Okładka książki Wampir z sąsiedztwa

Wampir z sąsiedztwa

Autor:
Cykl: Miłość na kołku (tom 4)
The Undead Next Door
wydawnictwo
AMBER
horror
typ
papier
Klaaakla
7,57 (725 ocen i 47 opinii)

Opis książki

Wampir ubiera się u Echarpe’a – najsłynniejszego projektanta świata… nie z tego świata Trzy oznaki świadczące o tym, że twój nowy chłopak jest... nieco inny: 1. Po całych dniach śpi - irytujące, gdyby nie to, że jest tak czuły w nocy. 2. Zaatakowany przez napastnika z mieczem stanowczo twierdzi, że sam sobie z tym poradzi. 3. Wygląda, jakby się nie starzał. Heather Westfield wiodła spokojne ż...

Trzy oznaki świadczące o tym, że twój nowy chłopak jest... nieco inny:

1. Po całych dniach śpi - irytujące, gdyby nie to, że jest tak czuły w nocy.

3. Wygląda, jakby się nie starzał.

Heather Westfield wiodła spokojne życie. Ale wszystko się zmieniło, odkąd pomogła bardzo przystojnemu i bardzo tajemniczemu Jean-Lucowi Echarpe’owi.

Czegóż może szukać największy dyktator mody w jej małym miasteczku? Lecz choć to niepokojąca zagadka, Heather jest w siódmym niebie, bo nigdy dotąd nie była z mężczyzną równie atrakcyjnym i niesamowitym. Naprawdę mogliby żyć długo (a nawet wiecznie) i szczęśliwie, gdyby nie zaciekły wróg Jean-Luca, który nie zadowoli się syntetyczną krwią…

[opis wydawcy]

Opinie czytelników
Stasia | 2013-10-14
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 13 października 2013

W czwartej odsłonie świata wampirów pióra Kerrelyn Sparks, towarzyszymy Jean-Lucowi Echarpe’owi (projektantowi mody, który lubi nazywać się wojownikiem, jednakże ciżko w to uwierzyć osobie, która zajmuje się modą - to tak jakby Hannibal Lecter zamiast dobrych win lubił dobre krawaty) i Heather (damie, która żałuje swojego ex męża, tyrana, który ją prześladuje i zamiast pozwolić mu zdechnąć, skacze nad nim jak nad pupilkiem. Nie mogę pominąć też tego, jest na tyle ograniczona umysłowo, że musi za nią myśleć niańka)
To by było ta tyle jeśli chodzi o prowadzące postacie.

Po ochach i achach ("Jaki on boski, jaka ona piękna")
on próbuje ją uwieść - jej ciągle miękną kolana,
on chce ją chronić - ona chce ochronić się sama,
on uważa, że ona jest idealna - ona również by uważała go za ideała, gdyby nie rutynowy w tej serii problem w postaci dwóch kłów.

Jedynie wątki humorystyczne powstrzymują mnie przed rzuceniem reszty tej serii do koszyka z nalepką "oddać tą makulaturę".

W sumie to nie miałam ochoty na romans, ale nie miałam nic innego pod ręką. Rozczarowałam się tą książką.
Brnie się przez nią lekką i przyjemnie, co jest plusem, ale na pewno na niekorzyść tej powieści zaliczony jest nudny i powtarzany schemat: śmiertelniczka w niebezpieczeństwie, wampir, który czuwa nad jej życiem, gorące uczucie pomiędzy tym dwojgiem, potem ostateczne pokonanie wroga i żyli długo i szczęśliwe. Nuda ;/
Zabrakło mi też odrobinę więcej finezji w wątkach erotycznych.
Na niekorzyści jest również przeciąganie akcji. Było kilka dynamicznych wątków, ale jak na tyle stron za mało.
Pokładałam chociaż nadzieję w ostatecznej walce, ale jakość szybko im to poszło.
Wiem, to romans więc czego ja oczekuje od tego książki?
Myślę, że gdyby rozwinięcie niektórych ciekawych i zaczętych wątków w książce, a gdyby wątek miłosny zszedł trochę na bok to wyszła by z tego o wiele lepsza powieść :)

zabielka | 2014-09-10
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 04 września 2014

