Zakazana miłość

Cykl: Legendarni kochankowie (tom 2) | Seria: Romans Historyczny [Amber]
Wydawnictwo: Amber
Lover Be Mine
aleqsia

Mężczyźni ze słynącego ze skandali rodu Wilde’ów równie łatwo łamią konwenanse, co damskie serca. Lecz sami szukają prawdziwej miłości jak legendarni kochankowie… Sophie Forti n nie spodziewała się, że na balu maskowym pocałuje ją przystojny pirat. Jej zachwyt gaśnie, gdy dowiaduje się, że zamaskowany dżentelmen to lord Jack Wilde – mężczyzna, o którym nie powinna nawet myśleć. Ich rody od...

Sophie Forti n nie spodziewała się, że na balu maskowym pocałuje
ją przystojny pirat. Jej zachwyt gaśnie, gdy dowiaduje się, że zamaskowany dżentelmen to lord Jack Wilde – mężczyzna, o którym nie powinna nawet myśleć. Ich rody od pokoleń dzieli waśń. Jeden z Wilde’ów zastrzelił niegdyś w pojedynku jednego z Forti nów. Ta tragedia nie tylko okryła Forti nów żałobą, ale i pozbawiła ich tytułu i majątku. Dlatego Sophie będzie musiała teraz wyjść za mąż za bardzo bogatego i znacznie starszego księcia.
Jack Wilde nie wyobrażał sobie, że córka śmiertelnego wroga jego
rodu obudzi w nim namiętną pasję. Chcąc zdobyć serce Sophie i przychylność jej rodziców, Jack musi podjąć decyzję, której przyrzekał nigdy nie podejmować…

źródło opisu: Amber

źródło okładki: Amber

natalijka | 2019-01-05
Przeczytana: 05 stycznia 2019

Przyjemny, lekki romans historyczny. Czyta się lekko i z uśmiechem. Polecam na długi, zimowy wieczór.

jast_mp | 2018-01-18

Książka z serii miła, lekka i przyjemna. Szybko się czyta. Może trochę banalna ale na pewno zapewni rozrywkę.

Druga część serii o legendarnych kochankach ,jest trochę słabsze od pierwszej części , ale na pewno nie zawiedzie fanów gatunku.

Black_Cloud | 2016-10-19
Przeczytana: 2015 rok

O masakra...

Apolonia | 2016-07-20

Trochę się będę powtarzać, ale ponieważ wszystkie książki cyklu są pisane wg identycznego schematu, to ciężko tego uniknąć. Zresztą - skoro autorce wolno, to mi tym bardziej :D.
Mamy więc Onego - hultaja, pirata, nieskorego do ustatkowania się, lubiącego przypadkowe numerki, pochodzącego z szalonego rodu. Mamy też Oną - niby nieśmiałą, ale jednak nie nieśmiałą, dziewicę z charakterkiem. Siostra Onego jest romantyczką i chce całą rodzinkę wyswatać. On oczywiście nie chce, ale jak widzi Oną, to nie umie się powstrzymać. Ledwie się poznali - następuje pocałunek. Ciągnie ich do siebie jak muchy do... zupy, choć niby się nie lubią, jak tylko na siebie popatrzą, to jęczą z podniecenia.
Fabuła, tym razem inspirowana "Romeo i Julia" również jest prościutka i pretekstowa.
Niemniej jednak, nadal, jak przy całej reszcie - jak kto lubi czysty relaks bez zaprzęgania mózgu do pracy, i umie przymknąć oko na wszelkie możliwe uproszczenia, spędzi nad tą pozycją przyjemne 2-3 godzinki.

MissShy | 2016-06-21
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 20 czerwca 2016

Klasyczna opowieść o niezdecydowaniu. Najpierw Jack nie mógł się określić, czy kocha Sophie, potem prawie olał sprawę, chociaż wcześniej mimo wszystko chciał z nią być. Ja rozumiem - chciał dla niej dobrze, ale ona tego nie wymagała, więc wszystko byłoby dużo łatwiejsze. Niestety dobre książki nigdy nie są łatwe, a ta taka była. Podobała mi się bardzo postać ciotki Sophie, już nie wspominając jaką cudowną Jack ma rodzinę. Znowu trafiłam na świetny romans historyczny.

Malwa | 2016-01-28
Przeczytana: 2015 rok

Jedna z niewielu książek, których nie tylko nie udało mi się dokończyć, ale utknęłam zaraz na początku. Nie wiem, co w niej jest, ale nie potrafię się zmusić, żeby brnąć dalej w tę historię.

Odczekam jeszcze trochę i spróbuję drugiego podejścia. Może wtedy się uda...