Allegro - kampania grudzień kat. fantastyka

Pani Światła

Tłumaczenie: Dariusz Kopociński
Cykl: Westria (tom 1)
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Lady of Light
światło
raaistlin

Kiedy wojna zagroziła przymierzu miedzy ludźmi a czuwającymi nad ziemią duchami, pewna kapłanka stworzyła Klejnoty Mocy - po jednym dla każdego z żywiołów - i z ich pomocą sprawowała rządy w Westrii. Minęły wieki. Jehan, władca Westrii, wyrusza na poszukiwanie przyszłej małżonki, która zostanie również Panią Klejnotów - czterech kamieni dających szczególną moc temu, kto je posiada. W pewnym...

Minęły wieki. Jehan, władca Westrii, wyrusza na poszukiwanie przyszłej małżonki, która zostanie również Panią Klejnotów - czterech kamieni dających szczególną moc temu, kto je posiada. W pewnym zamku Jehan spotyka Faris, piękną szlachciankę z możnego rodu. Obdarza ją płomiennym uczuciem i pragnie z nią dzielić władzę w królestwie. Czy jednak na pewno wybrał kobietę zdolną udźwignąć tak ciężkie brzemię, wesprzeć go w trudnych chwilach i spełnić oczekiwania poddanych?
Nad Westrią gromadzą się chmury, ktoś nawet targnął się na osobę króla ... Pierwszy tom cyklu Kroniki Westrii.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Michał Głowacz | 2017-09-05
Na półkach: Fantasy, Posiadam, Przeczytane

Jedna z niewielu książek, przez które się nie przebiłem. Była tak beznadziejna, że nie dałem rady... Kiedyś może podejmę wyzwanie, doczytam do końca (zwłaszcza, że na półce czeka również część druga) i zmienię ocenę, ale na razie - jedyneczka...

Edyta: no i stało się - przeczytałem! W pewnym momencie podczas lektury pomyślałem, że może dołożę drugą gwiazdkę, ale jednak nie... Połączenie słabego fantasy i słabego romansidła (tym właśnie jest "Pani światła") dały efekt iście żałosny. Radziłbym trzymać się od tej książki z daleka.

Marcin | 2017-12-28

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Strasznie nudna powieść fantasy. Bardziej by pasowało, połączenie powieści fantasy i harlequina. Wszystko tu jest tak ckliwe i takie grzeczniutkie że nie do zniesienia. Jedyne co zasługuje na uwagę, to świat w którym toczy się akcja, a przynajmniej jego ogólny zarys. Kraina fantasy, która podnosi się po jakimś globalnym kataklizmie. Mi on się troszkę kojarzył z uniwersum takiej serii strategicznych gier video Endless Legend. Tam również był podobny wątek. Tyle tylko że gra i ta powieść są tworami przeciwnymi do siebie pod względem jakościowym.

Ogólnie nie jest to powieść fantasy z prawdziwego zdarzenia, raczej romans z elementami fantasy. Za mało tu przygód, akcji, bitew, czegoś co by mogło przyciągnąć fanów choćby B klasowej fantastyki pokroju sagi "Dragon lance". Dla nich ta powieść będzie zdecydowanie nie do zniesienia

jest jeszcze drugi tom który myślę by go sobie odpuścić, a może dam mu jeszcze szansę. Jest trochę krótszy niż pierwszy, więc zobaczę.

Tak trochę nie wiem...

Kudamononomono | 2017-09-10