Uwieść pannę młodą

To seduce a bride
romans
Wanda

Inne wydania

Lilian uważa miłość za uczucie zbyt ryzykowne, by mu ulegać, a małżeństwo za pułapkę, której powinna się strzec każda rozsądna kobieta. Kiedy więc czarujący hulaka zaczyna zabiegać o jej serce i rękę, dziewczyna usiłuje za wszelką cenę go unikać. W końcu postanawia schronić się tam, gdzie żaden dżentelmen nie powinien jej szukać...

źródło opisu: opis z okładki

źródło okładki: zdjęcie autorskie

zabielka | 2014-07-10
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 04 lipca 2014

Polecam książkę bardzo serdecznie romans przy którym kilka razy szczerze się śmiałam, nie było w nim nudy, od samego początku poznajemy czarującą i zawadiacką bohaterkę Lily, w nie ciekawej sytuacji z kotami, sianem i mężczyzną na strychu stodoły,,,,, Naprawdę dobrze się bawiłam czytając ten romansik. :)

Tirindeth | 2012-06-23

Lily Loring nie lubi towarzystwa mężczyzn i jest zagorzałą przeciwniczką małżeństw, więc w naszych czasach mogłaby uchodzić za zatwardziałą feministkę. Ale dziewczyna żyje w XIX wieku i właśnie upiła się na ślubie swojej najstarszej siostry, Arabelli. Aby nikt nie zorientował się, w jakim jest stanie i z czyjego powodu doszło do tego incydentu, młoda panna ukrywa się na strychu stajni, dokarmiając zamieszkałe tam koty. Gdy jednak chwilę później w stajni pojawia się markiz Claybourne, przyjaciel jej opiekuna Marcusa, dziewczyna jest przerażona. Od chwili, gdy tylko go zobaczyła, bała się jego bliskości, a mężczyzna najwyraźniej był innego zdania, zręcznie dążąc do konfrontacji. Co więcej, poza irytacją, młody lord wzbudza w Lilian zgoła odmienne uczucia, niżby sobie tego życzyła i to właśnie ta świadomość zmusi młodą kobietę do ucieczki w miejsce, w którym żaden gentleman by jej nie szukał...

Uwieść pannę młodą to trzecia część Wojen zalotów i jednocześnie moje trzecie spotkanie z...

Klaudia95 | 2015-03-10
Przeczytana: 11 stycznia 2014

Lillian jest przeciwniczką małżeństwa. Pomimo tego, Winifreda - jej przyjaciółka chce ją wyswatać z markizem Clayborne. Aby tego uniknąć Lillian chowa się na strychu.
Jednakże wiemy, że romans tak się nie skończy. Markiz zauroczony piękną i niedostępną Lillian, będzie próbował ją zdobyć - ale to nie będzie takie proste.
Bohaterka ucieka przed markizem. Boi się uczuć, które w niej wzbudza. Bohaterowie zaręczają się.
Lillian jest kobietą, która staje przed trudnym wyborem: pozostać wierną swoim przekonaniom i wyznaniom czy może zaryzykować i zakochać się w nieodparcie przystojnym markizie?
Trzecia historia najmłodszej z sióstr, która ma wybuchowy temperament. Naprawdę polecam!

Amoretta | 2014-09-04
Przeczytana: 04 września 2014

Do strony 120 czytałam z ekscytacją, później brnęłam z bólem. Sztuczne dialogi, rozwiązłość głównych bohaterów, a już szczególnie zachowanie Lili i Claytona w karecie strasznie mnie zniesmaczyło. Aż zerknęłam na okładkę czy to jakiś erotyk jest?! Nie chce wyjść za mąż, ale lubi seks. Jest panienką z dobrego domu, a mieszka z paniami wątpliwej reputacji i przyjaźni się utrzymując kontakty na stopie towarzyskiej. O pewnych paniach i profesjach się wie, ale nie rozmawia - takie motto powinno przyświecać pannie Lili. Ona jest zupełną ignorantką tamtych czasów. Jest na wskroś wzięta z XX w. Śmiało wchodzi do domu mężczyzny, mieszka z paniami z burdelu, wynajmuje pokój na jedną noc.
Książka bez romantyzmu. Szkoda na nią czasu. Są lepsze romanse, takie do których się wraca.

książek: 2010
bookish | 2015-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2015

w kilku momentach naprawdę szczerze się roześmiałam. w tej cześć role się odwróciły. to mężczyzna kocha i to on próbuje przekonać do małżeństwa Lili, która się tego wypiera.

atram | 2016-08-17
Na półkach: Strata czasu, Przeczytane

Bardzo słaba pozycja, pokuszę się o stwierdzenie, że jeszcze gorsza od tej, która rozpoczyna cały cykl. Szkoda czasu, nawet dla ogromnych wielbicieli gatunku, którzy są w stanie wiele książce wybaczyć...;)

Magdalena | 2014-06-06
Przeczytana: 06 czerwca 2014

Sympatyczna książka. Nie jest jakoś specjalnie ciekawa, ale dobrze się ją czytało, przynajmniej pierwszą połowę. Ciągle się zastanawiałam jak autorka wybrnie z impasu Lilian, która ciągle była na "nie". W pewnym momencie zrobiło się to troszkę denerwujące, ale mimo tego zaloty były rewelacyjne. Podobała mi się ona jako kobieta, taka niezależna i odważna. Niektóre jej teksty były rewelacyjne.

Nika16wow | 2015-10-11
Przeczytana: 11 października 2015

Przez 3/4 książki czytałam i się zachwycałam, bo szybko się ją czytało i można się było pośmiać.. a później nie wiem co się stało autorce, ale takiej przesłodzonej historii dawno nie widziałam. Po prostu jak czytałam już końcówkę tej książki to, tu przepraszam za wyrażenie, ale rzygałam tęczą (i te teksty typu moja oblubienico, mój ukochany.. no błagam). Także podsumowując można przeczytać, ale radze omijać końcówkę szerokim łukiem (bo przecież wiadomo, że będą żyli długo i szczęśliwie).

Asik92 | 2012-04-23
Przeczytana: 23 kwietnia 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Zaskoczyło mnie zupełnie ogłoszenie zaręczyn w gazecie ;) Ale dobrze, ze nic z nich nie wyszło ;)

Anna Wójtowicz | 2016-12-07
Przeczytana: 07 grudnia 2016