Marzenia z gwiezdnego pyłu

Okładka książki Marzenia z gwiezdnego pyłu Lynn Kurland
Okładka książki Marzenia z gwiezdnego pyłu
Lynn Kurland Wydawnictwo: BIS literatura obyczajowa, romans
Dreams of Stardust
BIS
2010-03-18
2010-03-18
978-83-7551-159-8
Urszula Zinserling
romans historyczny

Oddam tę książkę za koszty wysyłki! Zapraszam do kontaktu!

Oddam tę książkę za koszty wysyłki! Zapraszam do kontaktu!

Zauroczył mnie tytuł książki oraz krótki opis, więc postanowiłam przeczytać (jak się później okazało - jeden z tomów serii "De Piaget"). Zapowiadało się naprawdę ciekawie, ale w pewnym momencie zaczęła mi się dłużyć ta historia Jake'a z 2005 roku i Amandy z 1227 roku. Potencjał na genialną powieść był, ale Lynn Kurland zrobiła z niej prostą i chwilami trochę nawiną bajkę. Oczekiwałam prawdziwej opowieści na wysokim poziomie i niestety się nie doczekałam.

Podobał mi się natomiast pomysł na tak interesujący romans historyczny przeplatany fantastyką ("Marzenia z gwiezdnego pyłu" są dla mnie jego szczegółowym szkicem),parę naprawdę fajnych i trzymających w napięciu momentów oraz ciekawie zróżnicowani w charakterach bracia Amandy!

Nie jest to zła lektura do przeczytania między ciekawymi książkami, więc myślę, że warto do niej zajrzeć, kiedy nie ma się nic interesującego pod ręką.

"Kilkakrotnie raziła przeciwnika i za każdym razem ciskała przekleństwa." (BIS)

"Kilkakrotnie raziła przeciwnika i za każdym razem ciskała przekleństwa." (BIS)

łatwa, lekka i przyjemna, dobra odskocznia po stresującej pracy

łatwa, lekka i przyjemna, dobra odskocznia po stresującej pracy

baja dobra do czytania

baja dobra do czytania

Rewelacyjna! Trochę romansu historycznego, trochę współczesności i fantastyki, czyli wprost znakomite połączenie.
I na koniec nieco trudna do przetrawienia świadomość, że ta dziwna historia zatacza koło: przeszłość zależy od przyszłości, przyszłość od przeszłości. Ale taki już bieg tej historii. Zakrzywienia w czasoprzestrzeni to nie żarty :D
Zdecydowanie polecam!

Zdecydowanie polecam!

• Romans historyczny
  • Biblioteczka mojej mamy
  • Serie
  • Szybka lista:)
  • 33BB
  • Historyczna

Dodaj cytat z książki Marzenia z gwiezdnego pyłu