Przeklęci

Wydawnictwo: Da Capo
Stardust of yesterday
83-7157-201-8
romans historyczny

Kiedy Genevieve Buchanan dowiaduje się, że odziedziczyła ogromny spadek, wcale nie jest tym zachwycona. Testament jest bowiem zaopatrzony w jeden warunek: żeby przejąć dziedzictwo, spadkobierczyni musiałaby przenieść się do Anglii. Ciąg nieoczekiwanych zdarzeń sprawia jednak, że Genevieve zmienia decyzję. Spadek okazuje się imponujący; jest to ni mniej, ni więcej tylko ogromny zamek. I to...

Ciąg nieoczekiwanych zdarzeń sprawia jednak, że Genevieve zmienia decyzję.

Spadek okazuje się imponujący; jest to ni mniej, ni więcej tylko ogromny zamek. I to zamek z własnym duchem; nie byle jakim, lecz nieziemsko przystojnym i niezwykle aroganckim.

Poczynania ducha najpierw Genevieve przerażają, potem intrygują, a wreszcie znów przerażają. Tyle że na koniec jej przerażenie nie wynika już ze strachu przed duchem, lecz przed miłością...

źródło opisu: okładka

źródło okładki: wydawnictwo

kaktusowaona71 | 2016-05-01
Przeczytana: 01 maja 2016

Wszyscy słyszeli o "bombie kalorycznej"
Ta książka jest również czymś na kształt takiej bomby.
Wypełniona po brzegi słodyczą i romantyzmem.
Doprawiona ze smakiem wątkiem paranormalnym.
Owszem - mocno naiwna.
Owszem- z szablonowymi i przerysowanymi postaciami.
I w końcu - owszem - z przewidywalnym już od pierwszej strony zakończeniem i morzem lukru po drodze....

Jednak historia napisana jest ciekawie, z polotem, oraz poczuciem humoru ( zwłaszcza jej pierwsza część ). Jeśli tęsknisz za wielkim, acz kompletnie nierealnie przedstawionym uczuciem. Za różową, słodko romantyczną bają dla ciut starszych dziewczynek... to bez wahania możesz sięgnąć po tę pozycję.
Zagwarantuje Ci ona bardzo mile spędzone popołudnie.. lub dwa :)

isabelle142 | 2016-01-27
Przeczytana: 27 stycznia 2016

Potrzebowałam czegoś takiego...

Co prawda niektóre sceny i fakty (No proszę was, 30-letnia dziewica? Czyżby Lynn Kurland przyjaźniła się z Dianą Palmer?) sprawiają, że czytelniczka przewraca oczami, bądź ma ochotę rzucić książką, jednak całokształt bardzo mi się spodobał.
Po pierwsze, niebanalny pomysł na fabułę. Romans współczesny (co mnie zaskoczyło, bo zwykle akcja romansów z Da Capo toczy się w XIX wieku), choć z wątkiem historycznym (średniowiecze - z założenia zupełnie nie moja bajka), a do tego paranormalnym. Byłam mocno zaintrygowana, w jakim kierunku to wszystko się rozwinie, jak autorka z tego wybrnie; i wyszło jej to całkiem zgrabnie. Choć oczywiście jest to bajeczka, która nigdy nie miałaby prawa się wydarzyć :)
Po drugie, dialogi. Obecny w nich humor co rusz powodował, że wybuchałam gromkim śmiechem. Zresztą nie ja jedna, bo co 'soczystsze' fragmenty cytowałam chłopakowi i koleżance i ich też urzekły :)

"-Nie mogę rozpalić ognia na kominku?
-Lepiej nie, kusiłoby...

StrangeDays | 2013-12-14
Przeczytana: 14 grudnia 2013

Bardzo fajny pomysł na historię z wątkiem paranormalny. Po pierwszych kilkudziesięciu stronach myślałam ze znalazłam swój kolejny ulubiony romans, jednak im dalej, tym niestety te uczucie bladło. Od ponad połowy zaczynało się robić jak dla mnie trochę zbyt cukierkowo.
Nawet postacie, które początkowo wykazywały naprawdę fajne charaktery, po tym jak udało im się być razem, jakby trochę je straciły.
Ta książka miała zadatek, aby być naprawdę niezłą, a tak wyszedł niestety z tego typowy przedstawiciel swojego gatunku, choć naprawdę dobrze i szybko się to czyta.

Ziraelka | 2013-03-14

Świetny romans fantasy ze starym zamczyskiem i równie starym mieszkańcem owego zamczyska w rolach głównych.
Przesympatyczna historia miłości współczesnej kobiety i kilkusetletniego ducha, który nie może zaznać pokoju, póki nie wypełni się jego przeznaczenie.
Bardzo polecam!

iza161 | 2014-03-13
Przeczytana: 13 marca 2014

Poczatek nawet interesujacy,ale czym dalel tym bardziej tekst robil sie mdly,nudny,przeslodzony.... Krotko mowiac, pierwsza 1,4 czesc-opowiada nam o tym jak Glowna bohaterka poznaje ducha i z nim sie droczy, kolnna 1/4 jak sie w sobie zakochuja i zaczyna robic sie mdlooo. a 1/2 czyli druha polowa jest straszna, kochaja sie ,a nie moga sie dotknac,jak juz moga sie dotknac to glowna bohaterka panikuje bo jest dziewica,i przez X stron zaczyna sie polowanie na dziewice i tak prawie do konca ufff

ało_ja | 2012-09-07
Przeczytana: 1995 rok

Nie jest to może książka bardzo inteligentna, ale świetnie się ją czyta. Napisana w lekkim stylu, z humorem. Jest to jedna z TYCH książek, które - nie wiedzieć czemu - ze szczególna mocą zapadają człowiekowi w pamięć. Pierwszy raz przeczytałam ją wiele lat temu. Potem miałam ją w ręku jeszcze kilkakrotnie i zawsze podobała mi się tak samo. To dzięki tej książce zainteresowałam się tematyką związaną z duchami, wampirami i innymi takimi.

Barbara | 2016-08-04

Jedna z moich ulubionych książek. Cudowne polaczenie romansu wspolczesnego z historycznym i z czyms paranormalnym. Wszystko dzieje się tak jak w pięknym śnie. Czytalam ja kilka razy i za kazdym kolejnym czułam "to cos". Lekka, wciągająca lektura.
Zapewniam ze przeczytacie w jeden wieczór.

jagunia888 | 2016-04-04
Przeczytana: 03 kwietnia 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Tylko 6 gwiazdek, bo bohaterka, jakąś idiotkę zgrywała z tą swoją fobią "boję się go" i "nie dotykaj mnie", gdy już jej wybranek był cielesny. A niby jakaś wielka miłość była.

Ameran645 | 2012-11-16

Bardzo lubię wracać do tej książki myślami i mam nadzieje że w najbliższym czasie znajdę chwile by jeszcze ras ją przeczytać :))

klopotliwa | 2013-08-19

Rewelacyjna! Wciąga od pierwszych linijek i nie wiadomo kiedy już jest koniec... Wspaniała historia!