Piekło dobrej magii

Wydawnictwo: Wydawnictwo SR
83-906070-6-9
magia
colld

Jonathan Weather, znany pisarz fantastyki, ulega wypadkowi samochodowemu. Odzyskuje przytomność w świecie... jakby żywcem wyjętym z kart jego powieści. Na pozór! Magia w tym świecie jest jakaś dziwna, ani czarna, ani biała. Działa raczej jak superszybki program komputerowy. Ludzie też są jacyś inni! Brak magów, kapłanów, wojowników i nekromantów. Wszyscy są uprzejmi, życzliwi, a w...

Magia w tym świecie jest jakaś dziwna, ani czarna, ani biała. Działa raczej jak superszybki program komputerowy. Ludzie też są jacyś inni! Brak magów, kapłanów, wojowników i nekromantów. Wszyscy są uprzejmi, życzliwi, a w szczególności - kobiety. Brak intryg, przewrotów i wojen! Brak polityki! Po prostu sielanka w Krainie Magii.

W miarę upływu czasu Jonathan przekonuje się, że coś tu się nie zgadza. Nie udaje mu się poznać zwyczajów tubylców ani dowiedzieć czegokolwiek o ich przeszłości.
Pytań, na które nikt nie chce udzielić mu odpowiedzi, jest coraz więcej. Nieśmiałe przypuszczenia Jonathana, że wszyscy coś ukrywają - szczególnie jego rolę w tym świecie - zmieniają się w konkretne podejrzenia. Musi wydarzyć się coś bardzo dramatycznego, aby Jonathan się o tym przekonał.

Wresss | 2014-03-18
Przeczytana: 18 marca 2014

Super, fajnie się czyta. Tylko... taki odmienny świat, a tak bezbarwnie ukazany...

Przeczytana: 2014 rok

Moja opinia w linku poniżej :)

Michał Gołębiewicz | 2015-06-08
Elżbieta | 2014-12-04