Książki z serii "miłość na kołku" są powieściami od których nie należy dużo wymagać i z takim oto podejściem zaczęłam je czytać, Dlatego też nie dam niższej oceny.
I kolejny tom, który przeczytałam błyskawicznie, może nie pokochałam bohatera, tak jak tego z poprzedniej części, jednak jemu również nie można nic zarzucić,,,, przystojny, wysportowany, uprzejmy, i do tego sławny i bogaty,,,, a to że wampir? przecież to pikuś, :) Polecam serdecznie i pozdrawiam, :)

Ewelina | 2013-07-14
Przeczytana: 13 lipca 2013

Niestety mnie zbytnio książka ta nie zachwyciła. Lubię książki o miłości, lubię wątki paranormalne, ale tutaj wszystko było takie banalne.
Typowy romans, gdzie on wspaniały, a ona taka zakompleksiona i nieporadna. Strasznym problem jest dla niej fakt, że on jest wampirem i kiedy to czytałam nasunęła mi się myśl, że w zwykłym romansie takim problemem była by żona, tzn. on jest wspaniały, przystojny, szarmancki, kocha dzieci, w seksie nie jest egoistą, tylko ma żonę. Tutaj wątek żony zostaje zastąpiony faktem nieśmiertelności Jeana-Luca. No bo jak sobie z tym poradzić? Przecież to niemoralne i nienormalne. A jednak możliwe! Heather w miarę szybko oswaja się z tym faktem, no bo przecież prawdziwa miłość przezwycięży każdy strach i niepokój.
Wątek, który zmusza Heather do zamieszkania z bandą wampirów, czyli fakt, że inny wampir by zemścić się na Jeanie-Lucu, chcę ją zamordować jest bardzo ubogi i w zasadzie to nie za wiele się tu dzieje.

Bardzo lekka i fajna opowieść. Polecam fanom historii miłości dojrzałych ludzi z pierwiastkami nadprzyrodzonymi ;d

Hope | 2014-06-22
Na półkach: Przeczytane, E-book
Przeczytana: 22 czerwca 2014

Poprzednie części tej książki zachwyciły mnie. Miałam bardzo wielkie wymagania co do tej książki. Muszę się przyznać, że naprawdę się rozczarowałam. Książkę czyta się lekko, co jest wielkim plusem. Jak na razie w tej serii przewija się jeden i ten sam schemat (wyjątek stanowi druga cześć). Seksowny wampir spotyka piękną śmiertelniczkę i zakochują się w sobie. W książce przewijają się także sceny erotyczne. Pod koniec książki główni bohaterowie pokonywają swojego wroga, a na końcu żyją długo i szczęśliwie razem.
Po kilku razach robi się to nudne. :c

Mam szczerą nadzieję, że kolejne części tej serii będą lepsze :)

MagdaLena | 2010-09-06
Przeczytana: wrzesień 2010

Kolejna pozycja, przy której się rozmarzyłam...

On - przystojny, typowo nocny typ, we wszystkim idealny, typowy wampir.
Ona - zakompleksiona, zagubiona, w potrzebie, niedowartościowana...
A wszystko zakończyło się happy endem. Czyli typowy romans śmiertelniczki i wampira. I chociaż znudziła mi się przewidywalność, a autorka nic nowego nie wniosła, chętnie sięgnę po inne części. Tak, by móc dalej marzyć przy kieliszku wina:)

Natalia2110 | 2012-09-06
Przeczytana: 06 września 2012

niby to samo a jednak coś innego ;)
romans śmiertelniczki z wampirem , ale... główna bohaterka nosi romiar 12, jest po rozwodzie i ma dziecko z pierwszego małżeństwa...
według mnie książka jest bardzo dobra i polecam ją każdemu miłośnikowi wampirów, romansów i odrobiny sensacji :)

Nemezis | 2012-01-02
Przeczytana: 2011 rok

Bardzo dobra ale nic nie powala na kolana jak niektóre inne części:)

Ola123 | 2011-10-09
Na półkach: 2011, Przeczytane

Kerrelyn Sparks zdobyła serca czytelników dzięki swojej debiutanckiej powieści pt.: "Jak poślubić wampira milionera". Lektura ta bardzo szybko wspięła się na szczyty światowych list bestsellerów, a z czasem dołączyły do niej także pozostałe pozycje literackie autorki.

