Zwaśnione serca

If I had You
978-83-7551-168-0
romans historyczny
Wanda

Anne dorastała u boku Robina de Piaget, z którym świetnie się rozumiała - aż niespodziewanie została przezeń odtrącona. Robin wyruszył na wojaczkę, przez pięć lat unikając domu, lecz Anne nigdy nie przestała o nim marzyć. Teraz ojciec zamierza wydać ją za mąż, a Robin, choć wreszcie powrócił, nie wydaje się nią zainteresowany. Dumny i nieokrzesany rycerz długo nie potrafi zaakceptować własnych uczuć. Tymczasem może stracić ukochaną kobietę nie tylko z powodu jej małżeństwa z innym. Wszystko wskazuje bowiem na to,

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: Wydawnictwo

Stokrotka | 2015-11-02
Przeczytana: 02 listopada 2015

On i ona. Ona - w dzieciństwie stratowana przez konia, po wielu latach od wypadku wciąż utyka i cierpi. Każdy krok to dla niej ból i wyzwanie. Pragnie być jednak powabna w jego towarzystwie, oczarować go dobrocią, cierpliwością i uśmiechem. On - upokorzony przez swojego największego wroga, za wszelką cenę chce dowieść, że jest godzien jej miłości, pragnie się nią opiekować, chronić ją przed niebezpieczeństwem. Ilekroć jednak bohaterowie otworzą usta, tylekroć mówią nie to, co zamierzali. Padają ostre, raniące do żywego słowa. Oboje czują się urażeni, zagniewani, czasem wręcz przepełnia ich nienawiść. Mają wyjątkowo błędne mniemanie o uczuciach i myślach ukochanej osoby. Błądzą niczym dzieci we mgle. Czytelnik doświadcza wrażenia, że moment porozumienia nigdy nie nastąpi. Każdy, kto sięga po romans niebędący melodramatem, wie, że bohaterowie prędzej czy później padną sobie w ramiona. Pytanie tylko, w którym momencie książki i za przyczyną jakiego wydarzenia.
"Zwaśnione...

Aurill | 2014-02-16
Przeczytana: 09 lutego 2014

To książka o tym, że duma to przykra wada i potrafi ona utrudnić życie niejednego rycerza.

Robin od zawsze dobrze czuł się w towarzystwie Anne. Jago dzieci spędzali ze sobą mnóstwo czasu. Wszystko jednak uległo zmianie, gdy Robin stając w obronie Anne doznaje upokorzenia. Od tamtej chwili czuje się jej niegodny. Wyrzuca ją z pamięci i wyrusza w świat.
Anne to urocza, cicha dziewczyna, którą los potraktował dotkliwie. Jako mała dziewczynka spadła z konia i od tamtej chwili utyka na chromą nogę. Nie liczy na to, że zostanie kiedykolwiek czyjąś żoną - w końcu kto by chciał kulawą?
Gdy Robin wraca do domu, uroda Anne wprost go oszałamia. Jego młodzieńcze uczucia odzywają się ze zdwojoną siłą. Jednakże jako rycerz doświadczony w boju, odznacza się nikłą umiejętnością w zalotach. W przeciwieństwie do swojego brata Nicka, który zdaje się mieć również oko na piękną Anne.
Co z tego wyniknie? Sami się przekonajcie.
Miła historia. :)

makita336 | 2015-03-13

kolejny świetny romans historyczny serdecznie polecam.

diabolo125 | 2016-07-09
AgatCha | 2016-02-16