Książę

THE DUKE
romans historyczny
literatura piękna
Wanda

Książę Hawkscliffe zrobi wszystko, by odkryć tajemnicę śmierci ukochanej i ukarać mordercę. Nawet jeśli będzie musiał zhańbić swe dobre imię, wikłając się w skandaliczny romans z królową londyńskich kurtyzan ? pożądaną i niedostępną Belindą. Nie wie jednak, że ma ona własny cel...

źródło opisu: amber

źródło okładki: amber

Nika16wow | 2019-04-24
Przeczytana: 23 kwietnia 2019

Powieść tą oceniłabym raczej pozytywnie. Jest wciągająca. Chemia pomiędzy Bel a Robertem to jest to (właśnie tak powinny być budowane relacje głównych bohaterów). I wszystko byłoby fajnie gdyby nie okropnie długie rozdziały przedłużane na siłę, byle zmarnować więcej kartek. Po drodze pojawia się denerwujący hrabia Coldfell, którego wątek w ostatecznym rozrachunku nie zostaje w mojej opinii domknięty. Zakończenie okropnie przesłodzone. Autorka zamiast zajmować się przydługimi opisami (w miejscach których nie są one potrzebne) mogła dać nam pięknie zakończenie w postaci opisu ślubu Bel i Hawka oraz jakiś ładny epilog.

Lucysoff | 2017-08-23

Oj Robert Robert! Bez wątpienia, honorwy i prawy mężczyzna z humorami, ale nie da się go nie lubić. Belinda to zachwycająca kobieta, w Londyńskie towarzystwo weszła z impetem, lecz ze smutną tajemnicą. Para dobrana, czyta się przyjemnie i szybko, mimo, że koniec jak zawsze do przewidzenia. Polecam :)

Mania9 | 2017-08-07
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 02 sierpnia 2017

Przyjemne czytadełko, bez fajerwerków, ale w tym segmencie literatury trudno o wysoki poziom.

zitunia | 2017-02-21
Przeczytana: 21 lutego 2017

Może zacznę od tego, że jestem wielką fanką romansów historycznych, szczególnie tych z czasów napoleońskich. Czasami jednak przesyt tego typu lekturą powoduje, że jedna powieść zlewa się z kolejną, nie zapamiętuję tytułów i zwyczajnie muszę zrobić sobie porządny wielki post od gatunku. Tytułu powieści "Książę" nie zapomnę z kilku powodów. Po pierwsze nie mamy tutaj do czynienia z naiwną panienką, chronioną na wszelkie możliwe sposoby, której największym przewinieniem jest czytanie powieści Jane Austin. Bel jest piękną, młodą kobietą, z zasadami, ale przede wszystkim, jest kurtyzaną. Główny bohater to niewątpliwie idiota. Doprawdy, gdyby nie ostatnie strony, to chyba bym faceta zastrzeliła, jakbym dorwała. Intryga też nie najwyższych lotów: czytelnik wie kto stoi za morderstwem od samego początku, choć cały przebieg zbrodni i motyw, jest niewątpliwie zaskakujący. Tymczasem to, co mnie najbardziej uderzyło, to to, że autorka wprowadza naszą bohaterkę w brutalny świat londyńskiego...

Secret_Violence | 2016-04-14

Zaczęłam czytać o braciach Hawkscliffe chyba od 2 czy 3 tomu, więc kiedy wróciłam do księcia nie byłam zbytnio zaskoczona zakończeniem (raczej i tak bym nie była, ale można poudawać). Niestety "Książę" nie umywa się do "Diabolicznego lorda".

Karolina Urbanowska | 2016-03-29
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 25 marca 2016

Fajna, lekka, romantyczna książka usytuowana w ciekawych czasach ;) Opowieść o skomplikowanej miłości i palącym pożądaniu. Z nutą pieprzyku. Gorąco polecam!!

MyWorldIsBooks | 2016-03-01

Ta pozycja jest idealna na lekki wieczór z herbatką. Nie ma co ukrywać, jest to w 100% romans. Czy czasem każdy z na nie potrzebuje od czasu do czasu zanurzenia się w lekkiej lekturze? I może nie jest to strasznie wybitna powieść, ale spełniła swoje zadanie w swoim przeznaczeniu - umiliła mi czas:p

Ryjek | 2015-12-12

To druga z kolei książka o książęcej rodzinie Hawkcliffów.
Dziedzic książęcego tytułu - Robert chce za wszelką cenę odnależć mordercę ukochanej Lucy. Trop prowadzi do Dolpha- utracjusza i hulaki, który podobno miał motyw.
Dolph jest nieszczęśliwie zakochany w Belindzie, która z kolei wiedzie nędzne życie na ulicy z powodu nieroztropności własnego ojca.
Kiedy Belinda znajduje się w potrzasku a jej sytuacja staje się z dnia na dzień coraz bardziej beznadziejna wstępuje do tzw dam do towarzystwa, które w rzeczywistości są luksusowymi kurtyzanami.
Robert wie, że tylko dzięki Belindzie będzie mógł się odegrać na Dolphie dlatego postanawia ją opłacić... aby mu pomogła i przy okazji dotrzymała mu towarzystwa. Sprawy jednak się komplikują kiedy oboje się w sobie zakochują a mordercą Lucy okazuje się być ktoś inny...
Bardzo pięknie opisana książka. Mam ją w swoim stosiku :)

emanuella | 2015-09-23

Cykl "Książę"
Książę (tom: 1)
Diaboliczny lord (tom: 2)
Wyniosły lord (tom: 3)
Pani pożądania (tom: 4)
Ukochana diabła (tom: 5)
Noc grzechu (tom: 6)
Kusicielski pocałunek (tom: 7)

Romans otwierający trylogię, którą stworzyła Pani Gaelen Foley. Główni bohaterowie są ciekawie wykreowani. Akcja toczy się szybko i ciekawie. Nie można doczekać się rozwiązania wszystkich wątków. Koniec trochę przewidujący ale i zaskakujący. Podobało mi się i czytało bardzo przyjemnie... :) Polecam.