Spisek serc

Okładka książki Spisek serc
Nicole Jordan Wydawnictwo: Amber Cykl: Legendarni kochankowie (tom 4) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Legendarni kochankowie (tom 4)
The Art of Taming a Rake #4 Legendary Lovers
Amber
2018-03-08
2016-01-01
Aleksandra Januszewska
wyższe sfery Francja literatura obyczjowa

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Przypadkiem natrafiłam na tą książkę, a po krótkim opisie z tyłu zachęciła mnie do lektury. Nie rozczarowałam się ani odrobinę. Warta każdej minuty i chwili.
Venetia porzuca narzeczonego, gdyż ten na swój ślub przyjeżdża spóźniony i do tego prosto z łóżka kochanki. Przyczynił się do tego lord Traherne.Kobieta musi uciekać do Francji, lecz po dwóch latach wraca, aby chronić ukochaną siostrę przed donżuanem, czyli przystojnym lordem. W masce przychodzi do burdelu, aby złapać lorda na gorącym uczynku, lecz to on ją łapie na obserwowaniu jego i tu się zaczynają schody. Venetia mimo silnej woli także ulega lordowi, a to dopiero początek.

Jest Ona. Jest On. Jeszcze się nie poznali, a już iskrzy między nimi erotyczne napięcie (hint: zdanie "Nagle pojawiło się między nimi erotyczne napięcie" zabija całe napięcie :P ).Podczas pierwszej rozmowy On i Ona całują się, wskutek czego ona jęczy niekontrolowanie, a on ma największą stójkę w życiu. On jest, oczywiście, doświadczonym hulaką niechętnym do żeniaczki, ona - dziewicą z charakterem. Fabuła jest bardzo prosta i jest tylko pretekstem do opisywania łóżkowo-sercowych rozterek bohaterów (w tym tomie, czwartym z serii, autorka już chyba nieco przesadziła - całą zagadkę rozwiązuje przyjaciel Onego, podczas gdy zadaniem bohaterów jest ukryć się za miastem i kąpać w gorących źródłach). Bohaterowie zbliżają się do siebie (fizycznie), potem mają rozterki, potem odkrywają że się kochają, happy end.
Ale, pomijając fakt, że książki pisane są jak od kalki, swoją funkcję spełniają całkiem nieźle. Podkocykowe romansidło na babski wieczór z książką i herbatką w sam raz, jeśli tylko nastawimy się na czystą rozrywkę, nie oczekując głębszej refleksji czy analizy psychologicznej. Sprawne i bardzo lekkie pióro autorki sprawia, że mamy przed sobą książkowy odpowiednik komedii romantycznej klasy C - jeśli ktoś czasem lubi lekkie odmóżdżenie (ja lubię) to ta pozycja (jak i cały cykl) jest sam raz :).

(ocena zawyżona ze względów subiektywno-sentymentalnych :P )

Chyba najgorsza z czesci

Chyba najgorsza z czesci

Dodaj cytat z książki Spisek serc