Piekło dobrej magii

Wydawnictwo: Wydawnictwo SR
83-906070-6-9
magia
colld

Jonathan Weather, znany pisarz fantastyki, ulega wypadkowi samochodowemu. Odzyskuje przytomność w świecie... jakby żywcem wyjętym z kart jego powieści. Na pozór! Magia w tym świecie jest jakaś dziwna, ani czarna, ani biała. Działa raczej jak superszybki program komputerowy. Ludzie też są jacyś inni! Brak magów, kapłanów, wojowników i nekromantów. Wszyscy są uprzejmi, życzliwi, a w...

Magia w tym świecie jest jakaś dziwna, ani czarna, ani biała. Działa raczej jak superszybki program komputerowy. Ludzie też są jacyś inni! Brak magów, kapłanów, wojowników i nekromantów. Wszyscy są uprzejmi, życzliwi, a w szczególności - kobiety. Brak intryg, przewrotów i wojen! Brak polityki! Po prostu sielanka w Krainie Magii.

W miarę upływu czasu Jonathan przekonuje się, że coś tu się nie zgadza. Nie udaje mu się poznać zwyczajów tubylców ani dowiedzieć czegokolwiek o ich przeszłości.
Pytań, na które nikt nie chce udzielić mu odpowiedzi, jest coraz więcej. Nieśmiałe przypuszczenia Jonathana, że wszyscy coś ukrywają - szczególnie jego rolę w tym świecie - zmieniają się w konkretne podejrzenia. Musi wydarzyć się coś bardzo dramatycznego, aby Jonathan się o tym przekonał.

Antoniuss | 2017-05-17
Na półkach: Przeczytane, Fantasy
Przeczytana: 17 maja 2017

Dziwna sprawa. ,,Piekło dobrej magii" to książka praktycznie bez akcji - w zasadzie są w niej może dwa zwroty akcji. W dodatku, kiedy myślałem że w końcu coś się zacznie dziać, nagle się się skończyła. Mimo tego, czytałem ją z przyjemnością. Głównie dlatego, że w zasadzie to nie jest jakaś historia, tylko opowieść o świecie rodem z baśni ,,Tysiąca i jednej nocy". Główny bohater przeżywa drobne przygody, poznaje ludzi,a przede wszystkim - zwiedza nieznany, fascynujący świat. Raczej nie polecam jej czytelnikom spragnionym akcji. To raczej okazja, żeby się odprężyć i pomarzyć o sielskim świecie, gdzie nikt się nigdzie nie śpieszy.

Michał | 2017-05-28
Przeczytana: 28 maja 2017

Jak na p. Dębskiego, to mogło być zdecydowanie lepiej. Akcja się rozkręca, rozkręca...aż się pojawia okładka:)

Wresss | 2014-03-18
Przeczytana: 18 marca 2014

Super, fajnie się czyta. Tylko... taki odmienny świat, a tak bezbarwnie ukazany...

| 2014-11-11
Przeczytana: 2014 rok

Moja opinia w linku poniżej :)

osito1963 | 2017-05-22
Przeczytana: 16 maja 2017