Tajniki uwodzenia

Okładka książki Tajniki uwodzenia Nicole Jordan
Okładka książki Tajniki uwodzenia
Nicole Jordan Wydawnictwo: Amber Cykl: Legendarni kochankowie (tom 3) Seria: Romans Historyczny [Amber] literatura obyczajowa, romans
Legendarni kochankowie (tom 3)
Romans Historyczny [Amber]
Secrets of Seduction
Amber
2016-02-04
2016-02-04
Agnieszka Dębska
romans historyczny uczucie miłośc małżeństwo

Od bardzo dawna co jakiś czas sięgam po romans historyczny, żeby mózg odpoczął. Nie jest to może Jude Devereux ani Julia quin, ale też się dobrze czyta.

Wyjątkowa nudna opowieść. Bardzo lubię motyw pięknej i bestii jednak w tej książce nie wypadł on zbyt przekonująco.
Główna bohaterka, Skye Wilde, jest przekonana, że tajemniczy lord Hawkhurst to jej druga połowa, a widziała go tylko raz w życiu jako trzynastolatka. Dziewczyna przybywa, więc do posiadłości swego wybrańca i już pierwszej nocy oddaje się mężczyźnie. Hawk w tej sytuacji powinien natychmiast szykować się do ślubu z panną, jednak nic bardziej mylnego. Nasz bohater ochoczo przystaje na propozycję romansu ze Skye, choć zamierza poślubić inną kobietę,o którą nawet zaczyna się starać. Nie udało mi się polubić bohaterów, Skye jak dla mnie była zbyt namolna, a Hawk praktycznie cały czas myślał tylko o sobie.
Wątek poszukiwań ukochanej stryja według mnie zbyt prosty, wszystko od razu było wiadomo.

Świetna książka... polecam

Świetna książka... polecam

Ta książka nie jest dobra. Gdy zaczęłam ją czytać miałam wielkie oczekiwania i bardzo się zawiodłam. Wszyscy bohaterzy jacyś tacy irytujący. Chociaż Hawk ma sprawiać wrażenie poważnego to sprawia wrażenie niezwykle denerwującego. Niby taki zasmucony i rozgoryczony, ale jak trafia się okazja to zachowuje się nie jak gentleman, ale zwykły chłop. Rozterki niby poważne, bo w grę wchodzi śmierć, ale czytając tą książkę w ogóle się tego nie odczuwa. A Skye o mój panie to się dopiero nazywa spartaczyć główną bohaterkę, bo zakładam że miałam ją polubić i jej kibicować, no więc raczej niekoniecznie. Jedyne czemu kibicowałam od około 50 strony to przeczytanie tej książki jak najszybciej i wymazanie jej z mojej pamięci. Ach tak mamy jeszcze zakończenie, które jest po mistrzowsku zepsute. Emocje jak na grzybobraniu, bo zaczynając czytać o kolejnym pożarze myślałam tylko serio? Na nic lepszego nie było stać autorki? I jeszcze dodatkowe dwa czy trzy rozdziały o niczym byle sobie popisać. Cieszę się tylko, że nie kupiłam tej książki tylko wypożyczyłam więc przynajmniej zaoszczędziłam pieniądze, czego o czasie nie mogę powiedzieć. Trzy gwiazdki daję tylko i wyłącznie przez wspomnienie na to jaka pierwsza część serii była fajna.

Gdy nie ma się niczego ciekawego do czytania, to czyta się to co jest. Książka z kategorii przeczytać i zapomnieć. Nie zrobiła na mnie szczególnego wrażenia.

Jak dla mnie - najlepsza pozycja z całego cyklu. Tym razem główną bohaterką i przedstawicielką rodu jest Ona, więc schemat hulaka-dziewica został przyjemnie zaburzony. Jednak, co ważniejsze, wreszcie mamy też pokazane prawdziwe trudności i problemy w linii relacji. On ma trudną przeszłość, deprechę topioną w alkoholu i słabo sobie ze sobą radzi. Oczywiście, dzięki Onej sobie poradzi, ale przynajmniej się kobitka serio musiała napocić ;).

• Romans historyczny
  • Romans historyczny
  • Do kupienia
  • 2016

Dodaj cytat z książki Tajniki uwodzenia