek. Młodsza od swojego partnera, ale równie odważna i wojownicza. Jej piękno i wdzięk, a jednocześnie wielka skromność i dobroć, sprawiały, że wszyscy, którzy ją poznali, pozostawali pod jej urokiem.

Książka Kraszewskiego jest jedną z wielu, które powstały bazując na średniowiecznych podaniach, stanowi swego rodzaju hołd dla...

Mary14 | 2014-08-26
Przeczytana: 25 sierpnia 2014

Wspaniała opowieść o szlachetnym młodzieńcu i obrońcy uciśnionych. Opisuje przygody legendarnego bohatera, który walczy z szeryfem Nottingham o sprawiedliwość dla najuboższych. Czytając tą książkę poznajemy obyczaje średniowiecznych mieszkańców Anglii. Polubiłam tę książkę, gdyż spodobał mi się ten prosty styl, w którym została napisana. Przypadła mi również do gustu chytrość, z jaką Robin przeprowadzał nawet najniebezpieczniejsze plany.
Czy chcecie dowiedzieć się, kto dołączy do drużyny dzielnego młodzieńca? Kim jest ojciec Hiacynt i w jaki sposób zetknie się z Robin Hoodem? Do kogo należeć będzie serce głównego bohatera? Na te i inne absorbujące pytania znajdziecie odpowiedź w tej wyjątkowej książce dla wszystkich chłopców i dziewcząt!

MarcusProbus | 2012-12-28
Przeczytana: 28 grudnia 2012

Robin Hood na to książka dla chłopca, chłopaka i Mężczyzny. Czyta się przyjemnie odpoczywając się przy przygodach i ucieraniu nosa Szeryfowi.w świąteczne wieczory Synowi Kuzynowi Braciszków Bratankowi Siostrzeńcze czy wnukowi polecam czytać zabawa dla czytającego i słuchającego. Gorąco polecam.

milka199845 | 2014-08-19

Opowieść mężczyźnie który na przekór szeryfowi pomaga biednym. Ponadczasowa książka z której można się dowiedzieć jak wyglądała średniowieczna Anglia. Naprawdę można się wiele nauczyć z tej książki.

Meghan99 | 2012-11-03

Wciągająca historia o najsłynniejszym "rycerzu lasów", który zabierał bogatym, a rozdawał biednym.

Jako nastolatka przeczytalam dwa razy, uwielbialam ta ksiazke i pozostawila ona po sobie bardzo mile wspomnienia :)

Nitager | 2016-04-11

Była to pierwsza pozycja o legendarnym rozbójniku, jaka wpadła mi w ręce. Czytałem ją dawno temu, jeszcze jako dziecko - i oderwać się od niej nie mogłem. Powieść napisana żywym i barwnym językiem, ani przez chwilę nie pozwala się nudzić.
Oczywiście, dzieje słynnego banity różnią się tu nieco od "oficjalnej" wersji, więc nie należy się tu doszukiwać podobieństw do książki Howarda Pyle'a, aczkolwiek są. W przeciwieństwie do wspomnianej pozycji, nie jest to zbiorem tematycznie powiązanych i chronologicznie ułożonych opowiadań, lecz stanowi pełnowymiarową powieść. Miła lektura dla chłopców - i nie tylko - którym do zabawy nie wystarczają supermoce i gadżety bohaterów w pokracznych maskach, pelerynach i majtkach założonych na spodnie.

laki83 | 2013-06-11
Przeczytana: 11 czerwca 2013

Zgrabnie napisana, przyjemnie się czyta, tylko jak dla mnie trochę za bardzo nastrojem z "Drużyny A" mi tu wieje. Trochę to naiwne i dziecinne, czytelnik i tak zawsze wie, że wszystko się dobrze kończy, ale z drugiej strony książka pisana była pewnie z myślą o młodszych czytelnikach.