Wampir z sąsiedztwa

Cykl: Miłość na kołku (tom 4)
Wydawnictwo: Amber
The Undead Next Door
horror
Klaaakla

Wampir ubiera się u Echarpe’a – najsłynniejszego projektanta świata… nie z tego świata Trzy oznaki świadczące o tym, że twój nowy chłopak jest... nieco inny: 1. Po całych dniach śpi - irytujące, gdyby nie to, że jest tak czuły w nocy. 2. Zaatakowany przez napastnika z mieczem stanowczo twierdzi, że sam sobie z tym poradzi. 3. Wygląda, jakby się nie starzał. Heather Westfield wiodła...

Trzy oznaki świadczące o tym, że twój nowy chłopak jest... nieco inny:

1. Po całych dniach śpi - irytujące, gdyby nie to, że jest tak czuły w nocy.

3. Wygląda, jakby się nie starzał.

Heather Westfield wiodła spokojne życie. Ale wszystko się zmieniło, odkąd pomogła bardzo przystojnemu i bardzo tajemniczemu Jean-Lucowi Echarpe’owi.

Czegóż może szukać największy dyktator mody w jej małym miasteczku? Lecz choć to niepokojąca zagadka, Heather jest w siódmym niebie, bo nigdy dotąd nie była z mężczyzną równie atrakcyjnym i niesamowitym. Naprawdę mogliby żyć długo (a nawet wiecznie) i szczęśliwie, gdyby nie zaciekły wróg Jean-Luca, który nie zadowoli się syntetyczną krwią…

[opis wydawcy]

• Amber
  • Hrabal. Słodka apokalipsa
  • Długa Utopia
  • Dotrzymana obietnica
  • Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie
  • Życie i śmierć

7 (18 ocen i opinii)
Dotrzymana obietnica
Jill Anderson

6,76 (34 ocen i opinii)
Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie
Lars Mytting

8,07 (15 ocen i opinii)
Rzymski poranek
Virginia Baily

10 (1 ocen i opinii)
Zielone migdały, czyli po co światu Kurdowie
Paweł Smoleński

Arystokratka w ukropie
Evžen Boček

7,65 (23 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników (1928)
Stasia | 2013-10-14
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 13 października 2013

W czwartej odsłonie świata wampirów pióra Kerrelyn Sparks, towarzyszymy Jean-Lucowi Echarpe’owi (projektantowi mody, który lubi nazywać się wojownikiem, jednakże ciżko w to uwierzyć osobie, która zajmuje się modą - to tak jakby Hannibal Lecter zamiast dobrych win lubił dobre krawaty) i Heather (damie, która żałuje swojego ex męża, tyrana, który ją prześladuje i zamiast pozwolić mu zdechnąć, skacze nad nim jak nad pupilkiem. Nie mogę pominąć też tego, jest na tyle ograniczona umysłowo, że musi za nią myśleć niańka)
To by było ta tyle jeśli chodzi o prowadzące postacie.

Po ochach i achach ("Jaki on boski, jaka ona piękna")
on próbuje ją uwieść - jej ciągle miękną kolana,
on chce ją chronić - ona chce ochronić się sama,
on uważa, że ona jest idealna - ona również by uważała go za ideała, gdyby nie rutynowy w tej serii problem w postaci dwóch kłów.

Jedynie wątki humorystyczne powstrzymują mnie przed rzuceniem reszty tej serii do koszyka z nalepką "oddać tą makulaturę".

ZARAZA | 2012-04-09
Przeczytana: luty 2012

W sumie to nie miałam ochoty na romans, ale nie miałam nic innego pod ręką. Rozczarowałam się tą książką.
Brnie się przez nią lekką i przyjemnie, co jest plusem, ale na pewno na niekorzyść tej powieści zaliczony jest nudny i powtarzany schemat: śmiertelniczka w niebezpieczeństwie, wampir, który czuwa nad jej życiem, gorące uczucie pomiędzy tym dwojgiem, potem ostateczne pokonanie wroga i żyli długo i szczęśliwe. Nuda ;/
Zabrakło mi też odrobinę więcej finezji w wątkach erotycznych.
Na niekorzyści jest również przeciąganie akcji. Było kilka dynamicznych wątków, ale jak na tyle stron za mało.
Pokładałam chociaż nadzieję w ostatecznej walce, ale jakość szybko im to poszło.
Wiem, to romans więc czego ja oczekuje od tego książki?
Myślę, że gdyby rozwinięcie niektórych ciekawych i zaczętych wątków w książce, a gdyby wątek miłosny zszedł trochę na bok to wyszła by z tego o wiele lepsza powieść :)

zabielka | 2014-09-10
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 04 września 2014

Książki z serii "miłość na kołku" są powieściami od których nie należy dużo wymagać i z takim oto podejściem zaczęłam je czytać, Dlatego też nie dam niższej oceny.
I kolejny tom, który przeczytałam błyskawicznie, może nie pokochałam bohatera, tak jak tego z poprzedniej części, jednak jemu również nie można nic zarzucić,,,, przystojny, wysportowany, uprzejmy, i do tego sławny i bogaty,,,, a to że wampir? przecież to pikuś, :) Polecam serdecznie i pozdrawiam, :)

