Na szczycie. Kobiety na górze

literatura faktu
978-83-61050-64-3
Małgorzata Kiełkowska
literatura górska góry alpinistki

Bardzo chciałam przeczytać tę książkę i niestety mocno mnie rozczarowała.
Nie wiem, czy to kwestia Messnera, który jest dosyć specyficznym człowiekiem, czy samego tłumaczenia, ale toporna całość czyta się ciężko, opowieść ciągnie się i nie daje wiele przyjemności czytelnikowi.
Liczyłam na to, że Messner, który sam ma na koncie największy sukces himalaizmu, będzie potrafił...

Zbyt chaotyczna. Rozpoczynasz czytanie od informacji, które w niemalże takim samym stopniu są przytoczone w ostatnich rozdziałach. I nie ma to nic wspólnego z dobrą kompozycją klamrową.
Dobre, podstawowe kompendium wiedzy na temat kobiecego alpinizmu/himalaizmu. Całkiem zachęcająca przynęta do złowienia szerszej wiedzy na ten temat.

Przyznam, że początki mojej lektury książki Reinholda Messnera pt. „Na szczycie. Kobiety na górze” nie należały do łatwych. Trudno było mi przestawić się na bardzo filozoficzne wywody na tematy wspinaczkowe. Niektóre ze zdań z tych esejów czytałam po kilka razy, aby ostatecznie zrozumieć ukryty w nich sens. Ale potem było już tylko lepiej.
Autor, będący legendą gór,...

• Góry
  • Chcę w prezencie