Gobi: Diewurste in mir
Michał

W wieku 60 lat Reinhold Messner, zdobywca Korony Ziemi, przewędrował pustynię Gobi samotnie,bez wsparcia logistycznego. Wyruszył w maju 2004 r. ze wschodniego krańca pustyni. Wspierany przez wędrownych pasterzy, przebijał się na zachód, przemierzając najpierw wschodnią i południową Gobi, a następnie kamieniste pustkowie w jej centralnej części. Przewędrował zachodnią Gobi i po pokonaniu gór Ałtaj dotarł do Ułan Bator. Ta wielka wyprawa Messnera była też próbą zmierzenia się z upływającym czasem i przyniosła doświadczenia, którymi autor dzieli się teraz z czytelnikami na całym świecie.

Lukasz162 | 2016-02-08
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Po wyprawach w Himalaje, po zdobyciu bieguna, po przygodzie w Europarlamencie przyszedł czas na pustynie Gobi w życiu Messnera. Książka opowiada o jego wyprawie po tej krainie. Na pewno książka obowiązkowa dla osób wybierających się na Gobi :)

Moni_Sza | 2016-06-15
Przeczytana: 2009 rok