Ryby śpiewają w Ukajali

Seria: Na Szlaku Wielkiej Przygody
Wydawnictwo: Zielona Sowa

Inne wydania

Autor zabiera czytelnika na niezwykłą wyprawę do Ameryki Południowej, podczas której roztacza przed jego oczyma niezwykły świat dziwów amazońskiej dżungli. Motyle, ptaki, zwierzęta, a przede wszystkim mieszkający tam ludzie oraz niepowtarzalna atmosfera tropików wszystko to składa się na barwny i urzekający obraz życia nad rzeką Ukajali.

kawon1960 | 2014-02-14
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Podróże

Dawno dawno temu czytałem ową książkę - po latach z przyjemnością znów postanowiłem przepłynąć parowcem Amazonką w kierunku rzeki Ukajali. Polecam wszystkim czytelnikom lubiącym podróże. Pomimo upływu lat od czasu napisania wspomnień książka stanowi ciekawą lekturę opisującą historię gorączki kauczukowej i innych ciekawych okresów kontynentu na którym leży Peru. Zachęcam również do wizyty w Puszczykowie pod Poznaniem gdzie ma swą siedzibę Muzeum Arkadego Fiedlera.

Artur Schodziński | 2014-01-01
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 01 stycznia 2014

Książka pisana językiem przygody z dużą domieszką fascynacji! To nie tylko relacja - to zaproszenie, to bilet do Peru, miejsce w łódce i przy ognisku. Polecam.

alja | 2014-08-05
Przeczytana: 05 sierpnia 2014

Jako że Puszczę Amazońską kocham miłością platoniczną, książkę czytało mi się bardzo przyjemnie. Opisy życia na obrzeżach dziczy i prób jej okiełznania mocno pobudzają wyobraźnię. Mniej zdecydowanie podobały mi się opisy polowań i preparowania skórek... ale cóż - taka rzeczywistość. Przemilczenie tego i np. działań kolonizatorów, również polskich, byłoby nietrafione.
Pomijając wspomniane praktyki autora dotyczące zwierząt, muszę przyznać, iż jestem pod wrażeniem jego osoby. Po lekturze nietrudno zauważyć u niego łatwości w nawiązywaniu znajomości, elokwencji, jak i poczucia humoru.

Deogracias Apostatis | 2015-01-17
Na półkach: Podróżnicze, Przeczytane

Z prozą Fiedlera jest coś takiego, że czyta się ją nie jako zwykłą relację, dziennik czy też banalne opisy miejsc, tylko jak rasową powieść przygodową. Dygresje historyczne nie są spisem dat i nazwisk, ale stanowią smakowite uzupełnienie przygód Autora.
Fiedlerowi można zazdrościć dwóch rzeczy:
1) miejsc, które widział i w których przebywał
2) rzadkiej umiejętności przekazywania swoich wrażeń czytelnikom w sposób niezwykle plastyczny i dla wielu niedościgniony.
Klasyka literatury podróżniczej, dla każdego w każdym wieku.
Polecam!

Aleksandra | 2014-03-10

Książka ciekawa, pouczająca z wieloma informacjami. Zastanawiam się jak bardzo w duszy artysty musi być zamiłowanie do historii skoro w każdej niemal książce wciska mnóstwo dat. Mimo wszystko, pokochałam go za tą książkę. Miałam w niej wszystko, czego od niej oczekiwałam. Polecam każdemu.

Eljot | 2014-07-07
Na półkach: Przeczytane, Podróżnicze
Przeczytana: 06 lipca 2014

Z przykrością trochę obniżam ocenę tej książce. Dla mnie zbyt dużo historii. Fajnie, że autor naświetla nam od samego początku kolonizację Ameryki Południowej, ale czuję przesyt. Nie interesuję się historią, no i może przez to wydawała mi się czasami nudnawa. Mało mi w niej samego autora oraz jego przygód. Dużo można się z niej dowiedzieć, ale... no właśnie...jest tego aż za dużo. Mało z niej wyniosłam, bo zostałam zarzucona informacjami. No, ale cóż czego oczekiwać od książki podróżniczej?

Lubie_Awokado | 2013-04-17
Przeczytana: luty 2013

Fascynująca opowieść Amazonii w tych czasach, kiedy podróżowanie było jeszcze zarezerwowane dla podróżników. Fiedler znakomicie wychwytuje różne smaczki różnych miejsc, potrafi też świetnie interpretować w kontekście historycznym swoje przygody.

Abee | 2015-02-20
Przeczytana: 26 grudnia 1989

Ameryka Południowa - kraina jak z bajek, niedostępna i tajemnicza. Książka przeczytana na fali ciekawości świata. Innych książek wtedy nie było...

monika | 2012-12-26

Przeczytana wielokrotnie w latach młodości.

| 2013-11-03

Jedna z moich ukochanych książek z dzieciństwa.