Zmysłowa gra

Wydawnictwo: Otwarte
Darmowe dodatki Edytuj książkę
Where Demons Fear to Tread
TalaZ

Serena jest aniołem stróżem i ma misję do wykonania. Ośmiela się przekroczyć próg tajemniczego nocnego klubu, by uratować swojego podopiecznego – wschodzącą gwiazdę Hollywood – który wpadł w złe towarzystwo. Na jej drodze staje niebezpieczny i przystojny arcydemon Julian. Choć obiecał sobie, że już nigdy nie straci głowy dla żadnej kobiety, Julian czuje, że seksowna i urocza anielica budzi w...

Choć obiecał sobie, że już nigdy nie straci głowy dla żadnej kobiety, Julian czuje, że seksowna i urocza anielica budzi w nim uśpione od wieków emocje.
Ich zmysłowa gra, w której stawką jest ludzkie życie, może skazać ich na męki w piekle lub… wieczność niebiańskich rozkoszy.

Olśniewająca anielica plus seksowny demon. Piekielnie dobra lektura!
Kerrelyn Sparks, bestsellerowa autorka romansów paranormalnych.

źródło opisu: Wydawnictwo Otwarte, 2012

źródło okładki: http://otwarte.eu/books/121/

No cóż. Mamy tu anielicę, dwóch demonów i kilku człowieków. Odwieczna walka dobra i zła, a do tego jeszcze dochodzi miłość. Jak wiadomo miłość wszystko zwycięża i mamy prawie doskonały happy end.
Hm. Jak dla mnie to była ideologicznie dziwna książka. Demony i upadłe anioły to jednak jest różnica znaczeniowa, bo nie każdy demon jest upadłym aniołem. No i wiara w Boga implikuje wiarę w Szatana. Co niestety poległo na końcówce. Poza tym okładka nie przedstawia głównej bohaterki.

vampireheart | 2014-08-21
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, E-book
Przeczytana: 21 sierpnia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"Zmysłowa gra"... tytuł zabrzmiał interesująco, kiedy po raz pierwszy rzuciłam okiem na książką. Miała jednak nijaką okładkę i nie zwróciła mojej uwagi. Dopiero ostatnio miałam okazję ją przeczytać i bardzo żałuję straconego na nią czasu.

Motyw aniołów i demonów wypiera ostatnio z rynku wydawniczego wampiry. Są tego plusy i minusy. Teraz to właśnie te pierwsze istoty są pokazywane na wiele sposobów i w ostatnim czasie zaznajomiłam się z ich obrazami, wykreowanymi przez różnych autorów. Stephanie Chong przedstawiła zdecydowanie najgorszą wizję, z jaką się spotkałam.

Historia krąży wokół rocznej anielicy- Sereny, która nie ma dosłownie ŻADNEJ rysy. Nie miała ani jednej wady jako człowiek (według mnie miała poważne wady w nijakiej osobowości, ale cóż...). Opiekuje się Nickiem, przez którego dociera do Devil's Paradise. Tam wpada na Juliana, dwusetnego demona, który oczywiście jest zauroczony Sereną i postanawia ją uwieść. Podstępem walczy o jej względy, a kiedy drogie upominki...

immortal15 | 2014-08-14

"(...) jeśli kogoś kochasz, pozwól mu odejść."

"Śmierć nie powinna budzić lęku. Śmierć jest kolejnym etapem w procesie rozwoju duszy. Śmierć nie oznacza końca."

monishka90 | 2015-01-02
Przeczytana: 02 stycznia 2015

Dwie siły zmagające się w odwiecznej walce.
Dobro i zło.
Anioł i demon.
Ich spotkanie zbawi czy strąci do piekieł?

Serena rok wcześniej umiera ratując kobietę. Zostaje aniołem stróżem. Jej pierwszym podopiecznym zostaje Nick, rozkapryszony gwiazdor Hollywood. W poszukiwaniu podopiecznego trafia do klubu Devil Paradise.
Julian jest ponad dwustuletnim arcydemonem. Prowadzi sieć nocnych klubów dzięki którym zdobywa dusze dla piekła. Znudzony kolejną nocą snuje się po swoim klubie. W tłumie dostrzega piękną dziewczynę. Zaintrygowany jej obecnością postanawia ją poznać. Gdy udaje mu się do niej dotrzeć nieznajoma okazuje się aniołem stróżem. Porażony jej urodą i niewinnością stawia sobie za cel zdobycie jej. Nie wiedząc czemu pozwala jej odejść, ale już układa plan jej upadku.
Serena nie może się oprzeć Julianowi. Ucieka z klubu i pozostawia tam Nicka. Liczy, że drogi jej i Juliana już nigdy się ponownie nie skrzyżują.
Przy pomocy Nicka i swego asystenta Julian zdobywa informacje na...

