Śmierć ma zapach szkarłatu

Wydawnictwo: Fabryka Słów
83-89011-19-0
opowiadanie polskie
zbr

Andrzej Zimniak ma wyobraźnię, która potrafi oczarować wizjami innych światów i która daje przewagę przy porównaniu z większością współczesnych autorów, a jego utwory nasycone są urokliwą poezją, którą trudno zapomnieć. Michael Kandel, Nowy Jork Proza Andrzeja Zimniaka jest fascynująca, na celu ma raczej sprowokowanie odbiorcy do zastanowienia się nad rzeczywistością niż zabawę, [...] pełna...

Michael Kandel,
Nowy Jork

Proza Andrzeja Zimniaka jest fascynująca, na celu ma raczej sprowokowanie odbiorcy do zastanowienia się nad rzeczywistością niż zabawę, [...] pełna jest trafnych, filozoficznych konkluzji, pięknych, kolorystycznych, prześwietlonych słońcem malarskich wizji, zagadek, nierozwiązywalnych tajemnic, misternie uknutych fabuł [...]
Magdalena Śniedziewska,
Magazyn Esensja nr 9/2001

..zastanawiałem się, co porządkuje świat Andrzeja Zimniaka, jaki jest najważniejszy motyw twórczości tego autora. Myślę, że gdyby go o to zapytać, co jest najważniejsze na świecie, rzekłby: „Miłość”. [...] ...przyszedł mi do głowy Bradbury, poeta prozy, również świetny pisarz nastroju.
Romuald Pawlak

źródło okładki: www.fabryka.pl

Lina | 2013-10-19

Ma w sobie coś nieuchwytnego, magicznego, co sprawia, że opowiadania czyta się jednym tchem. Zimniak to autor wszechstronny, z łatwością porusza się w poszczególnych działach fantastyki i s-f, kreując zaskakujące światy. Niektóre opowiada mają oklepane pomysły, ale mimo wszystko czyta się je świetnie, dzięki niezwykle plastycznemu i poetyckiemu językowi. W moim odczuciu jest lektura wymagająca przede wszystkim otwartego umysłu i ogromnej wyobraźni. Dlatego nie spodoba się wszystkim czytelnikom. Warto zajrzeć do tych opowieści i pozwolić porwać się alternatywnej rzeczywistości :)

Smigiel | 2016-12-22
alayne | 2016-11-02