Czas na marzenia

Another Chance to Dream
978-83-7551-145-1
historia, średniowiecze
Iris

Gdy czternastoletni Rhys de Piaget ratuje z opresji młodziutką Gwennelyn z Segrave, jego świat wywraca się do góry nogami. Zwykły rycerz bez ziemi zakochuje się w pięknej i pełnej temperamentu córce lorda, przyrzeczonej synowi jego pana... Dziecięce zadurzenie przeradza się w gorącą miłość, od początku skazaną na porażkę. Jednak mimo upływu lat para kochanków nie porzuca nadziei o wspólnej przyszłości, a Rhys poważy się na każde szaleństwo, by wyrwać ukochaną z rąk okrutnego i głupiego męża. Czy wbrew całemu światu uda im się spełnić swoje marzenia?
źródło: okładka książki.

Aurill | 2014-02-16
Przeczytana: 04 lutego 2014

Czy silni, bezwzględni rycerze z epoki średniowiecza potrafią kochać? Czy są gotowi rzucić u stóp swojej ukochanej cały świat? W tej książce jak najbardziej.

Rhys de Piaget zakochuje się w Gwennelyn jako młody chłopak. Zdaje sobie jednak sprawę, że ona nigdy nie będzie mogła należeć do niego. Jest prostym rycerzem bez tytułu, który nie może zapewnić damie domu. Dlatego unika jej i pozwala sobie tylko na wzdychanie do niej z odległości.
Wkrótce jednak ona ma zostać poślubiona synowi Lorda, u którego wychowywał się Rhys. Ich uczucia są dla nich jasne - kochają się. Rhys musi jednak zdobyć skądś pieniądze. W tym celu wyrusza do Francji. Jednak gdy przybywa, jest już za późno, a Gwennelyn zostaje żoną innego...

To mógłby być już koniec tego młodzieńczego uczucia, a jednak ich miłość pokonuje kolejne próby.

Książka jest bardzo ciekawa. Nie można oderwać się choćby na chwilę. Zdarzyło mi się uronić nie jedną łezkę, dlatego wszystkim romantyczkom polecam!

Agata | 2012-09-09
Przeczytana: 09 września 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książkę przeczytałam tak szybko że teraz aż wydaje mi się smutne że tak szybko skończyła się moja przygoda z Gwen ,Rhysem i Rollanem . W całej powieści bardzo dużo się dzieje , choć wydarzenia rozłożone są w czasie wydaje się jakby ta historia naprawdę kiedyś w przeszłości mogła się wydarzyć. Miłość która przetrwa wszystko , takie może być przesłanie tej książki. Wydaje mi się że coś w tym jest . Każdy w końcu chce znaleźć swoją drugą połówkę, a istnieją tacy ludzie którzy przyciągają innych , nawet jeśli chcieli by działać na kogoś innego . Fatalna pomyłka Rollana daje rozwiązanie całej sprawie . Miłość przetrwała choć wzmocniona kolejnym strachem o życie ukochanej . Myślę że Rhys de Piaget mógł postąpić innaczej od początku , jednak Gwen też równo znacznie wiedziała czego chce i oczekuje. Obietnica była obietnicą lecz dowiadujemy się z tej powieści że nawet ukochany może ją złamać ( byle dla naszego dobra) . Szkoda że tak szybko gniew Gwen zmienił się w coś innego . Ciekawi mnie...

Szasta21 | 2015-11-24

Książka idealna na nudne i smutne popołudnia. Nie można jej zaliczyć do wciągających bezgranicznie lektur, ale jest wystarczająco ciekawa. Jej najmocniejszą stroną jest pokazanie, że marzenia się spełniają, wystarczy tylko wierzyć, że kiedyś to nastąpi.

Maria_B | 2014-11-14
Przeczytana: 14 listopada 2014

Bardzo ciekawa opowieść o młodzieńczej miłości od początku skazanej na porażkę. Polecam

dorzynka | 2015-11-02
Przeczytana: listopad 2015