MartaKu | 2014-06-16
Przeczytana: 16 czerwca 2014

Książka ta leżała u mnie na półce ok. 3-4 miesięcy. Nie mogłam się zebrać by ją przeczytać. Zniechęcał mnie fakt że jest to historia o aniele i demonie. Ot taka „głupiutka” książka. Kompletnie nie ”leżał” mi ten temat. A jednak miło zostałam zaskoczona. Nie jest to górnolotna pozycja, jednak wciągnęła mnie. Czytałam ja z ciekawością i uśmiechem na twarzy. Podobało mi się odnajdywanie dobra w demonie, złego w aniele (i było tego trochę za mało). Oczywiście miłość między aniołem i demonem musi dobrze się skończyć (przynajmniej tak zapowiadało się w tej książce) ale czy jestem usatysfakcjonowana z zakończenia-raczej nie :( zbyt sielankowo, błogo, anielsko. Ale nie mam co się złościć, czy dziwić taka jest ta książka „głupkowata bajka”.

TINA | 2013-07-11
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 11 lipca 2013

Serena – miała być tylko przynętą. Julian miał być tym, który będzie wodzonym na pokuszenie.
Ona: Zginęła w wieku 23 lat ratując z wypadku samochodowego dzieci i ich matkę. Wstąpiła do Zastępów anielskich została Aniołem Stróżem. Zero wad, same zalety.
On: W ziemskim życiu Lord Julian, zabił i trafił do piekła. Teraz jako 200 letni Arcydemon, kusi i zachęca łatwe do zdobycia duszyczki aby kroczyły na drogę zła. Przeżył i widział niejedno.
Więc dlaczego, gdy zobaczył ją wtedy w klubie, obudziły się w nim silne uczucia, pożądanie, namiętność… żar?! Żadna kobieta nie potrafiła tak zapaść mu w pamięć.
Boski plan złapania Arcydemona w sidła miłości był prosty. Zesłano Anioła by go rozpalił i obudził w nim ciepłe uczucia, by zaczął wierzyć w dobro. Ale to On zawsze uwodził, a nie był uwodzony. On był myśliwym a nie upolowanym. Czy jego zły demon nie zatraci duszy tego cudownego Anioła, do którego zaczął coś czuć? Może to wyrzuty sumienia, może skrucha… może się zakochał?
Piękna i...

kasandra_85 | 2012-03-13
Przeczytana: marzec 2012

Ruthless_Woman | 2014-09-19
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 19 września 2014

Miało być ostro z nutką pikanterii, a było przeciętnie... Mało było scen erotycznych, akcja bardziej się skupia na 'zdobywaniu się'. Książka podobała mi się, jednakże brakowało mi tego erotyzmu, uniesienia i szczegółowych opisów. Gdyby nie klimat aniołów i demonów, książka byłaby przeciętna.

Karin | 2012-04-05
Przeczytana: 05 kwietnia 2012

Nie zachwyciła mnie ta pozycja. Odniosłam wrażenie, że autorka mogłaby skończyć po 5 rozdziałach, ale nie wypadało, więc dodała jeszcze kilkanaście dla zapełnienia większej ilości stron. Jak dla mnie książka jest płytka i infantylna. Może spodoba się młodszym czytelniczkom.

Sylwka | 2014-05-13

Książkę bardzo szybko się czyta, jest wciągająca, a ci którzy lubią trochę erotyzmu też bardzo przypadną do gustu. Walka dobra ze złem, demon zakochany w aniele. Całość przesycona walka i miłością. Po odłożeniu książki na półkę przyszła mi taka refleksja czy istnieje coś po naszej śmierci? I gdzie trafimy za nasze przebyte życie. Do piekła czy wręcz odwrotnie do nieba bram.