Księżniczka z bajki

Okładka książki Księżniczka z bajki
Nicole Jordan Wydawnictwo: Amber Cykl: Legendarni kochankowie (tom 1) Seria: Romans Historyczny [Amber] literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Legendarni kochankowie (tom 1)
Romans Historyczny [Amber]
Princess Charming
Amber
2014-04-24
2014-04-24
Data 1. wydania:
2012-01-31
Aleksandra Januszewska
skandale konwenanse miłość romans bal podróż zemsta

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

Mimo mojej sympatii dla romansów historycznych, ten zanudził mnie niemiłosiernie. Akcja rozwleczona do granic możliwości i przedłużające się opisy, które nic nie wnoszą do głównej historii, a jedynie spowalniają wszystko i nie mam tu na myśli dobrego spowalniania akcji, które buduje napięcie. Tutaj napięcia nie było żadnego.

lekka, przyjemna z cyklu "nieambitnych":) Lektura w sam raz na wakacje czy urlop

Bardzo fajny romans, nie podobny do jej wcześniejszych. Zazwyczaj stosuje chwyt na mnogość scen miłosnych, a tym razem skupiła się na złożonych osobowościach i to pociągnęło akcję.
Ciemnowłosy libertyn, ale z honorem, to Ash, głowa rodziny Wilde'ów. Zostaje on skojarzony z przyjaciółką siostry, Maurą. Jego młodsza siostra wpadła bowiem na pomysł kojarzenia par na zasadzie kochanków literackich i tak Ashowi i Maurze przypadły role Księcia i Kopciuszka.
Czarnym koniem akcji okazje się... czarny koń, to znaczy Emperor, ukochany ogier Maury. W odzyskaniu zwierzęcia pomaga jej Ash.
Podczas ucieczki para doznaje nie lada atrakcji: spanie w stodole na sianie, w lesie na stercie liści, poranna toaleta w strumieniu. No który mężczyzna nie zauroczyłby się pięknością o bujnych piersiach i kształtnych biodrach (chyba w tej kolejności, a może to piersi były kształtne...).
Ash ratuje z opałów temperamentną dziewczynę i przy okazji wpada jak śliwka w kompot :)
Polecam, mimo iż książę zamiast zaginionego pantofelka wręcza ukochanej podkowę.

Ciekawy romans historyczny z bardzo fajną fabułą, wartka akcja...świetnie napisany, czytało mi się doskonale zrobił na mnie dobre wrażenie,pełny niesamowitych przygód, cudownych miłości.
Bardzo lubię czasami sięgnąć po coś lekkiego i przyjemnego,a ta lektura była bardzo przyjemna,świetna przeczytam z przyjemnością. Idealny romans na miły wieczór.

Na półkach: , , , ,

Bardzo fajny romans historyczny z ciekawym wątkiem, odrobina romantyzmu, szczyptą zasad etykiety sprzed 200 lat.

Bardzo, bardzo, bardzo spodobała mi się ta powieść. Zabawna, wciągająca, a przede wszystkim interesująca. Jedyne co mi nie pasowało to niesamowicie ckliwe i możliwe do przewidzenia zakończenie, ale poza tym nie mam nic do zarzucenia tej książce. Mogę jedynie ją serdecznie polecić.

O wszystkich tomach z cyklu mogłabym w sumie napisać dokładnie to samo.
On i Ona. I Przeznaczenie oczywiście. Tu się nie lubią, tu lecą na siebie tak, że Ona jęczy, a jemu staje gdy tylko na siebie popatrzą. On - doświadczony hulaka, który nie chce żony i kpi z idei "legendarnych kochanków", którą sprzedaje mu jego siostra-romantyczka. Ona - dziewica z charakterem, która ma Misję.
Prosta, aż zbyt prosta fabułka, która jest tylko pretekstem do tego, żeby gdzieś wysłać bohaterów tylko we dwoje.
Jednak jeśli komuś odpowiada konwencja lekkiego, totalnie niezobowiązującego i niezmuszającego mózgu do pracy romansu, będzie zadowolony. Czyta się szybko, lekko i przyjemnie, w sam raz na leniwy wieczór dla czystego relaksu. Nie ma co oczekiwać pogłębionej analizy psychologicznej czy zaskakujących zwrotów akcji, ale czasem tego właśnie szukamy :).

O wszystkich tomach z cyklu mogłabym w sumie napisać dokładnie to samo.

Fajna historia

Fajna historia

Może wydawać się to dziwne lecz lubię te książki.Te romanse, rodem z Anglii sprzed 200 laty.
Może dlatego, że są bardzo lekkie i niezobowiązujące.
Ale nie chcę napisać,że są do niczego, bo to to nie.
Tu fabuła jest aż, za prosta. Maura chcę zemścić się na arystokracie Deeringu, za przyczynienie się do śmierci jej ojca.
W grę wchodzi też odzyskanie konia.
Markiz Ash, jej w tym pomaga.
I to właściwie cała fabuła.
Czytelnicy i czytelniczki pewnie się domyślą o co chodzi.
Szybka i fajna książka.

Może dlatego, że są bardzo lekkie i niezobowiązujące.
Ale nie chcę napisać,że są do niczego, bo to to nie.
W grę wchodzi też odzyskanie konia.
Markiz Ash, jej w...

Cudowna książka. Polecam ♥