Ewelina | 2013-07-14
Przeczytana: 13 lipca 2013

Niestety mnie zbytnio książka ta nie zachwyciła. Lubię książki o miłości, lubię wątki paranormalne, ale tutaj wszystko było takie banalne.
Typowy romans, gdzie on wspaniały, a ona taka zakompleksiona i nieporadna. Strasznym problem jest dla niej fakt, że on jest wampirem i kiedy to czytałam nasunęła mi się myśl, że w zwykłym romansie takim problemem była by żona, tzn. on jest wspaniały, przystojny, szarmancki, kocha dzieci, w seksie nie jest egoistą, tylko ma żonę. Tutaj wątek żony zostaje zastąpiony faktem nieśmiertelności Jeana-Luca. No bo jak sobie z tym poradzić? Przecież to niemoralne i nienormalne. A jednak możliwe! Heather w miarę szybko oswaja się z tym faktem, no bo przecież prawdziwa miłość przezwycięży każdy strach i niepokój.
Wątek, który zmusza Heather do zamieszkania z bandą wampirów, czyli fakt, że inny wampir by zemścić się na Jeanie-Lucu, chcę ją zamordować jest bardzo ubogi i w zasadzie to nie za wiele się tu dzieje.

Bardzo lekka i fajna opowieść. Polecam fanom historii miłości dojrzałych ludzi z pierwiastkami nadprzyrodzonymi ;d

Hope | 2014-06-22
Na półkach: Przeczytane, E-book
Przeczytana: 22 czerwca 2014

Poprzednie części tej książki zachwyciły mnie. Miałam bardzo wielkie wymagania co do tej książki. Muszę się przyznać, że naprawdę się rozczarowałam. Książkę czyta się lekko, co jest wielkim plusem. Jak na razie w tej serii przewija się jeden i ten sam schemat (wyjątek stanowi druga cześć). Seksowny wampir spotyka piękną śmiertelniczkę i zakochują się w sobie. W książce przewijają się także sceny erotyczne. Pod koniec książki główni bohaterowie pokonywają swojego wroga, a na końcu żyją długo i szczęśliwie razem.
Po kilku razach robi się to nudne. :c

Mam szczerą nadzieję, że kolejne części tej serii będą lepsze :)

Magda | 2010-09-06
Przeczytana: wrzesień 2010

Kolejna pozycja, przy której się rozmarzyłam...

On - przystojny, typowo nocny typ, we wszystkim idealny, typowy wampir.
Ona - zakompleksiona, zagubiona, w potrzebie, niedowartościowana...
A wszystko zakończyło się happy endem. Czyli typowy romans śmiertelniczki i wampira. I chociaż znudziła mi się przewidywalność, a autorka nic nowego nie wniosła, chętnie sięgnę po inne części. Tak, by móc dalej marzyć przy kieliszku wina:)

Nemezis | 2012-01-02
Przeczytana: 2011 rok

Bardzo dobra ale nic nie powala na kolana jak niektóre inne części:)

Ola123 | 2011-10-09
Na półkach: 2011, Przeczytane

Kerrelyn Sparks zdobyła serca czytelników dzięki swojej debiutanckiej powieści pt.: "Jak poślubić wampira milionera". Lektura ta bardzo szybko wspięła się na szczyty światowych list bestsellerów, a z czasem dołączyły do niej także pozostałe pozycje literackie autorki.

Sama miałam okazję już dwa razy zapoznać się ze znakomitymi powieściami tej utalentowanej pisarki. Choć Kerrelyn Sparks kieruje swoje dzieła do nie co starszych osób, to mi bardzo się one podobają. Styl autorki jest niepowtarzalny ,lekki wydaje się ,że pisanie to dla niej czysta zabawa. A dla nas taka autorka to czysty skarb.

Główną bohaterką jest Heather Westfield,która wraz ze swoją córeczką i opiekunką wiodą bardzo spokojne życie. Pewnego wieczoru poznaje ona bardzo przystojnego i tajemniczego mężczyznę Wampirzym bohaterem tej części jest Jean-Luc Echarpe. Jak każdy wampir, parał się w swym wielowiekowym życiu różnymi rzeczami, a ostatnimi laty zasłynął w ludzkim świecie jako projektant mody. Sława Echarpe'a...

Monika | 2014-07-20

Słaba. Ale to trochę moja wina. Nie polubiłam postaci i to przez to. Tak jak przy drugiej części, po prostu się przemęczyłam przez książkę i tyle. Historia nijaka, bohaterowie mierni. Szkoci ratują sytuację, ale ich nie ma przez większość czasu. Co zrobić? Nic. Przeczytać i iść dalej. Nawet nie będę pisać na ten temat więcej słów. Nie widzę sensu.

zobacz kolejne z 1918