Marzenia z gwiezdnego pyłu

Dreams of Stardust
978-83-7551-159-8
romans historyczny
Wanda

Jake Kilchurn, syn finansowego potentata, gardzi życiem w pogoni za pieniądzem. Zarabia na siebie, oddając się swej pasji - poszukiwaniu cennych kamieni szlachetnych, z których tworzy kunsztowne klejnoty o wyjątkowej urodzie. Niezwykłym zrządzeniem losu trafia do tajemniczego zamku Seakirk, gdzie podsłuchując grupkę walecznych duchów, dowiaduje się o kobiecie niezwykłej urody, która żyła osiemset lat wcześniej. W wyniku niesamowitego zdarzenia o sile błyskawicy Jake przenosi się w czasie do średniowiecznej Anglii, do monumentalnej twierdzy Artane. Poznaje tam olśniewająco piękną Amandę, kobietę o niezwykłym charakterze, której oblicze jest zdolne odmieniać bieg wojen...

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: Wydawnictwo

Urmurmina | 2014-05-08

Zauroczył mnie tytuł książki oraz krótki opis, więc postanowiłam przeczytać (jak się później okazało - jeden z tomów serii "De Piaget"). Zapowiadało się naprawdę ciekawie, ale w pewnym momencie zaczęła mi się dłużyć ta historia Jake'a z 2005 roku i Amandy z 1227 roku. Potencjał na genialną powieść był, ale Lynn Kurland zrobiła z niej prostą i chwilami trochę nawiną bajkę. Oczekiwałam prawdziwej opowieści na wysokim poziomie i niestety się nie doczekałam.

Podobał mi się natomiast pomysł na tak interesujący romans historyczny przeplatany fantastyką ("Marzenia z gwiezdnego pyłu" są dla mnie jego szczegółowym szkicem), parę naprawdę fajnych i trzymających w napięciu momentów oraz ciekawie zróżnicowani w charakterach bracia Amandy!

Nie jest to zła lektura do przeczytania między ciekawymi książkami, więc myślę, że warto do niej zajrzeć, kiedy nie ma się nic interesującego pod ręką.

Beata | 2011-10-14
Przeczytana: 14 października 2011

Rewelacyjna! Trochę romansu historycznego, trochę współczesności i fantastyki, czyli wprost znakomite połączenie.
I na koniec nieco trudna do przetrawienia świadomość, że ta dziwna historia zatacza koło: przeszłość zależy od przyszłości, przyszłość od przeszłości. Ale taki już bieg tej historii. Zakrzywienia w czasoprzestrzeni to nie żarty :D
Zdecydowanie polecam!

Luna | 2011-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2011

„Lynn Kurland to wielokrotnie nagradzana autorka romansów historycznych z elementami fantasy i podróży w czasie. Magia historii, dawnych miejsc i namiętności w jej powieściach trwa przez wieki.” Kierowana chęcią przeczytania czegoś lekkiego sięgnęłam po „Marzenia z gwiezdnego pyłu”.

Popatrz na Jacksona Aleksandra Kilchurna IV. Co go wyróżnia spośród innych synów właścicieli imperiów finansowych? Cóż, Jake, zamiast przesiadywać w biurze lub rozkoszować się luksusem, szuka w egzotycznych krajach klejnotów do obróbki. Zarabia wielkie sumy pieniędzy, gdyż jego wyroby cieszą się niemałą popularnością. Praca jest jego pasją i nie zamierza jej przerywać. Jego dotychczasowe życie zmienia jednak wydarzenie równie nieprawdopodobne, co magiczne: przenosi się z roku 2005 do... średniowiecza! Poznaje tam Amandę, kobietę o tak piękną, że olśniewa jeszcze 800 lat później. Wkrótce Jake się zakochuje z wzajemnością. Jeden problem nie daje mu spać: w średniowiecznej Anglii jest zaledwie kupcem bez...

Ziraelka | 2016-11-09
Przeczytana: 17 lipca 2015

Oddam tę książkę za koszty wysyłki! Zapraszam do kontaktu!

Evi91 | 2013-01-19
Przeczytana: 03 stycznia 2013

"Kilkakrotnie raziła przeciwnika i za każdym razem ciskała przekleństwa." (BIS)

b7ozena | 2012-08-10
Przeczytana: 05 sierpnia 2012

łatwa, lekka i przyjemna, dobra odskocznia po stresującej pracy

Kinia | 2012-07-24
Przeczytana: 24 lipca 2012