Sama miałam okazję już dwa razy zapoznać się ze znakomitymi powieściami tej utalentowanej pisarki. Choć Kerrelyn Sparks kieruje swoje dzieła do nie co starszych osób, to mi bardzo się one podobają. Styl autorki jest niepowtarzalny ,lekki wydaje się ,że pisanie to dla niej czysta zabawa. A dla nas taka autorka to czysty skarb.

Główną bohaterką jest Heather Westfield,która wraz ze swoją córeczką i opiekunką wiodą bardzo spokojne życie. Pewnego wieczoru poznaje ona bardzo przystojnego i tajemniczego mężczyznę Wampirzym bohaterem tej części jest Jean-Luc Echarpe. Jak każdy wampir, parał się w swym wielowiekowym życiu różnymi rzeczami, a ostatnimi laty zasłynął w ludzkim świecie jako projektant mody. Sława Echarpe'a zrobiła...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Carlo Collodi
    188. rocznica
    urodzin
    - I co dalej? - spytał Pinokio.
    - Nic - westchnął Gepetto z rezygnacją. - Jesteśmy zgubieni..
    - Zgubieni? Dlaczego zgubieni? - zaprotestował Pinokio. - Daj mi, tato, rękę i uważaj, żebyś się nie poślizgnął.
    - Dokąd mnie teraz prowadzisz?
    - Spróbujemy raz jeszcze. Chodź i nic się nie bój.
  • Dale Carnegie
    126. rocznica
  • Michele Fitoussi
    60. rocznica
    urodzin
    Nienawiść zżera, paraliżuje i przeszkadza żyć
  • Frances Hodgson Burnett
    165. rocznica
    urodzin
    To takie smutne, gdy książka się kończy
  • Laurence Sterne
    301. rocznica
    urodzin
    Miłość jest niczym bez sentymentu. A sentyment jest jeszcze mniej wart bez miłości.
  • Bartosz Łapiński
    40. rocznica
    urodzin
    ... słowo "kurwa" jest w naszym kraju rodzajem mantry. Indyjscy mnisi całymi dniami powtarzają różne mantry, na przykład OMM... OMM... albo TAU... TAU... czy coś w tym rodzaju. Natomiast u nas prawie cały naród nieświadomie stosuje jako mantrę wyżej wspomniane słowo. Jego układ liter, a zwłaszcza mo... pokaż więcej
  • Maria Pawlikowska-Jasnorzewska
    123. rocznica
    urodzin
    Nie widziałam Cię już od miesiąca.
    I nic. Jestem może bledsza,
    trochę śpiąca, trochę bardziej milcząca.
    Lecz widać można żyć bez powietrza.
  • Arundhati Roy
    53. rocznica
    urodzin
    Kiedy kogoś zranisz, zaczyna cię mniej kochać. Taki skutek mają nieostrożne słowa. Ludzie zaczynają cię mniej kochać.
  • Karol Bunsch
    27. rocznica
    śmierci
    Ja walczę z takim bogiem, którego względy kupić, a usługi wynająć można!
  • Ferdynand Goetel
    54. rocznica
    śmierci
    ...górale, ludność podtatrzańska. Ci, są takim samym fenomenem etnicznym, jak Tatry przyrodzonym. Nieodgadłe zmieszanie typów etnicznych, jakie się tu kiedyś dokonało, wyodrębniło ich nie tylko z reszty polskiego ludu, ale chyba i z ludów Europy. Wywodzono rodowód ich od Rzymian, nordyków, czerwonos... pokaż więcej
  • Arthur Hailey
    10. rocznica